Tymczasowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu Jaskółki/Kieleckiej/Kukułki w Zgorzale/Nowej Woli/Nowej Iwicznej, w kształcie ronda

Zgorzała, 13 października 2020.

Wójt Gminy Lesznowola

p. Maria Batycka-Wąsik

ul. Gminna 60

05-506 Lesznowola

 

Szanowna Pani Wójt,

 

W imieniu mieszkańców Zgorzały, Nowej Woli i Nowej Iwicznej mieszkających na osiedlach zlokalizowanych w gm. Lesznowola przy ulicach Kukułki, Jaskółki, Wilgi, Gogolińskiej, Magnolii, Mieczyków i Al. Zgody, wnioskujemy o:

1. wykonanie inwestycji drogowej w postaci ronda u zbiegu ulic Kukułki, Jaskółki, Kieleckiej, Al. Zgody, Mieczyków zgodnie z projektem z 2017 r.

2. do czasu pełnej realizacji w/w inwestycji pilne wprowadzenie tymczasowej organizacji poprzez wytyczenie pasa ruchu w postaci ronda na istniejącej i uzupełnionej nawierzchni skrzyżowania, wraz z oznaczeniem przejść dla pieszych oraz ich odpowiednim oznakowaniem poziomym i pionowym.

 

Uzasadnie:

1. obecna organizacja ruchu prowokuje kolizjogenne sytuacje dla wszystkich uczestników ruchu, w szczególności pieszych. Przez skrzyżowanie prowadzi jedyna droga do naszych osiedli, dobowo przejeżdża przez nie szacunkowo ponad tysiąc pojazdów.

2. miejsce to jest bezpośrednim i jedynym szlakiem pieszym dzieci idących do szkoły w Nowej Iwicznej, licealistów, studentów i dorosłych zmierzających na przystanek PKP. Obecnie przejścia dla pieszych nie są wytyczone, prawidłowo i bezpiecznie oznakowane.

3. w pobliżu mieści się przedszkole, do którego jedyna droga prowadzi od wspomnianego skrzyżowania, obecnie bez chodnika i przejść dla pieszych.

4. ze skrzyżowania korzysta codziennie ok 2500 mieszkańców gminy. W najbliższych tygodniach/miesiącach szacunkowo w okolicy zamieszka ponad 1000 nowych mieszkańców (Wilgi, Przepiórki). Obecna fatalna i niebezpieczna organizacja ruchu w sposób skokowy bezpieczeństwo ruchu pieszego i kołowego pogorszy.

 

Przemysław Abram

Bartłomiej Czop

Konrad Tkaczyk

 

 


Przemysław Abram, Bartłomiej Czop, Konrad Tkaczyk    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Przemysław Abram, Bartłomiej Czop, Konrad Tkaczyk do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook