Umożliwienie wjazdu i wyjazdu z obu stron na parking po byłej oczyszczalni ścieków przy KWK Zofiówka.

Zwracam się z prośbą o wsparcie propozycji zmianę oznakowania pionowego i poziomego tak, tak aby umożliwić wjazd i wyjazd z parkingu po byłej oczyszczalni ścieków przy KWK Zofiówka od strony zarówno Jastrzębia Zdroju jak i Pawłowic na ulicę Pszczyńską.

Rozwiązanie dotychczasowe umożliwia wjechanie na parking od strony Pawłowic, a wyjazd w kierunku Jastrzębia.

Powyższe rozwiązanie zmusza pracowników KWK Zofiówka-Borynia-Jastrzębie ruchu Zofiówka znacznie codzienne nadkładanie drogi.

Dla jadących od strony Pawłowic jest to 1,6 km jeśli objadą ulicą Olszową, która jest bardzo wąska i muszą stać dodatkowo na światłach lub 3,8 km obwodnicą.

Dla pracowników jadących od strony Jastrzębia Zdroju jest to 600 metrów, ale właśnie tą wąską ulicą Olszową.

Dodatkowo każdy taki objazd powoduje większą emisję spalin, hałas, stratę czasu, korkowanie się ulic i utrudnienie życia mieszkańców ul. Olszowej - ta droga nie jest dostosowana do takiego natężenia ruchu.

Dziennie na tym parkingu parkuje około 1000 samochodów, głownie na pierwszą i drugą zmianę, ale są też tam domy prywatne, dwa sklepy itd.

Większość ludzi i tak wjeżdża i wyjeżdża łamiąc przepisy (koszt 200 zł i 6 punktów karnych jak złapią), bo ma dość ciągłego objeżdżania.

Już co najmniej raz było pismo do miasta Jastrzębia, aby zmienili tam oznakowanie niestety zignorowali to:

https://drive.google.com/open?id=1zFkXv9__OHz4d_55ty13lRUPvnsFlVkt

 

Ponadto zmiana tego odcinka ul Pszczyńskiej z drogi wojewódzkiej 933 na drogę powiatową i zmniejszenie się na niej ruchu może ułatwić umożliwienie wjazdu i wyjazdu na w/w parking w obie strony.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Jarosław Polok do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook