Uratujmy bibliotekę na Sułkowskiego!

Uratujmy bibliotekę na Sułkowskiego!IMG_20190222_150740.jpg

Biblioteka im. Haliny Rudnickiej na warszawskim Żoliborzu, przy ul. Sułkowskiego, to miejsce wyjątkowe. W niedużej willi stojącej w wybujałym ogrodzie mieszczą się dwie nieduże wypożyczalnie - dla dzieci i dla dorosłych. Ale ta biblioteka to więcej niż dwa księgozbiory - to miejsce zajęć plastycznych dla dzieci, lokalnych wydarzeń kulturalnych, spotkań autorskich. Panie bibliotekarki znają swoich czytelników - sugerują i wyszukują książki, dzwonią, kiedy wyczekiwany tytuł się pojawia, prowadzą zeszyt z życzeniami czytelników, jakie książki kupić. Latem w ogrodzie, a zimą na trzeszczącej klatce schodowej spotykają się czytelnicy całkiem mali i całkiem sędziwi - bo Biblioteka na Sułkowskiego jest miejscem międzypokoleniowych spotkań i międzypokoleniowej wymiany, książek i doświadczeń. Książkę na fotelu w ogrodzie poczytać mogą także ci, którzy o wilii w ogrodzie mogą tylko pomarzyć. Bibliotekę odwiedzają zresztą całe grupy szkolne, a także ich nauczyciele.

To wyjątkowe miejsce powstało według życzenia testatorki, która zapisała miastu swój dom, pod warunkiem, że będzie w nim biblioteka.

Bibliotece grozi likwidacja albo znaczne okrojenie jej działalności. Już nie odbywają się zajęcia dla dzieci, za chwilę zawieszone zostaną wypożyczenia.

 

Apelujemy o zachowanie obu wypożyczalni i miejsca zajęć i spotkań. Rozumiemy, że stare drewniane schody wymagają remontu, ale chcemy, żeby księgozbiory wróciły na swoje miejsce! Potraktujmy konieczny remont jako szansę na utrzymanie, a nawet poszerzenie oferty, tego miejsca rozwoju czytelników, nauczycieli i bibliotekarzy!

Apelujemy do samorządu województwa mazowieckiego o przyznanie środków na remont biblioteki i dostosowanie jej do wymogów bezpieczeństwa przeciwpożarowego i zachowanie obu funkcji budynku.


Magdalena Radwan-Rohrenschef    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Magdalena Radwan-Rohrenschef do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook