w sprawie budowy na terenie parku przy Pałacu Baranowice zadaszonej wiaty dla rowerzystów z elementami małej architektury oraz umożliwienie w tym miejscu prowadzenia małej gastronomii.

wiata2.jpgW październiku 2023 roku w Baranowicach oddano do użytku odrestaurowany Pałac wraz z przypałacowym parkiem o powierzchni ponad 8 hektarów, który od razu stał się jedną z najbardziej znanych żorskich atrakcji.

Z całą pewnością w miesiącach letnich Pałac Baranowice wraz z przypałacowym parkiem będzie celem wielu wycieczek rowerowych zarówno wśród mieszkańców Żor jak i przybyłych gości z innych miast. Na chwilę obecną brak jest na terenie przypałacowego parku miejsca, gdzie rowerzyści mogą odpocząć lub zostawić rower (aktualnie na terenie Pałacu znajduje się jedynie stojak rowerowy).

W związku z tym postuluję podjęcie przez Radę Miasta działań związanych z budową na terenie parku przy Pałacu w Baranowicach zadaszonej wiaty dla rowerzystów wraz z obiektami małej architektury (ławki, stoliki) gdzie rowerzyści będą mogli odpocząć, posiedzieć, napić się i zjeść np. własny prowiant. Ponadto, bezpośrednio w jej pobliżu, powinny znajdować się stojaki rowerowe.

Jednocześnie proszę rozważyć, czy w razie powstania wiaty, warto w jej pobliżu umożliwić prowadzenie działalności, tzw. „małej gastronomii” lub co najmniej postawienie automatów, w których będzie można zakupić napoje lub przekąski.

Powstanie wiaty wraz z wyposażeniem jeszcze podniesie atrakcyjność Pałacu Baranowice wraz z przypałacowym parkiem i sprawi, że miejsce to będące turystyczną atrakcją dla rowerzystów zarówno z Żor jak i sąsiednich miast, zapewni odwiedzającym komfortowe warunki do spędzania czasu podczas rowerowych wycieczek. 

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Adam Kurpas będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...