Walczymy o bemowskie autobusy!

 
autobusy.jpgMy mieszkańcy dzielnicy Bemowo oraz radni klubu Wybieramy Bemowo działajacego w Radzie Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy nie zgadzamy się na planowane zmiany w siatce komunikacyjnej ogłoszone w dniu 3.12.2019!
Postulujemy co poniżej:
 
-Utrzymanie autobusu 112 na obecnej trasie!  Jest to jedyny autobus, który pozwala mieszkańcom z południowej części dzielnicy dotrzeć do jej północnej części. Zamiast tego proponuje się autobus 271, który dojeżdża jedynie do stacji metra. Pomysł uruchomienia autobusu bezpośrednio do metra jest bardzo korzystny, ale nie może się to wiązać z pozbawieniem mieszkańców linii 112. Ta linia zapewnia połączenie całej dzielnicy w stronę Marek. Bez niej mieszkańcy nie będą mieli możliwości dojechania np. na Targówek w korzystny sposób bez konieczności wielu przesiadek. Nie zgadzamy się na sytuację, że zabiera się jedyny autobus, który łączy cała dzielnicę!   
 
-Mieszkańcy Jelonek maja tylko jedno połączenie do centrum ( linia 190), a od kilku lat sukcesywnie są pozbawiani kolejnych linii ( np. 184). W związku z tym domagają się przywrócenia autobusu na kształt linii 506. Należy zwrócić uwagę, że trasa 190 jest zupełnie odmienna od trasy dawnej 506. Dodatkowo była to linia przyspieszona, która zapewniała komfortowy dojazd dla całych Jelonek do Centrum
 
-Autobus 271 do metra jest jak najbardziej wskazany, ale metro nie może być jedyną możliwością poruszania się.  Pamiętajmy, że wśród mieszkańców są osoby starsze, niepełnosprawne lub rodzice z małymi dziećmi, dla których przesiadki to duże utrudnienie. 
 
-Skrócenie linii 171 jest również trudne do zaakceptowania. Codziennie jeździ nim ogromna liczba mieszkańców. Ta linia to połączenie ze Szpitalem Wolskim, Dworcem Centralnym czy też Stadionem Legii. Prosimy pozostawić 171 na obecnej trasie.
 
-Domagamy się również przywrócenia E2, który jest nazywany „Edwardem”. Linia ta miała wrócić, a podzieliła los 506 czy 507, które nigdy nie powróciły na swoje dawne trasy. E2 było dogodnym połączeniem w stronę Mokotowa i Wilanowa zapewniającym szybki dojazd do pracy wielu osobom z naszej dzielnicy.
 
- Mieszkańcy Nowego Bemowa również są zaniepokojeni planami ZTM. Na tej trasie zabrano już wiele autobusów: 507, E2, 167, 220, 28 w związku z tym uważają, że Nowe Bemowo również zostaje powoli odcinane od komunikacji miejskiej
 
- częstotliwość kursowania 105 nie powinna być tak drastycznie zmniejszana, a zmienność trasy utrzymana
 
- Nalegamy na zwiększenie częstotliwości autobusu linii 109, już teraz jest problem z wejściem, a co będzie, kiedy autobus będzie jeździł, co 20 minut? Podobny los spotka autobus 201 czy 197.
 
-Jenocześnie popieramy stworzenie linii 271 jako jedyna sensowna propozycja dojazdu do nowych stacji metra.
 
Jesteśmy dzielnicą, która cały czas się rozwija, a mieszkańców przybywa. Chcemy mieć dogodny dojazd do pracy, szkoły czy lekarza nie tylko na trasie metra, ale również poza nią. Prosimy o wziecie naszych postulatów pod uwagę i stworzenie lepszej propozycji komunikacyjnej dla Bemowa!