Żądamy weta Prezydenta ws. 2 miliardów złotych dla TVP

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej
Andrzej Duda

Panie Prezydencie, my niżej podpisani obywatele Rzeczypospolitej apelujemy o zawetowanie przez Pana ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy o opłatach abonamentowych, na podstawie prawa, które daje Panu Konstytucja. 

Przyjęta w dniu 9 stycznia 2020 przez Sejm ustawa, w sposób do tej pory nie spotykany, przekazuje nasze wspólne pieniądze na coś, co służy tylko jednej grupie politycznej, a nie całemu społeczeństwu. Jesteśmy pewni, że te dwa miliardy złotych, które większość sejmowa postanowiła wydać na telewizję, która już dawno przestała pełnić przypisana jej role niezależnego źródła informacji, trzeba spożytkować inaczej.

Ciągle zbyt mało pieniędzy przeznacza się na poprawę jakości publicznej opieki medycznej, w tym na profilaktykę i wczesną diagnozę. Dane wskazują, że rok do roku zwiększa się liczba osób u których diagnozuje się zmiany nowotworowe. Leczenie tej choroby cywilizacyjnej wymaga więc nie tylko coraz większych nakładów ale również kosztownych badań klinicznych, które pozwolą zwiększyć jego skuteczność. Jesteśmy wiec pewni, że dla dobra społecznego 2 miliardy złotych które PiS przeznaczył na telewizje powinny zasilić właśnie budżet służby zdrowia.

Panie Prezydencie, na swojej konwencji mówił Pan o dialogu rozmowie i szukaniu porozumienia, podpisując ustawę zaprzeczy Pan swoim słowom. Dzisiejsze TVP jest bowiem miejscem, gdzie prowadzi się wojnę polityczną w najbrutalniejszej jej odmianie i z wykorzystaniem często nieetycznych metod. Zwracało na to uwagę szereg niezależnych instytucji w tym Rada Języka Polskiego.

Rozumiemy, że decyzja o odrzuceniu ustawy, która stworzyło środowisko z którego Pan się wywodzi może być dla Pana trudne, ale jest jeszcze czas by pokazać, ze nie jest Pan prezydentem jedynie jednej partii, ale wszystkich Polaków. 


Władysław Kosiniak-Kamysz    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Władysław Kosiniak-Kamysz do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...