Wigilia dniem wolnym od pracy

A gdyby tak wyobrazić sobie, że Święta Bożego Narodzenia, dla większości najważniejsze święta w roku, trwają  trzy, a nie jak dotąd dwa dni to czy taka zmiana nie wyszłaby wszystkim na dobre? 

Na początek mała powtórka z nie-handlowych niedziel. Skoro do tej pory taki schemat doskonale się sprawdza to czemu by nie dodać dodatkowej okazji na rodzinne świętowanie. W końcu chodzi o wartosci wielokroć powtarzane czyli właśnie spędzanie czasu z rodziną zamiast chodzenie bezcelowo po sklepach. A co jest bardziej rodzinnego niż Wigilia kiedy wszyscy zasiadamy do wspólnego stołu by podzielić się opłatkiem i na chwilę zatrzymać w codziennym pędzie. Czy również w ten wyjatkowy  dzień musimy się spieszyć, żeby zdążyć na wigilijną kolację? W końcu jest to moment,  na który czekamy cały rok czy naprawdę musimy go spędzać w pracy, w pociągu, tramwaju czy aucie. Nie mówiąc o tym, że większość z nas musi sama tą ucztę przygotować a to nie lada wyzwanie gdy kończąc pracę nawet o 14 trzeba jeszcze przygotować odświętny stół z 12 potrawami dla rodziny większej bądź mniejszej.

A gdzie tu czas dla dzieci,d  bliskich i przyjaciół. Czy w Świętach  chodzi o pośpiech, bieganie od sklepu do sklepu w poszukiwaniu coraz to lepszych okazji na dziesiąty już z rzędu obrus albo dzwudziesty komplet bombek? A  może chodzi  o chwilę refleksji, odpoczynku od codziennych obowiązków, spokoju, spędzenia tak cennych chwil z bliskimi bo czas tak szybko płynie. 

Czy rzeczywiście w czasach w  których badania dowodzą, że pracownicy dużo wydajniej pracują 32 a nie 40 godziny w tygodniu nie możemy pozwolić sobie na jeden dodatkowy dzien wolny ?  

Nie każdy kraj stać na niedzielę bez handlu, skoro u nas jest to możliwe to tym bardziej możliwa jest wolna Wigilia. 

Czy naprawdę 24 grudnia ,aż tak  tłumnie robimy zakupy? Z osobistych obserwacji wynika, że raczej jedziemy po jeszcze jedno masło na wszelki wypadek bo cała reszta już od kilku dni albo tygodni cierpliwie czeka na swój czas szczególnie, że sezon świątecznych zakupów zaczyna się w pazdzierniku. Kto myśli żeby w wigilię iść np. złożyć  wniosek paszportowy w urzędzie albo założyć konto w banku. No właśnie !! Nikt ...

A jeśli ktoś się martwi się jak wpłynie to na produktywność zapewniam, że szczęśliwy i zadowolony pracownik wykona swoje zadanie 5x szybciej i efektywniej 23 zamiast 24 siedząc i myśląc o karpiu ;)

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Monika Domagalik do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook