Wydłużenie okresu mrożenia tafli lodowiska na Stadionie Zimowym w Tychach

Stadion Zimowy w Tychach należy do jednego z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Służy on zarówno zawodowym hokeistom, jak również amatorom, grupom dziecięcym (hokej, łyżwiarstow figurowe) jak również społeczeństwu tyskiemu i nie tylko (powiaty pszczyński, bieruńsko-lędziński czy też mikołowski) jako ślizgawki ogólnodostępne. 

Niestety problemem jest fakt, że lodowisko jest dostosowywane pod grę zespołu GKS Tychy, pomimo, że obiektem zarządza MOSIR, to  wraz z końcem rozgrywek hokejowych lodowisko jest rozmrażane (marzec/kwiecień), a ponowne mrożenie odbywa się przed startem sezonu, zazwyczaj końcem lipca. Przez w/w fakt wszystkie grupy od dzieci po dorosłych, wszystkie grupy trenujące na lodzie (hokej, jazda figurowa), wszyscy korzystający rekreacyjnie z ślizgawek zostają odcięci od możliwości korzystania z obiektu którego funkcją nadrzędną jest lodowisko. Obiekt 4 miesiące jest całkowicie bezużyteczny, utrzymywany z podatków mieszkańców, którzy to nie mogą wówczas korzystać z obiektu, no i nie można powiedzieć, że jest to wymuszone jakimi kolwiek problemami z agregatem (ten byłby w stanie zamrozić dwie takie tafle), nie można też powiedzieć, że fakt ten wynika z konieczności prac konserwatorskich (bo te można zaplanować i wykonać max w 1 mc), po prostu tak ktoś sobie wymyślił - 4 mce bezużyteczny obiekt.

ROZWIĄZANIE:

Wnioskuję o wydłużenie okresu mrożenia tafli lodowiska do co najmniej 15 czerwca każdego roku, a ponowne mrożenie powinno się rozpocząć nie później niż 15 lipca również każdego roku, począwszy od roku 2022.  

A więc wnioskuję, aby obiekt Stadion Zimowy był dostępny dla społeczeństwa jako LODOWISKO każdego roku od 15 lipca do 15 czerwca, a wszelkie prace były wykonywane właśnie w okresie 15 czerwiec do 15 lipca.

 

Petycje kierujemy do:

Prezydent Miasta Tychy

Radni Miasta Tychy

Kierownik Stadionu Zimowego

Dyrektor MOSIR Tychy

 

UWAGA! PODPISUJĄC PETYCJĘ PROSZĘ ZWRACAĆ UWAGĘ NA POPRAWNOŚĆ DANYCH ZWŁASZCZA KONTAKTOWYCH.

petycjapng.png


Andrzej Czyszczoń    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Andrzej Czyszczoń do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...