Zaniechanie naruszeń środowiska i zatrzymanie wycinki drzew na terenie Lasów Państwowych

W imieniu całej społeczności Gminy Dziwnów, w szczególności mieszkańców miejscowości Łukęcin apelujemy do Nadleśnictwa Gryfice, aby zaplanowane na rok 2019-2028 prace z zakresu gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Pobierowo, zostały wstrzymane, a drzewostany te zostały wyłączne z użytkowania rębnego. Apel swój kierujemy do Nadleśnictwa Gryfice w przekonaniu, że rządzą nami niepodważalne wartości oraz wiara we wspólne przekonania. Nie godzimy się na stosowane naruszenia środowiska, w którym to żyjemy na co dzień. Żaden interes jakiejkolwiek grupy nie może stać ponad dobrem całego społeczeństwa. Nadleśnictwo winno godzić interesy gospodarcze Lasów Państwowych z interesem społecznym i przede wszystkim funkcją ochronną przyrody. W naszym mniemaniu prowadzone przez Nadleśnictwo działania w żaden sposób nie odzwierciedlają zrównoważonego planowania prowadzenia polityki leśnej i krzywdzą wszystkich tych, których centrum życiowym jest nasza miejscowość. Cały pododdział 515-a, czy reszta wydzieleń ma status lasu ochronnego, który wg obowiązującego prawa powinien być szczególnie chroniony oraz znajduje się w bliskim położeniu Rezerwatu Przyrody Klif Łukęcin - pierwszego w Zachodniopomorskiem rezerwatu ekosystemów brzegu morskiego. Sprawa ta jest dla nas rzeczą fundamentalną, dlatego apelujemy o zaprzestanie działań postępującej katastrofy klimatycznej, nie tylko na terenie Łukęcina, ale i innych Gmin i miast, w szczególności na terenie lasów ochronnych.


Katarzyna Herdzik herdzik.katarzyna@op.pl    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Katarzyna Herdzik herdzik.katarzyna@op.pl do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...