Zapewnijmy zwierzętom ze schroniska na Paluchu bezpieczne bytowanie. Prośmy Prezydenta Warszawy o niezbędne prace i inwestycje w infrastrukturę schroniska.

petycja110.jpgPan Prezydent m. st. Warszawy Rafał Trzaskowski    

Panie Prezydencie,  

Z radością usłyszałam o Pańskiej inicjatywie, by Schronisko na Paluchu nosiło imię Pana Jana Lityńskiego. Miałam zaszczyt i przyjemność poznać pana Lityńskiego właśnie na spacerach z psami nad Wisłą. Dlatego też jako osoba, która znała  naszego Patrona (in spe) oraz wolontariuszka schroniska chcę prosić, by schronisko a zwłaszcza jego infrastruktura i stan techniczny były godne jego imienia.

W imieniu wolontariuszy schroniska prosimy o pilne uregulowanie poniższych kwestii. Od lat borykamy się z szeregiem braków i niedostatków, które utrudniają pracownikom, wolontariuszom, adoptującym a przede wszystkim psom i kotom powierzonym naszej opiece godne bytowanie. Warunki funkcjonowania zwierząt nie są wystarczające dla ich bezpiecznego funkcjonowania i zapewnienia dobrostanu. Do najważniejszych kwestii, wymagających pilnego uregulowania zaliczamy:

1.    Powiększenie budynku kociarni, która pęka w szwach już teraz, natomiast w sezonie wiosennym, gdy pojawiają się tam całe mioty kociąt, wyrzucanych gdziekolwiek, sytuacja kotów jest dramatyczna

2.    Nowy budynek geriatrii – stary został właśnie zamknięty jako nie nadający się do użytkowania i stare, ciężko chore psy przeniesiono do pawilonów. Nie jest to rozwiązaniem, bo nie są one w ogóle dla nich przystosowane - w skrócie: potworny hałas, śliskie podłogi, ciężkie drzwiczki wejściowe-klapy (z którymi nawet młode i zdrowe psy mają problemy), betonowe podłogi na zewnątrz, które (często mokre) są powodem problemów z łapami, zwłaszcza zimą.

3.    Zbutwiały sufit w szpitalu zakaźnym dla zwierząt – grożący awarią instalacji elektrycznej bądź zawaleniem

4.    Stan techniczny wielu klatek, gdzie rozchwiane zawiasy lub brak skobli uniemożliwiają bezpieczne wyprowadzenie psa na spacer

5.    Realizacja budowy salki rehabilitacyjnej – wygrała budżet obywatelski 2020

  Wszystkie wymienione kwestie ze względu na bezpieczeństwo zwierząt wymagają pilnego załatwienia. Od lat piszemy wnioski i alarmujemy, że doraźne naprawy nie rozwiązują problemów infrastruktury schroniska a jej stan z roku na rok się pogarsza.  Inne miasta (Poznań, Łódź) chwalą się budową nowoczesnych schronisk, zaprojektowanych z uwzględnieniem potrzeb zwierząt i doświadczeń opiekunów i wolontariuszy. Niech i Warszawa ma możliwość być dumna ze swojego schroniska.

Wolontariusze i sympatycy schroniska na Paluchu

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Bożena Urawska do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...