Zmiana przebiegu linii autobusowej 101

W związku z planowaną likwidacją linii 101 w momencie uruchomienia połączenia tramwajowego z Nowodworów do metra Młociny, mieszkańcy Białołęki postulują o utrzymanie ww. linii na trasie o zmienionym przebiegu.

Domagamy się skierowania linii 101 na docelową trasę wzdłuż ul. Odkrytej – Stefanika – Strumykowej – Myśliborskiej – Ćmielowskiej –Milenijnej – Światowida – Modlińskiej – TMP do metra Młociny.

Linia ta w ten sposób zapewni kilkunastu tysiącom mieszkańców z budynków okolic ul. Odkrytej i Strumykowej dojazd w okolice szkół: 154, 344 i 355 oraz do tramwaju i bezpośrednio do metra stanowiąc przy okazji dodatkowe, bezpośrednie połączenie z Urzędem Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy.

Po rozpoczęciu budowy tramwaju na Nowodwory, linię 101 z niezrozumiałych względów skierowano na trasę przez ul. Strumykową – Stefanika do ul. Światowida, tj. w rejon, gdzie mieszka dużo mniej mieszkańców niż w okolicach ul. Odkrytej. W momencie rozpoczęcia remontu skrzyżowania ul. Światowida z ul. Stefanika linia 101 ponownie zmieni trasę i tym samym warto wykorzystać ten moment, aby linię 101 skierować na trasę: Nowodwory – Strumykowa – H.Ordonówny – Światowida – Dzierzgońska – Odkryta – Mehoffera – Myśliborska – Ćmielowska – Milenijna – Światowida
– Modlińska – Kuklińskiego – most Północny – metro Młociny.

 


Stowarzyszenie Razem dla Białołęki    Skontaktuj się z autorem petycji