Zmiana regulaminu PLS

Warszawa, 15 września 2023 r.          

 

 

Szanowny Pan Andrzej Uryga

Prezes Polskiego Związku Squsha

Aleje Jerozolimskie 200

02-486 Warszawa      

 

Szanowny Panie Prezesie,  

 

       Polska Liga Squasha organizowana przez Polski Związek Squasha, a wcześniej Polską Federację Squasha od lat jest jedną z najważniejszych imprez w kalendarzu dla wielu graczy. Aktualne regulacje ograniczają liczbę graczy zagranicznych mogących grać w jednej drużynie, uzależniając to tylko i wyłącznie od obywatelstwa. Regulacja w swoim zamyśle ma prawdopodobnie na celu uniknięcie sytuacji, gdy jedna drużyna ściąga na finały Drużynowych Mistrzostw Polski kilku graczy zagranicznych z PSA, którzy pojawiają się tylko i wyłącznie na ostanie dwa-trzy dni rozgrywek. Niestety wpływa to też negatywnie na coraz liczniejsze grono osób, które gra w Polsce w squasha.

       W imieniu licznego grona graczy, którzy pomimo tego, że nie urodzili się w Polsce, to z tym krajem związali swoje życie, zwracamy się z prośbą o rozważenie zmian w Regulaminie Rozgrywek Drużynowych. Proponujemy by utrzymać w mocy regulację dotyczącą możliwości ściągnięcia i brania udziału w meczu 1 gracza zagranicznego, ale jednocześnie by w regulaminie uwzględnić, że nie dotyczy to graczy o określonym statusie. Zawodnik o obywatelstwie innym niż polskie, po udowodnieniu, że przebywa w Polsce dłużej niż rok, jest związany zawodowo lub rodzinnie z Polską oraz tutaj jest jego główne centrum aktywności, jest uznawany za gracza lokalnego.

 

        Zaproponowana powyżej zmiana uwzględnia potrzeby coraz liczniejszej grupy graczy, którzy z Polską związali się na dłużej, a także może służyć promocji tego by do Polski przyciągać coraz lepszych graczy i trenerów. W długim okresie pozwoli to na podniesienie poziomu squasha w Polsce.               

 

Z wyrazami szacunku,

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Gracze Squasha do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...