Zwrot kosztów za używanie prywatnych samochodów do celów służbowych w Poczcie Polskiej SA

    Tomasz Zdzikot

Prezes Zarządu Poczta Poczta S.A.

Ul. Rodziny Hiszpańskich 8

 00-950 Warszawa 

Szanowny Panie Prezesie

Zwracamy się do Pana i Zarządu Poczty Polskiej o podjęcie pilnych prac związanych ze zwrotem kosztów za używanie prywatnych samochodów do celów służbowych. 
W dniu 17.11.21 odbyło się posiedzenie Sejmowej Komisji Infrastruktury.
W posiedzeniu brał udział między innymi Pan Minister Rafał Weber odpowiadający w Ministerstwie Infrastruktury za ten obszar. Pan Minister kilkukrotnie potwierdził i zaznaczył, iż kształtowanie polityki wykorzystywania prywatnych pojazdów pracowników do celów służbowych jest domeną pracodawcy który w DOWOLNY sposób może ją kształtować, tak samo jak może wypłacać kilometrówkę wg stawek WYŻSZYCH niż wynikające  z Rozporządzenia !!!.  Jest to istotny, ważny sygnał płynący od Rządu RP – przeciwny do dotychczasowego stanowiska Zarządu i Spółki Poczta Polska S.A. NIC nie stoi na przeszkodzie aby Poczta Polska S.A. wypłacała kilometrówkę wg wyższych, ustalonych wewnątrz Spółki stawek– twierdzenie iż wypłacane stawki tzw. kilometrówki nie mogą być wyższe niż w Rozporządzeniu jest więc w świetle zapewnień przedstawicieli Rządu RP – nieuzasadnione !!!
W świetle wypowiedzi Pana Ministra wynika, że problem może być rozwiazany w ramach istniejących przepisów nawet bez zmian tzw.kilometrówki. Wymaga tylko chęci ze strony Poczty Polskiej SA.


listonosz RS Białystok    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam listonosz RS Białystok do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...