Apel - stop masowemu ludobójstwu i grabieży organów wew. w Chinach od praktykujących Falun Gong

Skontaktuj się z autorem petycji

Kanadyjscy politycy stają w obronie prześladowanych praktykujących Falun Gong

2016-03-16 19:31:44

W dniu poprzedzającym Światowy Dzień Praw Człowieka – 9 grudnia 2015 r. praktykujący Falun Gong z Ottawy, Toronto i Montrealu zgromadzili się na Wzgórzu Parlamentarnym, by wezwać o rządowe wsparcie w sprawie zakończenia prześladowań Falun Gong w Chinach. Przynieśli 95,000 podpisów pod petycją dla premiera Justina Trudeau, wzywając rząd Kanadyjski do wywarcia nacisku na Chiny, by te zakończyły represje Falun Gong oraz uwolniły więzionych dziesięciu członków rodzin praktykujących Falun Gong z Kanady. Kilku członków Parlamentu przemówiło na wiecu, wyrażając swoje poparcie w sprawie.

 

Parlamentarzystka Judy Sgro: Sprawa prześladowań Falun Dafa została poruszona przez premiera Trudeau na spotkaniu z prezydentem Chin

Liberalna członkini parlamentu Judy Sgro przesłała pozdrowienia w imieniu premiera Trudeau i powiedziała zgromadzonym, że premier zajął się ich sprawą: „Podczas ostatnich spotkań premiera Trudeau z przywódcami ChRL, kwestie praw człowieka w Chinach, a w szczególności Falun Dafa zostały poruszone”.

 

Sgro namawiała praktykujących, by dalej utrzymywali swoje wysiłki. „Wiem, że czasem jesteście zniechęceni ponieważ niektóre z represji wciąż trwają w Chinach. Lecz musicie być silni i kontynuować to, co robicie. Ponieważ właśnie to, czyni różnice. Ostatecznie, wolność zwycięży. Bardzo mocno w to wierzę. Ale zwycięży nie dla tego, że ja i moi koledzy wykonaliśmy trochę pracy, lecz dlatego, że to wy ciężko nad tym pracowaliście. By stawić czoła, wszystko jedno czy jest to dla 1,300 ludzi ostatnio skazanych na więzienie, czy też za tysiące tych, którzy już zostali zabici, lub za grabież organów, która ma miejsce. Wy stoicie tutaj dla nich wszystkich, upewniając się, że ci z nas, którzy mają tę wielką okazję, by mieć głos w Izbie Gmin, będą wciąż waszym głosem, podczas gdy idziemy naprzód, co ostatecznie doprowadzi do zdobycia prawdziwej wolności, nie tylko w naszym wspaniałym kraju, lecz i na całym świecie”.

Parlamentarzysta Michael Cooper: Zasady Falun Gong są kanadyjskim i ogólnoświatowymi zasadami

 

Konserwatywny członek parlamentu Michael Cooper powiedział, iż stanie obok ludzi broniących zasad Prawdy, Życzliwości i Cierpliwości było przywilejem. „Te zasady nie są tylko zasadami Falun Gong, one są kanadyjskimi, a także ogólnoświatowymi zasadami”, powiedział Cooper.

 

Parlamentarzysta był świadkiem wytrwałej pracy praktykujących, celem ujawnienia poważnych naruszeń praw człowieka, mające miejsce w Chinach. Uważa, że Falun Gong jest największą na świecie prześladowaną grupą. Pan Cooper zapewnił praktykujących, że on i jego koledzy nigdy nie przestaną walczyć o prawa człowieka – dotąd, aż Chiński rząd zaprzestanie uwięzień, zatrzymań, grabieży organów oraz morderstw dziesiątków tysięcy ludzi, którzy podążają za Prawdą, Życzliwością i Cierpliwością. Na koniec, Cooper zachęcił praktykujących do zjednoczenia i kontynuacji walki o prawa człowieka, „ponieważ tylko światło prawdy, pokona ciemności totalitaryzmu.”

Parlamentarzysta Scott Reid: Praktykujący Falun Gong – pokojowi i bez precedensu

Parlamentarzysta Scott Reid mocno wspiera Falun Gong, niemal od momentu rozpoczęcia prześladowań w 1999 r. Stwierdził: „15 lat minęło od czasu, kiedy po raz pierwszy zostałem wybrany. Jestem bardzo dumny z faktu, iż jedną z pierwszych spraw, którą zgłosiłem w Izbie Gmin i moją pierwszą interwencją w Izbie Gmin była sprawa więźniów sumienia Falun Gong przetrzymywanych w ChRL”.

 

„To było w lutym 2001. I muszę przyznać, że gdybym był w tamtym momencie, spojrzał w przyszłość i zobaczył, że prześladowania będą wciąż kontynuowane w 2015 r., byłbym zaskoczony”.

„Nie potrafię uwierzyć, że prześladowania tej grupy, która jest kompletnie pokojowa, kompletnie politycznie nieszkodliwa, całkowicie skupiona na personalnym samorozwoju, na dobrym samopoczuciu duchowym, jest prześladowana w Chińskiej Republice Ludowej. To niezwykłe. Na nieszczęście, nie są to prześladowania bez precedensu, lecz to, co ja myślę jest bez precedensu, tym co mną zawsze wstrząsa, jest fakt, iż tak wielu ludzi cierpiało przez te prześladowania, a reagowali oni w sposób prawdziwie zgodny z fundamentalnymi ideami Prawdomówności, Życzliwości i Cierpliwości. Nie ma żadnego przykładu odpowiedzi w formie przemocy, jest bardzo mało przykładów nawet agresywnych reakcji na przerażające prześladowania, które przeszli praktykujący Falun Gong.”

„To są wartości, które leżą u podstaw chińskiej cywilizacji i chińskiego społeczeństwa… To co robicie, jest znakomite. Jestem zaszczycony mogąc przebywać tu z wami, mam nadzieję, że wraz z nowym rządem, a także ze mną, już w opozycji oraz innymi w rządzie, którzy również są już w opozycji, będziemy mogli wspólnie wykonać naszą małą część, by w przyszłości pomóc wam i tym, którzy cierpią w Chinach”.

Parlamentarzysta Garnett Genuis: Rządy które, ograniczają wolność religijną są wewnętrznie słabe

Nowo wybrany konserwatywny członek parlamentu Garnett Genuis powiedział w swoim imieniu do zgromadzonych: „Rządy, które ograniczają wolność religijną zwykle są wewnętrznie słabe. One wierzą, że naród, który posiada swobodę myślenia, podważa stabilność społeczno-polityczną. Lecz wolna, nieskrępowana kontemplacja jest istotna dla ludzkiego doświadczania. Tak długo jak rząd dąży do ograniczenia swoich obywateli do czegoś co jest mniej niż ludzkie, rząd będzie wewnętrznie słaby, ponieważ mężczyźni i kobiety będą patrzeć w swoje własne umysły i serca, i rozpoznają, że zostali stworzeni do czegoś więcej”.

 

„Przyjaciele, pragnę dodać, że rząd Chin nie ma się czego obawiać ze strony Falun Gong. Ci, którzy szczerze kontemplują swoje miejsce we wszechświecie nie są niebezpieczni dla społeczeństwa w którym żyją. Raczej ci, którzy poważnie zastanawiają się nad tym kim i czym są, jakie jest ich cel i skąd pochodzą, tacy zawsze będą dobrymi obywatelami, ponieważ wnoszą oni podobne refleksje na pytania osób z ich rejonów w społeczeństwie obywatelskim. Zaczną się szczerze zastanawiać jak powinni wpasować się we wszechświecie i będą dalej zadawać pytania, jak się lepiej dopasować oraz usprawnić społeczeństwo obywatelskie”.

“Szczerze, ci którzy odrzucają lub dążą do ograniczenia autentycznej duchowej kontemplacji są największym niebezpieczeństwem dla porządku publicznego. Oni zaprzeczają podstawowej godności człowieka z której emanuje wolność wiary oraz działają bez myślenia nad głębszymi pytaniami na temat: sensu istnienia, miejsca w którym żyją oraz wartości moralnych”.

„Jako konserwatywny członek parlamentu, ja, my, stoimy po waszej stronie, jesteśmy za waszym prawem do myślenia, do istnienia, do przynależenia, do wiary i do działania. Jesteście prawdziwymi przyjaciółmi wspaniałego narodu i my jesteśmy po waszej stronie”.

Parlamentarzysta Borys Wrzesnewskyj: Ustanówcie prawo, by zakończyć grabież organów

Członek parlamentu Peter Kent jest byłym Ministrem Środowiska. Jest również przewodniczącym organizacji Parlamentarnych Przyjaciół Falun Gong. Niedawno wydał komunikat prasowy wzywający nowego premiera, by ten podczas spotkań z jego chińskim odpowiednikiem ponaglił Chiny, by zakończyły prześladowania Falun Gong.

 

Parlamentarzysta Kent powiedział podczas przemowy: „Podczas elekcji nowego rządu wysłałem pełen szacunku list do naszego nowego ministra, prosząc w nim, by ten w swym najbliższym spotkaniu z prezydentem Chin kontynuował, w jak najbardziej przejrzysty i energiczny sposób, przedstawianie chińskim władzom, obaw Kanady dotyczących praw człowieka. W szczególności odnosząc do 16 lat brutalnych, śmiertelnych, pozasądowych prześladowań praktykujących Falun Gong. Największej pojedynczej grupy prześladowanych osób, w kontekście praw człowieka, w ostatnich latach w Chinach”.

„Również zwróciłem uwagę na dostrzeżenie faktu, iż ówczesny rząd, pod przewodnictwem prezydenta Xi Jinpinga, zezwolił na określoną liczbę ograniczonych reform, które pozwoliły w ostatnich miesiącach na zarejestrowanie w Chinach około 200,000 pozwów karnych. Niefortunny kontrapunkt dla tych wczesnych reform jest taki, iż wiemy, że prześladowania są wciąż kontynuowane i istnieją po dziś dzień, tak jak to było w najbardziej mrocznych latach na samym początku tych trwających już 16 lat prześladowań”.

„Więc zapytałem i jestem pewien, że w nowym roku, kiedy to nowi parlamentarzyści ze wszystkich partii zostaną zaproszeni do przyłączenia się do naszych Parlamentarnych Przyjaciół Falun Gong – a jest to sprawa kompletnie bezpartyjna – to w ten sposób, ponownie dodamy rządowi odwagi, zarówno z ław rządzących jak i opozycji, by kontynuować nacisk na władze Chin. Po pierwsze, by pozwolić na kontynuacje procesu składania pozwów karnych, aż do ich logicznego zakończenia, czyli do potwierdzenia przestępstwa, ekstremalnego przestępstwa w imieniu tych, którzy zapoczątkowali i utrzymywali prześladowania przez 16 lat. Po drugie, to iż rząd Kanadyjski będzie zachęcał, będzie usilnie zachęcał, być może nawet domagał się, aby chiński rząd zakończył kontynuację prześladowań, nielegalnych, ponownych, pozasądowych zatrzymań, tortur i prześladowań praktykujących. Oraz szczególnie w imieniu dziesięciu kanadyjskich rodzin, których członkowie rodziny byli przetrzymywani i torturowani, lub wciąż są przetrzymywani w Chinach po dziś dzień, myślimy, że rząd Kanady musi wystąpić naprzód oraz kontynuować przedstawianie, bardzo silnie przedstawianie rządowi Chin naszych trosk o prawa człowieka”.

Były Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny, nazwał traktowanie Falun Gong sprawdzianem tego czy Chiny stoją po właściwej stronie historii

Były Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny Irwin Cotler, pochwalił Falun Gong za wniesienie duchowego i psychicznego zdrowia dla milionów ludzi na całym świecie. Powiedział on: „Stanie po właściwej stronie historii oraz docenienie Falun Gong będzie sprawdzianem czy Chiny staną, wraz z resztą świata, po właściwej stronie historii”

 

Były Sekretarz Stanu ds. Azji i Pacyfiku: Rząd Trudeau wzywający Pekin do zakończenia prześladowań – to pozytywny krok

Był Sekretarz Stanu ds. Azji o Pacyfiku David Kilgour powiedział: „To bardzo, bardzo pozytywny krok, jestem pewien, że się ze mną zgodzicie. Proszę pozwólcie nowemu rządowi Pana Trudeau naciskać na Pekin, by zakończył swoje prześladowania, tortury i zabijanie praktykujących Falun Gong, które dzieją się już od 1999 r., zwłaszcza grabież i handel organami życiowymi, przez co zabito dziesiątki tysięcy z nich, jako więźniowie sumienia”.

 

Pan Kilgour zachęcał ludzi, aby kontynuowali ujawnianie prześladowań. „Możecie oczywiście wyszukać online o grabież organów w Chinach i dostaniecie górę materiałów. Powiedzcie waszym znajomym czego się nauczyliście i tak jak mówię, proszę podzielcie się tą informacją na Facebooku i innych mediach społecznościowych. Ponadto, spróbujcie także znaleźć czas i spotkać się z waszymi członkami rządu”.

List z pozdrowieniami od członka parlamentu Julian Petera

Członek parlamentu Julian Peter napisał w swoim liście do kanadyjskiego Stowarzyszenia Falun Dafa: „Od czasu przedstawienia praktyki publicznie, 23 lata temu, praktykujący Falun Gong i ich przyjaciele przestrzegali zasad harmonii, tolerancji, prawdomówności i życzliwości. Wasze męstwo i odwaga okazały się nie do pokonania. I gdy napotykaliście na nieszczęścia, pozostaliście niezachwiani w waszej wierze oraz obronie praw człowieka”.

Praktykujący Falun Gong rozdawali ulotki i zbierali podpisy na głównych skrzyżowaniach w pobliżu Wzgórza Parlamentarnego. Wielu pracowników rządowych, lokalnych mieszkańców oraz turystów podpisało petycję, by poprzeć wysiłki Falun Gong w celu zakończenia prześladowań.

Źródło:
http://www.clearwisdom.net/html/articles/2015/12/17/154122.html

http://faluninfo.pl/2016/02/21/kanadyjscy-politycy-staja-w-obronie-przesladowanych-praktykujacych-falun-gong/


Artur Kamiński

Europosłowie wzywają Najwyższą Prokuraturę Ludową w Chinach, by postawiła Jiang Zemina przed obliczem sprawiedliwości

2016-03-16 19:27:10

Trzej członkowie Parlamentu Europejskiego wysłali 20 lipca 2015 r. wspólny list do Najwyższej Prokuratury Ludowej, adresowany do prokuratora generalnego Cao Jianminga. Wzywają w nim do postawienia Jiang Zemina przed wymiarem sprawiedliwości za rozpoczęcie prześladowań Falun Gong oraz usankcjonowanego przez rząd procederu pozyskiwania organów wewnętrznych od praktykujących Falun Gong.

W liście, dr Cornelia Ernst i dr Klaus Buchner, obydwoje z Niemiec oraz Merja Kyllonen z Finlandii, zdecydowanie potępili prześladowania i grabież organów. Wskazali, że owe zbrodnie są zagrożeniem dla bezpieczeństwa i pokoju na świecie. Skrytykowali też rząd chiński za rozszerzanie polityki prześladowań na inne kraje.

Europosłowie potępili ponad 100 rodzajów tortur stosowanych wobec praktykujących Falun Gong, w szczególności przemoc na tle seksualnym wobec kobiet. Wyrazili zaniepokojenie wobec wielu sierot, które straciły rodziców w wyniku prześladowań. Ponadto wskazali, że represje poważnie szargają wizerunek Chin.

Parlamentarzyści podnieśli też przypadek dwóch chińskich prawników ds. praw człowieka – Gao Zhishenga i Wanga Yu. Za wypowiadanie się w imieniu praktykujących Falun Gong, padli ofiarą gróźb, potem więzienia. Ich licencje zostały unieważnione, a kancelarie zamknięte.

Około 17 lipca, dr Klaus zamieścił wpis na blogu pt. „Sytuacja praw człowieka w Chinach – niedopuszczalna”. Artykuł potępił aresztowanie Wang Yu i wzywał do jej natychmiastowego uwolnienia.

Trzech posłów PE wyraziło w swoim liście szacunek dla praktykujących Falun Gong, cytując ich odwagę w składaniu pozwów wobec Jiang Zemina. Stwierdzili, że współczucie i odwaga, którą wykazują praktykujący, będzie inspiracją dla społeczności międzynarodowej do odegrania roli i zakończenia prześladowań.

List kończył się wezwaniem chińskiego reżimu do podjęcia współpracy z Międzynarodowym Trybunałem Karnym (MTK) w Hadze w celu doprowadzenia Jiang Zemina przed oblicze sprawiedliwości. Przytoczyli Statut Rzymski MTK i podkreślili, że w innych krajach Jiang Zemin już został oskarżony o zbrodnie przeciwko ludzkości.

List został skopiowany i przesłany do chińskich ambasadorów w Unii Europejskiej i Niemczech, kilku biur ONZ, włącznie z sekretarzem generalnym, do Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka, specjalnych sprawozdawców ONZ ds. tortur, kilku biur Unii Europejskiej oraz prokuratora MTK w Hadze.

http://en.minghui.org/html/articles/2015/8/14/152068.html

http://faluninfo.pl/2015/08/20/europoslowie-wzywaja-najwyzsza-prokurature-ludowa-w-chinach-by-postawila-jiang-zemina-przed-obliczem-sprawiedliwosci/


Artur KamińskiUdostępnij tę petycję

Pomóż uzbierać więcej podpisów tej petycji.

Jak promować petycję?

  • Udostępnij petycję na swojej tablicy na Facebooku i w grupach związanych z tematyką petycji.
  • Skontaktuj się ze swoimi przyjaciółmi
    1. Napisz wiadomość, w której wyjaśnisz, dlaczego podpisujesz się pod tą petycją, jako że ludzie są bardziej skłonni złożyć swój podpis, gdy rozumieją, jak ważny jest temat.
    2. Skopiuj i wklej adres internetowy petycji do swojej wiadomości.
    3. Wyślij wiadomość za pomocą poczty e-mail, usługi SMS, serwisów Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram i LinkedIn.