NIE dla budowy Trasy Balickiej - Zielona Młynówka Królewska

Skontaktuj się z autorem petycji

Radni Zwierzyńca postulują budowę w tunelu

2021-04-27 04:41:46

Pytanie czy sama budowa tunelu metodą odkrywkową nie doprowadzi do dewastacji terenów cennych przyrodniczo? Wszyscy wiemy jak to wygląda w Łagiewnikach. Zapewne TBM to dla urzędników kosmiczne urządzenia i lepiej zniszczyć i zabetonować wszystko. 


https://gazetakrakowska.pl/krakow-wnioskuja-o-poprowadzenie-trasy-balickiej-w-tunelu/ar/c3-15491706


Michał

Władze Krakowa kontynuują prace nad Trasa Balicka!

2020-12-22 11:54:12

Polecam jeden z komentarzy pod artykułem w Wyborczej o rozpisaniu przetargu na projekt Trasy Balickiej. 

https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,26630565,koncepcja-dla-trasy-balickiej-za-2-45-mln-zl.html

"Ta inwestycja to nie tylko dewastacja Młynówki Królewskiej, zabetonowanie cennych przyrodniczo terenów, zniszczenie obszarów spokojnej rekreacji wielu krakowian i obniżenie jakości życia mieszkańców Bronowic oraz Woli Justowskiej.

Ona jest totalnie absurdalna z transportowego punktu widzenia. Mamy przecież kolej, którą można w kilkanaście minut dojechać z dworca na lotnisko. Ponadto od obwodnicy odchodzi wiele dróg, którymi można dojechać samochodem do centrum, w tym dwupasmowa ulica Radzikowskiego będąca trasą przyspieszonego ruchu. Nie wspominając o Balickiej, która praktycznie wjeżdża na lotnisko.

2.5 mln na ten absurd to de facto zdefraudowanie publicznych pieniędzy.

Władze miasta na raz chcą budować kilka nowych miejskich biedaautostrad za kwotę prawie 6-7 mld (UE nie daje na takie rzeczy dofinansowania, bo jest to sprzeczne m.in. z polityką klimatyczną), a jednocześnie od kilkunastu lat uporczywie sabotuje budowę metra/premetra. To pokazuje jak piękne deklaracje o rozwoju transportu publicznego rozmijają się z rzeczywistością. To też uwidacznia, że na zapowiadane przez dyr. Franka ścięcie udziału ruchu samochodowego do 25% nie ma absolutnie żadnych szans. Trend będzie niestety kompletnie odwrotny.

Dziwię się, że nie protestują przeciwko temu szaleństwu radni mieszkający w tamtych częściach miasta. Jak powstanie Trasa Balicka m, to spokojna, willowa, elitarna Wola Justowska zostanie bezpowrotnie zniszczona. Bo w przyszłości od Trasy Balickiej zaczną odchodzić kolejne drogi, które zintegują się z Wolą. Królowej Jadwigi stanie jeszcze w większych korkach, bo w jej bezpośrednim sąsiedztwie będzie narastać - ze względu na atrakcyjne dla inwestorów położenie między lotniskiem a centrum - nowy mordor biurowcowy i gigantyczne betonowe osiedla mieszkaniowe na wzór Ruczaju, Avii czy Zabłocia.

Współczuję okolicznym mieszkańcom. Teraz mają spokój, a prezydent Majchrowski funduje im horror."
MichałUdostępnij tę petycję

Pomóż uzbierać więcej podpisów tej petycji.

Jak promować petycję?

  • Udostępnij petycję na swojej tablicy na Facebooku i w grupach związanych z tematyką petycji.
  • Skontaktuj się ze swoimi przyjaciółmi
    1. Napisz wiadomość, w której wyjaśnisz, dlaczego podpisujesz się pod tą petycją, jako że ludzie są bardziej skłonni złożyć swój podpis, gdy rozumieją, jak ważny jest temat.
    2. Skopiuj i wklej adres internetowy petycji do swojej wiadomości.
    3. Wyślij wiadomość za pomocą poczty e-mail, usługi SMS, serwisów Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram i LinkedIn.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...