W sprawie przyszłości Centrów Zdrowia Psychicznego

Skontaktuj się z autorem petycji

Centrum zdrowia psychicznego w każdym powiecie - dalsze działania

2021-04-01 18:56:53

Szanowni Państwo,

bardzo dziękujemy za złożone podpisy, wciąż je zbieramy. Pilotaż NPOZP został przedłużony do końca 2022 roku, obecnie działają 33 centra zdrowia psychicznego, które swoją opieką obejmują 12% dorosłych mieszkańców Polski.  Jesteśmy za to wdzięczni decydentom. Jednak nasze postulaty są nadal aktualne, będziemy Państwu zobowiązani za udostępnianie informacji o petycji. 

Jednocześnie zapraszamy na III Kongres Zdrowia Psychicznego -  Link do wydarzenia na Fb - III KZP https://tiny.pl/r4mnt  strona: www.kongreszp.org.pl    Profil Fb - https://tiny.pl/rk3nj 

III Kongres Zdrowia Psychicznego odbędzie się 7 czerwca 2021 r. w Amfiteatrze Wolskiego Centrum Kultury w Parku Sowińskiego w Warszawie. Wydarzenie odbędzie się pod tytułem  „Od instytucji do środowiska – dostępność i szacunek”. Hasłem promującym jest „Zdrowie psychiczne ma znaczenie”. 

Kongres planowany jest w wersji hybrydowej - stacjonarnie oraz transmisja online. Rejestracja na wydarzenie stacjonarne ruszy 5 kwietnia - link zostanie udostępniony na stronie oraz w social mediach. Liczba miejsc będzie ograniczona. Informacje o uczestnictwie online będą dostępne na stronie Kongresu w póżniejszym terminie.    

Kongres to duże spotkanie osób doświadczonych przez kryzys psychiczny, ich rodzin i specjalistów. Celem jest sprawienie, żeby opieka psychiatryczna i terapeutyczna w Polsce była jak najbardziej dostępna i przyjazna, jak najlepiej dostosowana do potrzeb. Spotkanie poświęcone jest też zmianie pozycji społecznej i wizerunku osób doświadczających kryzysu. 

Będzie miało dwa tematy:

  • reforma psychiatrii dorosłych – zmiana systemu opieki ze skoncentrowanego na izolacji w szpitalu na rzecz rozwijania leczenia środowiskowego – blisko domu, bezpłatnego, dostępnego szybko, proponującego różne formy wsparcia, obejmującego terapią bliskich, takiego, jakie już jest dostępne w Centrach Zdrowia Psychicznego, których mamy w Polsce 33. Celem jest sprawienie, żeby takie miejsce było w każdym powiecie, tak, by do takiego leczenia mieli dostęp wszyscy mieszkańcy Polski, więcej czp.org.pl, profil na Facebooku: Pilotaż Centrów Zdrowia Psychicznego.
  • reforma psychiatrii dzieci i młodzieży – oparcie pomocy o poradnie psychologiczno-pedagogiczne tak, żeby pomoc przychodziła jak najszybciej obejmując wsparciem całą rodzinę, żeby pierwszym kontaktem dla dziecka w kryzysie nie był oddział psychiatryczny, tworzenie Środowiskowych Centrów Zdrowia Psychicznego, gdzie dzieci i ich bliscy dostają różnorodne formy wsparcia, tworzenie miejsc konsultacji z psychiatrą, zmienianie oddziałów dla dzieci na bardziej przyjazne.

Co jest w Kongresie Zdrowia Psychicznego cenne? To, że jest to inicjatywa oddolna, w którą zaangażowali się ludzie doświadczeni kryzysem – dotąd milczący, ukryci, wstydzący się swojej choroby – podkreśla Katarzyna Szczerbowska, rzeczniczka prasowa Kongresu Zdrowia Psychicznego, asystentka zdrowienia, osoba z doświadczeniem kryzysu psychicznego.

Kongresowi będzie towarzyszyło sympozjum satelitarne poświęcone psychospołecznym uwarunkowaniom środowiska pracy z celem wypracowania rekomendacji w zakresie zdrowia psychicznego w miejscu pracy. Patronem sympozjum jest Komitet Dialogu Społecznego Krajowej Izby Gospodarczej. Będą również liczne webinaria. 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.kongreszp.org.pl 

Jeśli możecie Państwo wesprzeć idee Kongresu Zdrowia Psychicznego, będziemy zobowiązani. 

Link do zrzutki na III KZP - https://tiny.pl/r4mnc

Link do zrzutki na mural III KZP -  https://tiny.pl/r4m51   

Serdecznie zapraszamy! 

 

 #ZdrowiePsychiczneMaZnaczenie


Fundacja eFkropka - Kongres Zdrowia PsychicznegoUdostępnij tę petycję

Pomóż uzbierać więcej podpisów tej petycji.

Jak promować petycję?

  • Udostępnij petycję na swojej tablicy na Facebooku i w grupach związanych z tematyką petycji.
  • Skontaktuj się ze swoimi przyjaciółmi
    1. Napisz wiadomość, w której wyjaśnisz, dlaczego podpisujesz się pod tą petycją, jako że ludzie są bardziej skłonni złożyć swój podpis, gdy rozumieją, jak ważny jest temat.
    2. Skopiuj i wklej adres internetowy petycji do swojej wiadomości.
    3. Wyślij wiadomość za pomocą poczty e-mail, usługi SMS, serwisów Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram i LinkedIn.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...