APEL DO POLSKICH DUSZPASTERZY

Skontaktuj się z autorem petycji

Finalizacja

2020-12-04 07:20:47

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus

Szanowni Państwo

Pragnę poinformować, że zbiórka podpisów pod Apelem została zakończona. Rozpoczął się już grudzień i do świąt Bożego Narodzenia zostało niewiele czasu, a samo rozesłanie Apelu do biskupów było bardzo czasochłonne. Praca ta została zakończona - każdy biskup w Polsce otrzymał imiennie zaadresowany do siebie Apel wraz z podpisami, drogą elektroniczną, natomiast Arcybiskup Wojciech Polak oraz Arcybiskup Stanisław Gądecki także w formie papierowej. Trzeba teraz kolejnego czasu, by wszyscy zapoznali się z jego treścią.

Czy nasz głos będzie miał wpływ na decyzje podejmowane przez naszych Pasterzy? Czas pokaże. Myślę, że stała się dobra i ważna rzecz, że biskupi usłyszeli nasz głos, nasze wołanie. Myślę że w najlepszy sposób wyraziliśmy nasze wsparcie dla nich. Jeśli Państwo mogą, proszę przesyłac ten Apel do swoich znajomych kapłanów.

Teraz zachęcam Państwa do stałej modlitwy za Kościół, za Kościół w Polsce i za kapłanów.

Z błogosławieństwem


.

Zapytania od Sygnatariuszy

2020-11-27 11:18:49

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus

Drodzy Bracia i Siostry

Jako autor tekstu Apelu otrzymuję dużo wiadomości z pytaniami o to, kto jest inicjatorem. Nie jestem w stanie odpowiadać na wszystkie maile, dlatego proszę o wyrozumiałość. Pragnę podkreślić, że jest to Apel wiernych Kościoła – każdego kto zgadza się z jego treścią i umieścił pod nim swój podpis.

Wiele osób interesuje dalszy los Apelu, co jest zrozumiałe. Po uzyskaniu maksymalnej liczby podpisów – to znaczy kiedy przestaną przybywać nowe podpisy – tekst Apelu wraz z podpisami zostanie wydrukowany i wysłany w formie papierowej do Księdza Prymasa Arcybiskupa Wojciecha Polaka oraz do Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Ponadto, wszyscy Księża Biskupi polscy otrzymają Apel wraz z podpisami drogą elektroniczną. Po rozesłaniu Apelu zamieszczę na ten temat kolejne ogłoszenie. Zachęcam każdego, aby wysłał Apel do swojego proboszcza i znajomych kapłanów. Dziękuję za wszystkie dobre słowa. Jest to ogromna radość że jest nas wielu, którym leży na sercu odwaga naszych Pasterzy i dobro Kościoła.


Wierni Kościoła KatolickiegoUdostępnij tę petycję

Pomóż uzbierać więcej podpisów tej petycji.

Jak promować petycję?

  • Udostępnij petycję na swojej tablicy na Facebooku i w grupach związanych z tematyką petycji.
  • Skontaktuj się ze swoimi przyjaciółmi
    1. Napisz wiadomość, w której wyjaśnisz, dlaczego podpisujesz się pod tą petycją, jako że ludzie są bardziej skłonni złożyć swój podpis, gdy rozumieją, jak ważny jest temat.
    2. Skopiuj i wklej adres internetowy petycji do swojej wiadomości.
    3. Wyślij wiadomość za pomocą poczty e-mail, usługi SMS, serwisów Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram i LinkedIn.