Apel do Policji ws. udostępnienia motocyklistom buspasów w Łodzi

 

Do: Komendant Miejski Policji w Łodzi

mł.insp. Piotr Beczkowski

 

Mając na celu poprawę bezpieczeństwa na łódzkich ulicach, zwracamy się z apelem do Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi o wydanie pozytywnej opinii dotyczącej udostępnienia motocyklistom buspasów na terenie Łodzi. 

Praktyka taka funkcjonuje m.in. w Londynie oraz w Krakowie i przyczyniła się do wzrostu bezpieczeństwa kierujących jednośladami. W obu miastach po udostępnieniu buspasów motocyklistom spadła liczba wypadków.

Warto także podkreślić, iż nowelizacja ustawy o kierujących pojazdami pozwala obecnie posiadaczom prawa jazdy kat. B z min. 3 letnim stażem kierować motocyklem o pojemności do 125 cm3.

Tego typu pojazdów przybywa na łódzkich ulicach, a umożliwienie jazdy motocyklistom po buspasach może być zachętą do przesiadania się z samochodu osobowego na motocykl, co powinno spowodować zmniejszenie się liczby samochodów w Śródmieściu i korków na naszych ulicach.

 

 

Łódzcy motocykliści

 

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Tomasz Kacprzak do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook