Apel do Policji ws. udostępnienia motocyklistom buspasów w Łodzi

 

Do: Komendant Miejski Policji w Łodzi

mł.insp. Piotr Beczkowski

 

Mając na celu poprawę bezpieczeństwa na łódzkich ulicach, zwracamy się z apelem do Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi o wydanie pozytywnej opinii dotyczącej udostępnienia motocyklistom buspasów na terenie Łodzi. 

Praktyka taka funkcjonuje m.in. w Londynie oraz w Krakowie i przyczyniła się do wzrostu bezpieczeństwa kierujących jednośladami. W obu miastach po udostępnieniu buspasów motocyklistom spadła liczba wypadków.

Warto także podkreślić, iż nowelizacja ustawy o kierujących pojazdami pozwala obecnie posiadaczom prawa jazdy kat. B z min. 3 letnim stażem kierować motocyklem o pojemności do 125 cm3.

Tego typu pojazdów przybywa na łódzkich ulicach, a umożliwienie jazdy motocyklistom po buspasach może być zachętą do przesiadania się z samochodu osobowego na motocykl, co powinno spowodować zmniejszenie się liczby samochodów w Śródmieściu i korków na naszych ulicach.

 

 

Łódzcy motocykliści

 

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Tomasz Kacprzak do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook