Apel o kontynuację finansowania i wydawania magazynu Dwutygodnik.com

Pan Piotr Gliński

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Szanowny Panie Ministrze,

w związku z informacjami o wstrzymaniu publicznego dotowania internetowego magazynu Dwutygodnik.com, wydawanego przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny (FINA), apelujemy do Pana Piotra Glińskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, któremu podlega FINA, o cofnięcie tej szkodliwej dla polskiej kultury decyzji i przywrócenie finansowania internetowego magazynu.

Dwutygodnik.com od blisko 10 lat stanowi znakomite źródło informacji dla ludzi zainteresowanych kulturą. Przez ten czas stał się jednym z najpopularniejszych w internecie magazynem kulturalnym. To tu zderzają się interesujące opinie, punkty widzenia, komentarze autorów różnych pokoleń i dziedzin. Na stronach magazynu Dwutygodnik.com powstały tysiące materiałów: wywiadów z ludźmi kultury, recenzje spektakli, koncertów, książek czy wystaw, które inspirują i edukują. Magazyn udostępnia swoją przestrzeń zarówno debiutantom, jak i najważniejszym polskim intelektualistom. Na internetowych łamach „Dwutygodnika” swoje piętno odcisnęli znakomici felietoniści, m.in. Dorota Masłowska, Joanna Tokarska-Bakir, Paweł Dunin-Wąsowicz czy Andrzej Stasiuk.

Nie widzimy żadnych podstaw merytorycznych do wstrzymania finansowania „Dwutygodnika”, a tym samym zaprzestania jego wydawania z początkiem 2019 roku. To szczególnie zaskakująca decyzja w obliczu informacji o bardzo dobrej kondycji tegorocznego budżetu i dobrych prognozach budżetowych na kolejne lata. W naszej ocenie - czytelników magazynu, a także niżej podpisanych pod tą petycją - Dwutygodnik.com to niezwykle ważny społecznie projekt kulturalny, nad którym państwo powinno sprawować pieczę. Bezpłatny dostęp do materiałów publikowanych na jego stronach zapewnia nam wszystkim możliwość czerpania informacji o kulturze w jej najlepszym wydaniu. Istotne grono czytelników tego magazynu stanowią także młodzi ludzie, którzy poprzez kulturę mogą kształtować swoją osobowość i przywiązanie do wartości, jakie kultura promuje.

Panie Ministrze, apelujemy o kontynuowanie finansowania tej wolnej przestrzeni myślenia i tworzenia!

Stowarzyszenie Inicjatywa Polska

Oddział Inicjatywa Warszawa

ipl.warszawa@gmail.com

www.ipl.org.pl 


Stowarzyszenie Inicjatywa Polska    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Stowarzyszenie Inicjatywa Polska do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...