Apel o pojednanie woJOWników

 

WoJOWnicy!

Wszyscy działacze Ruchu JOW i Ruchu Pawła Kukiza oraz wszelkich innych organizacji nt. JOW.

W tym historycznym momencie dla naszego kraju zwracam się do wszystkich bez wyjątku, byśmy tak jak przy kampanii prezydenckiej Pawła Kukiza działali wspólnie dla dobra Polski przy kampanii referendalnej do 6 września, w celu wprowadzenia 460 jednomandatowych okręgów wyborczych.

Koordynując wolontariuszy w całej Polsce, bardzo dobrze wiem jak ciężka jest skuteczna realizacja i mobilizacja do działań. Uważam, że ostatnie liczne komunikaty nie pomagają naszej sprawie w żaden sposób poza wprowadzaniem niepotrzebnego zamieszania w tym jakże ważnym czasie trwającej kampanii referendalnej. WoJOWnicy są wielką machiną w walce o JOW i powinni zostać docenieni a nawet przeproszeni z powodu dezorganizacji komunikacyjnej. Osobiście się przekonałem jak duże emocje wyzwala branie udziału w życiu społecznym i walka na rzecz JOW. Wiem jak ważne jest dla ludzi poczucie idei, którą niosą. Możemy mieć różne pomysły na wybory parlamentarne 25 października i realizować je w różny sposób. Jednak gdy walczymy o JOW i kampanię referendalną zróbmy to razem. Nie pozwólmy nikomu nas poróżnić.

Wzywam Was do jedności i wspólnego działania bez względu na to w jakim Ruchu działacie. To My – woJOWnicy - jesteśmy maszyną napędową zmian w naszym kraju. Bez naszej wspólnej pracy poniesiemy klęskę i nie zmienimy Polski dla nas, ku radości rządzących w Sejmie.

Zwracam się z propozycją by każdy z Was przez internet przesłał apel pojednania napisany osobiście do przedstawicieli Ruchu Pawła Kukiza jak i do przedstawicieli Ruchu JOW, z prośbą by wystosowali oni na swoich profilach społecznościowych oficjalną odezwę odnośnie:

- JEDNOLITYCH działań przy kampanii referendalnej,

- DOCENIENIA wszystkich woJOWników za dotychczasowe zaangażowanie.

Tylko razem jesteśmy w stanie obalić ten system i tylko razem jesteśmy w stanie wywrzeć wpływ na decyzje, które wpływają na nas wszystkich.

 

Karol Maluchnik

koordynator wolontariuszy, prelegent Ruchu JOW,

członek sztabu wyborczego Pawła Kukiza