Apel o natychmiastową rozbudowę autostrady A4 na Dolnym Śląsku

Konieczne jest poszerzenie Autostrady A4! Apelujemy do wszystkich, od których rozbudowa A4 zależy - nie czekajcie na paraliż Dolnego Śląska. Zróbcie coś! Zróbcie coś teraz!

Autostrada A4 to centralna oś komunikacyjna Dolnego Śląska. Została wyremontowana bardzo dawno temu i od lat wymaga ona kolejnej rozbudowy i dostosowania do standardów autostrady. Autostrada A4 nie spełnia wymogów współczesności - brak na niej w wielu miejscach pasa awaryjnego, Miejsc Obsługi Pasażera a węzły autostradowe nie spełniają wymogów technicznych. Stale dochodzi na niej do wypadków i licznych korków. Z roku na rok na A4 wzrasta natężenie ruchu, które momentami
dochodzi do 100 tys. pojazdów na dobę. W roku 2017 w samym tylko Powiecie Wrocławskim było 664 zdarzeń drogowych na autostradzie A4. Oznacza to, że na tym odcinku każdego dnia dochodzi do 2 wypadków. Za 2-3 lata Dolny Śląsk stanie! 

Podczas kampanii wyborczej we wrześniu 2018 roku Premier Mateusz Morawiecki powiedział we Wrocławiu „Wszyscy mieszkańcy Dolnego Śląska wiedzą jak zakorkowana jest A4, jaka to jest bolączka od Legnicy do Wrocławia i dalej na wschód, ale również do samej granicy autostrada się korkuje. Dlatego (...) przeznaczymy dodatkowe kwoty na poszerzenie lub budowę nowej autostrady lub dodatkowej.”

Zakończenie prac przygotowawczych planowane jest do 2022 r., natomiast realizacja inwestycji w systemie „projektuj i buduj” w okresie 7 lat. To oznacza, że w najlepszym wypadku A4 będzie rozbudowana najwcześniej w 2029. 

Nie mamy tyle czasu! Nie pozwólmy na paraliż Dolnego Śląska! Zadbajmy o bezpieczeństwo podróżujących, kierowców i mieszkańców Dolnego Śląska!

 


Michał Jaros - Poseł na Sejm RP Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Michał Jaros - Poseł na Sejm RP Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...