Bezdomni harcerze poszukują harcówki

Sz. P. dr Radosław Dobrowolski

Burmistrz Supraśla

1 Drużyna Harcerska w Supraślu ma za sobą już 86 lat tradycji. Aktualnie nie mamy harcówki. Członkowie potrzebują miejsca na wyłączność z dostępem do toalety i oświetleniem, aby spotykać się podczas zbiórek. Potrzebujemy własnego miejsca, które moglibyśmy zagospodarować i sami urządzić.

Kilka miesięcy temu musieliśmy zabrać swoje rzeczy z poprzedniego pomieszczenia, znajdującego się na terenie budynku należącym do Caritasu, w którym się spotykaliśmy dzięki uprzejmości OSP Supraśl. Nie była to jednak prawdziwa harcówka. Aktualnie nie mamy gdzie składować rzeczy ani gdzie organizować zbiórek.

Nasza Drużyna zrzesza młodzież z Supraśla i okolic oraz wspomaga rodziców i nauczycieli w wychowaniu młodego pokolenia. Dla wielu z nas Drużyna jest "drugą rodziną", a brak harcówki odczuwamy jak brak domu. Młodzież u nas może się rozwijać, zawiązywać nowe przyjaźnie i spełniać się na różnych polach działania. 

Liczymy na otrzymanie lokalu - pomieszczenia do naszej dyspozycji. Jesteśmy przekonani, że gmina znajdzie dla nas miejsce. Miejsce, które z dumą będziemy mogli nazywać "Harcówką 1 Drużyny Harcerskiej im. Zawiszy Czarnego w Supraślu".

Harcerze i sympatycy 1DH w Supraślu

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Helena Janowska do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook