Chcemy powiększenia Słupska!

Prezes Rady Ministrów
Rada Ministrów
Wojewoda pomorski
Poseł na Sejm Piotr Mueller
Władze Miasta Słupska
Władze Gminy Słupsk

Szanowni Państwo,

My, obywatele, mieszkańcy i mieszkanki Miasta Słupska oraz jego okolic zwracamy się z prośbą o pomyślne dla rozwoju regionu słupskiego procedowanie sprawy dotyczącej poszerzenia granic administracyjnych miasta zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Słupska z dn. 29.12.21 r. nr XXXIX/590/21 w sprawie przystąpienia do procedury zmiany granic administracyjnych Miasta Słupska. Jesteśmy zaniepokojeni jak sprawy te wyglądają w innych miastach, m.in. w Koszalinie, który jeszcze 15 lat temu konkurował ze  Słupskiem o dominującą pozycję w regionie, a teraz za sprawą intensywnego rozwoju i pozyskiwania nowych mieszkańców stał się najważniejszym ośrodkiem na naszym terenie. Czujemy, że nasze interesy nie są odpowiednio zabezpieczone, a w perspektywie wielu lat miasto czeka bankructwo związane z coraz większą liczbą osób starszych i odpływem młodych do gmin ościennych. Już teraz miasto boryka się z zbyt niskim wobec potrzeb budżetem, a dalszy odpływ ludzi (głównie do gminy Słupsk i Kobylnica) powoduje problemy wobec wszystkich samorządów regionów – miasto musi zamykać lub łączyć szkoły, cierpi z powodu korków na wyjeździe w godzinach szczytu i musi ciągle organizować nowe miejsca parkingowe dla przyjezdnych z gmin nie rekompensujących mu swoimi podatkami. Mieszkańcy miasta uważają za niesprawiedliwe, że ich podatki utrzymują potrzeby mieszkańców ościennych, np. budowy nowych dróg z okolicznymi wsiami, ponoszenie odpowiedzialności za smog podczas korków, sklepy z wielkimi parkingami, które nie poprawiają sytuacji kiedy są sezonowe opady nawalne, zwłaszcza, że w znacznej mierze są to mieszkańcy, którzy w pogoni za tanią działką budowlaną uciekli za granicę miasta. Sytuacja ta jest równocześnie niekorzystna dla Gminy Słupsk, która niszczy swoje walory przyrodnicze, wiejski krajobraz, musi ponosić znaczne koszty tworzenia nowych dróg i instalacji podziemnych, szkół, żłobków, przedszkoli. Wieloletnia polityka wyprzedawania tanich działek za granicą miasta stworzyła wokół Słupska „obwarzanka”, który już dawno powinien zostać nowymi dzielnicami mieszkaniowymi miasta! Wierzymy, że taka zmiana pozwoli na poprawę jakości życia mieszkańców włączanych do miasta, np. przez dostęp do linii MZK lub wspieranie świetlic wiejskich słupskimi instytucjami kultury (teatrami, bibliotekami, MDK, MCK) dlatego nie jest naszym zdaniem zasadny opór mieszkańców do ww. zmian. Prosimy o korzystne dla nas, mieszkańców regionu rozstrzygnięcie sprawy poszerzenia granic miasta, ponieważ będzie to efekt dodatni nie tylko dla miasta, ale dla całego województwa. 


Mikołaj Prynkiewicz    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Mikołaj Prynkiewicz do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )