Żądamy ukarania winnych masakry jeży na terenie będącym własnością miasta Gorzowa Wlkp.

Preambuła ustawy o ochronie zwierząt mówi, że zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. 
Jeże są gatunkiem chronionym, któremu grozi wyginięcie!

Jak odnieść się do rzezi tych zwierząt, która miała miejsce przy ulicy Niepodległości, dnia 14 lutego 2020r., na działce o powierzchni ponad 5 hektarów, należącej do miasta Gorzowa?
Widok był makabryczny: zmiażdżone, porozrywane ciała dorosłych i młodych jeży zmasakrowanych we śnie, W OKRESIE ICH ZIMOWEGO ODPOCZYNKU,  tak bezbronnych! Kto wydał pozwolenie na wjazd mulczerem, który zagłębia się zębami do 40 cm w głąb gruntu, szatkując wszystko, co stanie na jego drodze, bez uprzedniego sprawdzenia terenu?JEZK1.jpg

JEZ6.jpg

 

W sobotę 15 lutego na miejscu pojawiła się policja, lekarz weterynarii oraz przedstawiciele OTOZ Animals Gorzów, aby zabezpieczyć zwłoki jeży i ptaków

Niestety, może się okazać,że policja uzna czyn mordu za niezamierzony !!!! W tej sytuacji nikt nie zostanmie ukarany !!! 

Kolejny raz bezbronne zwierzeta, bezbronna przyroda nie znajduje obrony w instytucjach !!! Kolejny raz są przez nie niszczone. Nieistotne jest nawet, że jeże są gatunkiem prawnie chronionym!!!JEZ1.jpg

Tak więc, berdzo prawdopodobne, żeurzędnicy i "nadgorliwy" wykonawca nie poniosą odpowiedzialności!!!
Po co tworzyć przepisy ustawy o ochronie zwierząt, ustawy o ochronie przyrody, rozporządzenie ministra środowiska, odpowiedzialność urzędniczą i procedury .... ?

Zwracamy się do Was, miłośnicy zwierząt i przyrody. Pomóżcie rozprawić się z takim bestialstwem !!! Składając podpis wyrażacie sprzeciw wobec bezsensownego mordowania dzikich, chronionych zwierząt, jakimi są jeże. Wobec bezsensownego dewastowania przyrody !!! Wobec bezkarności osób wydających nieprzemyslane lub niezgodne z prawem decyzje urzędnicze!!! Wobec bezmyślności, bestialstwa wykonawców zadań powierzonych przez Miasto. 
Bądźcie z nami !!! Ochrońmy przyrodę przed urzędniczą bezmyślnością!!!
 
relacja lokalnej tv:
 
lokalna prasa:
 
post OTOZ Animals Gorzów Wlkp.

OTOZ Animals Inspektorat w Gorzowie Wlkp.    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam OTOZ Animals Inspektorat w Gorzowie Wlkp. do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...