Żądamy przywrócenia redaktora Dariusza Rosiaka na antenę radiowej Trójki!

Do Dyrekcji Polskiego Radia

 

My - Słuchacze Programu Trzeciego Polskiego Radia - pragniemy wyrazić zdecydowany sprzeciw w sprawie nagłego zaprzestania współpracy z redaktorem tej stacji - panem Dariuszem Rosiakiem.

Dziennikarz ten jest nie tylko wybitnym specjalistą w dziedzinie politologii, ale posiada również wyjątkowe umiejętnosci przybliżania słuchaczom wydarzeń z rejonu całego Świata w sposób fascynujący i nietuzinkowy.

Jego audycje zawsze były należycie przygotowane od strony merytorycznej, a treść z nich płynąca pozwalała zrozumieć mechanizmy rządzące dziejszą światową polityką. Nigdy nie zabrakło nakreślenia historycznego tła danego tematu, a całość audycji dopełniała wyjątkowa muzyka z różnych zakątków globu.

Zapraszani do studia, czy wypowiadający się telefonicznie goście, byli ekspertami najwyższej klasy w swojej dziedzinie, co czyniło program wyjątkowo ambitnym
i ciekawym.

Warto podkreślić, iż redaktor Rosiak zawsze zachowywał obiektywizm w ocenie omawianego tematu - starał się nie stawiać gotowych tez, czy sugerować płynących wniosków - zostawiał tę przestrzeń słuchaczom.

Nigdy też nie obnosił się ze swoim światopoglądem czy sympatiami politycznymi - co jest postawą unikatową w dzisiejszych mediach.

Audycja "Raport o stanie świata" była dla nas - Słuchaczy - wyjatkową godziną
w tygodniu, kiedy to - niezależnie od miejsca zamieszkania - Świat był bliżej nas, a my - mądrzejsi o kolejne przyswojone informacje - mogliśmy obserwować otoczenie
z większym zrozumieniem i wrażliwością.

Brak tej audycji na trójkowej antenie znacznie obniży poziom stacji i żadna publicystyka w czyimkolwiek wydaniu nie będzie w stanie wypełnić powstałej pustki.

Media Publiczne powinny dbać o takie dziennikarskie "brylanty" jak redaktor Rosiak
i w dobie powszechnej bylejakości, tandety i miernoty dawać im jak najszersze pole do działania i wpływania na intelektualny rozwój odbiorców.

Zwracamy się więc do Państwa - decydentów co do poziomu i kształtu publicznej rozgłośni - o natychmiastową zmianę tej krzywdzącej nas wszystkich decyzji i jak najszybsze przywrócenie pana Dariusza Raosiaka do pracy w Polskim Radiu.

Z poważaniem, 

Słuchacze radiowej Trójkirosiak.jpg


Dominika Rybarczyk    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Dominika Rybarczyk do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook