Drzewa na parkingach sklepów w Piasecznie

piaseczno_sklepy3.jpg

Petycja mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego o posadzenie dużych drzew na parkingach przed sklepami wielkopowierzchnowymi:

Auchan Centrum Handlowe, Puławska 46, 05-500 Piaseczno;

Lidl, Okulickiego 3B, 05-500 Piaseczno;

Centrum handlowe N-Park Stara Iwiczna, Nowa 4/4A, 05-500 Stara Iwiczna;

Sklep Biedronka, Nowa 9, 05-500 Stara Iwiczna oraz inne sklepy sieci.

Jako mieszkańcy, klienci i sąsiedzi Państwa sklepów apelujemy o niezwłoczne przekształcenie Waszych parkingów z betonowych pustyń, jakimi są obecnie, w przestrzenie przyjazne dla człowieka. Apelujemy, aby posadzić na nich duże drzewa wysokich odmian – dębów, buków, lip, kasztanów i jesionów. Drzewa te dają, prócz tlenu, cień, tak potrzebny Waszym klientom latem. Parkingi nie muszą być wybetonowaną pustynią biologiczną, przestrzenią niezwykle nagrzewającą się latem, odprowadzającą całą wodę deszczową do kanalizacji i nie dającą nic w zamian. Rozumiemy, że ich brak daje wygodę w sprzątaniu terenu, ale ich obecność daje wiele w zamian. Wchodzenie do nagrzanego na słońcu samochodu jest niezwykle nieprzyjemne, niebezpieczne dla zdrowia małych dzieci i osób starszych, bardzo szkodzi nie tylko nam, ale i naszym zakupom. Sądzimy, że tak bogate sieci posiadają środki, aby drzewa posadzić, dbać o nie i troskliwie pielęgnować dla wspólnego dobra. Niektórzy z nas, podczas zagranicznych wyjazdów do Niemiec, Francji czy Portugalii obserwują filie Waszych lub podobnych sieci, w których sadzenie drzew na parkingach jest już od dawna standardem. Obecność drzew pomoże nam również w walce o przetrwanie naszej planety, której stan jest już krytyczny, ale takich spraw zapewne Państwu nie musimy tłumaczyć. Oczekujemy szybkich działań dla dobra całej społeczności – Wasi klienci.


Liliana Kozielska    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Liliana Kozielska do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...