Dwójka przez Wierzbięcice i Towarową!
Pan Jacek Jaśkowiak - Prezydent Miasta Poznania
Jako mieszkanki i mieszkańcy Wildy sprzeciwiamy się zmianie trasy tramwaju linii numer 2
Uzasadnienie:
od soboty dnia 16 grudnia 2023 roku ma ulec zmianie trasa wielu linii tramwajowych w tym trasa tramwaju nr 2.
Przebieg linii nr 2 przez ul. Wierzbięcice i Towarową jest zdecydowanie preferowany przez mieszkańców Wildy, którzy podkreślają szybką komunikację tą linią z Dworcem Poznań Główny i Jeżycami, a także z instytucjami nauki i kultury (UAM wraz z Aulą, Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Muzyczna z aulą, CK Zamek). Trasa dwójki przez ulice Wierzbięcice i Towarową jest skrótem dojazdu do Centrum, a także na Rondo Kaponiera. Niezrozumiałe jest również poprowadzenie zaledwie jednej linii nowoczesnym, świeżo przebudowanym torowiskiem w ulicy Wierzbięcice, a aż trzech linii starym torowiskiem na Górnej Wildzie. Rada Osiedla Wilda zasięgneła opinii mieszkańców w mediach społecznościowych i nie było żadnej wypowiedzi popierającej zmianę trasy dwójki.
Rada Osiedla Wilda negatywnie zaopiniowala zmianę trasy dwojki (uchwałą LII/271/III/2023 z dnia 11 października 2023). Dodatkowo zarząd Osiedla Wilda zwrócił się do Prezydenta M. Wiśniewskiego o pilnie uzasadnienie takiej decyzji ZTMu, wskazując bezzasadność tej zmiany.
Apelujemy by pozostawić przebieg trasy lini tramwajowej numer 2 ulicami Wierzbięcice i Towarową i prosimy Pana Prezydenta o interwencję.
Rada Osiedla Wilda Skontaktuj się z autorem petycji
Zarządzaj swoimi podpisami
Nie dotarła do Ciebie wiadomość e-mail z potwierdzeniem lub chcesz usunąć swój podpis?
Zarządzaj swoimi podpisamiUdostępnij tę petycję
Pomóż uzbierać więcej podpisów tej petycji.
Płatne ogłoszenie
Zaloguj się, aby zarządzać swoją petycją. |
Apel do Prokuratora Generalnego Adama Bodnara
DELEGALIZACJA PiS – podpisz obywatelski projekt ustawy! Powiedz NIE Kaczyńskiemu i partii Ziobry | checkPRESS.pl
WSTRZYMAĆ ZAPRZYSIĘŻENIE!
Petycja dotycząca wyboru pełnomocnika ds.Osób z Niepełnosprawnościami w nowym rządzie
Ustanowienie dnia 22 września Dniem Pamięci o Zagładzie Osób z Zaburzeniami Psychicznymi na terenach okupowanej Polski podczas II wojny światowej
Społeczny apel o jawność działań Policji w sprawie Beaty Klimek
POMÓŻ NAM URATOWAĆ BIAŁY BUDYNEK !
Murem za naturą: apel w obronie medycyny naturalnej
OTWARTY LIST DO PREZYDENTA DONALDA J. TRUMPA
Czy jest jakaś rzecz, którą pragniesz zmienić?
Milczenie nie powoduje zmiany. Autor tej petycji zajął stanowisko i podjął działanie. Zrobisz to samo? Zapoczątkuj ruch społeczny, tworząc petycję.
Stwórz własną petycjęInne petycje, które mogą cię zainteresować
Nauczyciel wychowania przedszkolnego to zawód – NIE dla zmian pod przykrywką ratowania systemu!
30129 Utworzone: 2025-07-08
APTEKA DLA PACJENTA, A NIE TYLKO DLA APTEKARZA. APEL O POTRZEBNĄ DEREGULACJĘ PRAWA
45971 Utworzone: 2025-05-26
NIE dla zatrudniania w przedszkolach osób bez kwalifikacji pedagogicznych!
7725 Utworzone: 2025-07-07
Petycja wobec planowanego zamknięcia Oddziału Ginekologiczno- Położniczego w SPZOZ Szpitalu im. dr. J. Dietla w Krynicy- Zdroju
713 Utworzone: 2025-07-11
Petycja w sprawie wyłączenia aptek z obowiązku udziału w systemie kaucyjnym
372 Utworzone: 2025-07-11
Petycja obywatelska w sprawie zatrudniania w przedszkolach osób bez wyższego pedagogicznego wykształcenia kierunkowego
561 Utworzone: 2025-07-08
Petycja w obronie Stacji Turystycznej Orle
1025 Utworzone: 2025-07-08
Murem za naturą: apel w obronie medycyny naturalnej
12648 Utworzone: 2025-01-30
Stop reaktywacji kopalni piaskowca w Wysoczanach – ratujmy nasze zdrowie, domy i środowisko!
174 Utworzone: 2025-07-10
Kolej na Żuławy - petycja w sprawie budowy linii kolejowej Gdańsk - Wiślinka - Nw. Dwór Gdański - Elbląg
2443 Utworzone: 2025-05-23
Nie dla pijaństwa, nie dla patologii. Petycja w sprawie wprowadzeniu nocnej przerwy w sprzedaży alkoholu w sklepach na terenie miasta Radomia.
70 Utworzone: 2025-07-11
PETYCJA OBYWATELSKA w sprawie zaniechania zwołania Zgromadzenia Narodowego w dniu 6 sierpnia 2025 r. celem zaprzysiężenia Karola Nawrockiego
768 Utworzone: 2025-07-07
Petycja w sprawie wprowadzenia zakazu reklamy piwa
49047 Utworzone: 2024-04-25
Petycja o budowę rond zamiast sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach Obwodnicy Witomińskiej z ul. Kielecką i ul. Chwarznieńską w Gdyni.
236 Utworzone: 2025-06-19
Apel do Prokuratora Generalnego Adama Bodnara
14401 Utworzone: 2025-06-23
Petycja do Rady Miasta Poznania i Prezydenta Miasta Poznania w sprawie utworzenia parku na południe od ulicy Hetmańskiej, w kwartale ulic Hetmańska, Dmowskiego, Krauthofera i Górecka
533 Utworzone: 2025-06-30
Petycja przeciwko wycince alei wiązów i klonów na ul. Wojska Polskiego
1355 Utworzone: 2025-05-03
Ocalmy rzekę Ner i Górkę Charbicką!
912 Utworzone: 2025-06-04
Protest w sprawie usunięcia z MPZP planowanych dróg 1KDL i 1KDZ łączących drogę krajową nr 78 z ulicą Władysława Łokietka / Suchogórską w Bytomiu Stolarzowice
513 Utworzone: 2025-06-30
STOP dla działalności SKY CAMP Strefa Spadochronowa!
546 Utworzone: 2025-03-23