Hałas dzwonów w Duchu Świętym czyli Komu Bije Dzwon?

Mieszkańcy Białegostoku, w szczególności osiedli: Sybiraków, Skorupy, Piasta, wzywają do zaprzestania uruchamiania dzwonów przy Kościele Ducha Świętego w Białymstoku o godz. 6.00 - 6.30 rano.

Od czasu, kiedy dzwony w Parafii Ducha Św. zostały uruchomione, nasze osiedla rozrosły się kilkukrotnie i obecnie zamieszkuje je znaczna społeczność. Dzwony wybrzmiewają codziennie o godz. 6.00-6.30 rano w sposób niezwykle głośny i długotrwały, czym uniemożliwiają mieszkańcom spokojny sen. Problem dzwonów zgłaszany jest od wielu lat Proboszczowi Parafii, który proszony był o wyciszenie dzwonów, szczególnie w porze letniej, kiedy mieszkańcy śpią przy otwartych oknach. Proboszcz niezmiennie ignoruje prośby i wezwania parafian.

Zwracamy uwagę, że osiedle Sybiraków i Skorupy zamieszkałe jest w większości przez rodziny z małymi dziećmi i osoby pracujące zawodowo na różne zmiany i o różnych porach.

Jesteśmy zdania, że w sytuacji, kiedy Kościół znajduje się na tak licznie zamieszkałym osiedlu, powinno się uwzględnić prośby lokalnej społeczności.

 

Mieszkańcy Białegostoku

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Anna do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook