Emisja Kod Lyoko w Telewizji Polsat

Kod_Lyoko_12.jpg

My niżej podpisani zwracamy się w imieniu swoim – oraz całej rzeszy innych fanów – z prośbą o emisję francuskiego serialu Kod Lyoko w Państwa programie. Jest to francuska kreskówka w rewolucyjny sposób łącząca w sobie animacje 2D z grafiką 3D, stworzona przez firmę Antefilms, która następnie została wykupiona przez MoonScoopa, który rozwijał tę serię, a następnie stworzył również Ewolucję – teoretycznie będącą kontynuację, ale jednak mocno niespójną z poprzednimi seriami. Obecnie prawa autorskie do Kod Lyoko posiada spółka Mediatoon, sam serial – z Ewolucją włącznie – emitowany był najpierw na ZigZapie, gdzie cieszył się niezwykłą popularnością, prawdopodobnie największą oglądalnością na całym kanale, a następnie na Teletoonie, gdzie zajmował same najwyższe miejsca w głosowaniach widzów, wygrywając najczęściej ze wszystkich produkcji.

Serial ten opowiada o grupie nastolatków, walczących w wirtualnym świecie (Lyoko) ze złowrogim programem sztucznej inteligencji (Xana) chcącym zniszczyć ludzkość i przejąć kontrolę nad światem. W czasie tej walki odkrywają wiele sekretów z przeszłości związanych z Lyoko, Xaną i Superkomputerem m.in. ich powstaniem. Równolegle do tego prowadzą zwyczajne życie w szkole z internatem, co składa się na niezwykle ciekawą i rozbudowaną fabułę, postacie są też bardzo różnorodne, przez co większość widzów będzie mogła się z którąś identyfikować.

Na podstawie naszych własnych doświadczeń możemy śmiało powiedzieć, że serial ten wpoił w nasze dziecięce umysły same pozytywne wzorce i przekazał wiele uniwersalnych wartości. Jego bohaterowie nauczyli nas nigdy się nie poddawać, cenić prawdziwą przyjaźń oraz pokazali, czym jest poświęcenie. Mamy nadzieję, że ponowna emisja wpoi takie same wartości w kolejne pokolenie. Kod Lyoko był ważnym elementem dzieciństwa osób urodzonych w latach '90. Wierzymy, a nawet jesteśmy przekonani, że możliwość powrotu do beztroskich lat młodości, jaką taka emisja niesie, przyciągnie przed ekrany zarówno przedstawicieli tamtego pokolenia, jak i współczesną młodzież. Gdyż jest to seria naprawdę jedyna w swoim rodzaju: nawet będąc dotychczas emitowana jedynie na mało popularnym ZigZapie – a później Teletoonie – zyskała sobie ogromne grono fanów, a ich społeczność – po upływie tych ponad 10 lat od polskiej premiery, ponad 5 latach przerwy między serią 4 a Ewolucją oraz braku praktycznie jakiejkolwiek emisji od paru lat – cały czas jest aktywna i prężnie się rozwija.

Bez wątpienia emisja tej znakomitej serii byłaby wspaniałym nawiązaniem do historii stacji, która miała pewną tradycję w nadawaniu różnorodnych, ciekawych anime i kreskówek na swym głównym kanale, a także tych pobocznych – jak TV4 czy TV6 – szczególnie, że styl graficzny Kod Lyoko właśnie nawiązuje do anime. Ten powrót do korzeni byłby obecnie również powiewem świeżości, który może przyciągnąć do stacji wiele osób, które obecnie nie znajdują w jej programie żadnych interesujących ich produkcji.


Maciej Tomaszyk, w imieniu swoim i wszystkich fanów Kod Lyoko    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Maciej Tomaszyk, w imieniu swoim i wszystkich fanów Kod Lyoko do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...