Aleksandra Waliszewska - petycja ws. lokalu przy Nowym Świecie


Gość

#26

2014-09-03 12:59

Potwierdzam, że podpisałem tę petycję,
Igor Wieczorek

Gość

#27

2014-09-08 06:46

Artystka i Jej dorobek, oraz dorobek kobieco-rodzinny Artystki jest wystarczającym powodem, aby wspierać petycję Pani Aleksandry.

Gość

#28

2014-09-11 11:43

Chciałabym wyrazić ogromne poparcie dla inicjatywy Pani Aleksandry Waliszewskiej. Twórczość Pani Waliszewskiej jest mi szczególnie bliska - często inspiruje mnie do napisania kolejnej kompozycji muzycznej. Wiele obrazów Pani Aleksandry uzupełnia noty programowe do moich utworów - są świetnym komentarzem, rozszerzeniem, budują nastrój i kontekst do skomponowanych przeze mnie dźwięków - wizualnie wspomagają doznania publiczności.
Uważam że udostępnienie rodzinnego mieszkania jako „muzeum” poświęconego twórczości kobiet-artystek z jej rodziny będzie ważnym miejscem kulturlnym na mapie Warszawy oraz pozwoli odbiorcom na pogłębione zrozumienie kontekstu twórczości Pani Waliszewskiej.
Z poważaniem,
Jagoda Szmytka

Gość

#29

2014-09-17 10:08

Aleksandra Waliszewska jest geniuszem. Naszym obowiazkiem jest wspierac ja w kazdy mozliwy sposob.
Tomasz Śliwka
Gość

#30

2014-09-17 20:32

Łódź zmarnowała okazję na Lyncha, Wrocław na Rybczyńskiego...trzymam kciuki, że Warszawa TAKIEJ okazji nie zmarnuje.


Gość

#31

2014-09-19 18:59

We, the undersigned below, petition the Mayor of Warszawa-Śródmieście district to support Aleksandra Waliszewska’s attempt to obtain permission to rent her flat located in the centre of the city. It is an attic council flat that has been (using her own money) by the artist’s recently deceased grandmother, Anna Dębska, in 1956. Anna Dębska was a Polish sculptress who has created, and displayed, her animal sculptures in many locations throughout Poland, as well as in the USA during her stay there. Aleksandra Waliszewska has been living in the flat since her birth, and it has been a frequent source of inspiration to her, the background for many of her works, a working studio as well as frequently a meeting-place for other artists. As such, this is no mere living-quarter, but a location with its own definite history, featured in many publications and magazines over several decades. Aleksandra Waliszewska came up with an initiative to make the place accessible as a type of “private” gallery, devoted to her own artistic practice and to her family’s female artistic history. The artist’s great-grandmother was a writer of fables, while her mother is a sculptress and a writer. In a way, it could be compared to a situation made possible by the Instytut Awangardy which allowed many viewers to see the living quarters/studio of Edward Krasiński and Henryk Stażewski. We are certain that Aleksandra Waliszewska’s initiative is an important step in the creation of another inspiring spot on Warsaw’s cultural map. — at http://www.petycjeonline.com/aleksandra_waliszewska_-_petycja_ws_lokalu_przy_nowym_wiecie


Gość

#32

2014-09-19 19:00

Love and support!!!


Gość

#33

2014-09-26 18:22

Hello, I'm very happy,to be able to support this petition.I Like her picturs very much. She is a true artist. Best Wises, Markus

Gość

#34

2014-10-16 18:24

Popieram petycję. Jestem przekonana, że jest słuszna!

Gość

#35

2014-11-16 21:22

Popieram prośbę Pani Waliszewskiej.
skurwielka

#36

2014-11-17 16:57

Żebranina za pomocą spamu mająca na celu wyłudzenie mieszkania z miejskich zasobów lokalowych. W porównaniu do Beksińskiego ta artystka nie ma żadnych osiągnięć z wyjątkiem nikłej liczby podpisów pod tą petycją. Gdyby Zdzisław miał takie przełożenie spamu na podpisy musiałby go wysłać przynajmniej dwa miliony. Kończ już, wstydu oszczędź.


Gość

#37

2015-04-12 16:30

humanity reason...

Gość

#38

2015-07-10 09:52

Uwazam ze powinno sie wspierac dzialania artystyczne Pani Waliszewskiej. Opieram to na mojej subiektywnej ocenie jej prac oraz uznaniu jakie otrzymala w kraju oraz zagranica.


Gość

#39

2016-03-13 15:57

Pani Aleksandra Waliszewska mieszkala w tym mieszkaniu cale swoje zycie. Nie rozumiem, jak chciec mozna odebrac jej to miejsce. Nie chce nawt wspominac o jej inicjatywie. Mam szczera nadzieje, ze petycja jej pomoze.