PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE / Ogłoszenia / Prawda o okrucieństwach Talmudu wyzwoli z jarzma żydowskiego ! / Komentarze


Gość

#1

2014-07-30 07:39

Zmiana nazwiska rodowitego żyda na nazwisko polsko brzmiące już jest wielkim oszustwem w celu kamuflażu i powinno być karalne.

Gość

#2

2014-07-30 22:35


Gość
#2296
2014-07-30 21:08

To dla dobra Polski, dosyć źydostwa , niech wynoszą się do Izraela!

Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2014-07-31 08:44


Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2014-07-31 10:30


Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2014-07-31 10:31Gość

#7

2014-07-31 13:36

Łowicz, 23.03.2013r.

W związku z rozpowszechnianym w internecie “Listem Otwartym Księdza doktora habilitowanego Piotra Natanka do Kapłanów Kościoła “ pragniemy zwrócić naszym Szanownym Rodakom

uwagę na istnienie wielkiej  niekonsekwencji księdza Natanka w tym liście otwartym.

Z jednej strony ksiądz Natanek namawia księży do przeciwstawienia się judaizacji kościoła i rozkładania go od wewnątrz a z drugiej strony do tworzenia ruchu kapłańskiego i opowiedzenia się po stronie Żyda, masona, antypapieża Franciszka, cyt.: "konsolidacji naszych kapłańskich sił, pragnę ogłosić istnienie już nieformalnego ruchu kapłańskiego Christeos (Niech żyje Chrystus Król). Celem ruchu jest ultramontanizm i opowiedzenie się jednoznacznie po stronie papieża przed schizmatyckimi zagrożeniami powstawania Kościołów partykularnych i narodowych."

link: “ List Otwarty Księdza doktora habilitowanego Piotra Natanka do Kapłanów Kościoła! “ gloria.tv/?media=581735

Jest to jawne układanie się z szatanem, ze złem a przy tym złamanie podstwowej zasady:

“Ze złem nie może być kompromisu.

Nie ma mniejszego albo większego zła

Z diabłem, ze złem się nie paktuje ! “

W sytuacji ujawnionej, szokującej prawdy o Watykanie i jego sktrukturach na świecie, tworzenie narodowego kościoła w Polsce jest wręcz nakazem chwili i pilną potrzebą, polską racją stanu a temu przeciwstawia się ksiądz Natanek w swoim liście.

Konieczne jest uwolnienie się z więzów judeosatanistów z Watykanu, którzy całkowicie przejęli struktury kościoła w Polsce i zawładnęli umysłami większości Polaków pod złudnymi hasłami ekumenizmu czy  judaizmu.

Cała Polska została opasana znakami masońskimi menory i znakami Iluminatów jak też, szczególnie ostatnio, pośpiesznie zmienianymi krzyżami na wieżach i wewnątrz kościołów, kapliczkach, krzyżach przydrożnych  a nawet na szczycie góry Giewont wraz z sieciami  jego replik.

O tym jak bardzo większość katolików w Polsce została podstępnie owładnięta przez wrogie Narodowi Polskiemu siły świadczy to, że wierni Kościoła Rzymsko-Katolickiego nawet nie zauważyli podmiany krzyża na Giewoncie na znak najgoźniejszej, masońskiej sekty scjentologów jak też sieci replik tego zmienionego krzyża.

docs.google.com/document/d/1FtT_FO-KZj5mjj7qwyC8e9BBXnUeIkUgtmFzDvtga0w/edit

Po Soborze Watykańskim II (1963r.) kościół Rzymsko-Katolicki został zniszczony od wewnątrz i przejęty przez judeostanistów. Od tego czasu Biskupi składają przysięgę nie na Ducha Świętego a na ducha rzeczywistego, którym jest szatan. Tak więc wyświęcani przez nich kapłani nie mają łaski Ducha Świętego i są faktycznie tylko działaczami, zmuszanymi do bezwzględnego posłuszeństwa biskupom i papieżowi.

link: “Sprzeciw wobec kanonizacji żyda Wojtyły-Katza”

link:“Żydomasoneria i żydobiskupi w Kościele katolickim w Polsce ! “www.youtube.com/watch?v=dA8M6D_j7Eo

Szczytem hipokryzji hierarchów Kościoła Katolickiego w Polsce  jest czerpanie zysków z dotacji unijnych za przekonywanie społeczeństwa polskiego do przychylności dla obcych koncernów wydobywczych jak też za propagowanie nauczania seksualnego w przedszkolach, pomimo wydanego oficjalnie komunikatu Episkopatu Polski przeciw temu demoralizacyjnemu projektowi.

link: “Księża będą nauczać o gazie łupkowym jak latarnicy, którzy mówili na wsiach o elektryfikacji”natemat.pl/49987,ksieza-beda-nauczac-o-gazie-lupkowym-jak-latarnicy-ktorzy-mowili-na-wsiach-o-elektryfikacji

Link: “Feministki donoszą na Kościół: brał dotacje na gender”

wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Feministki-donosza-na-Kosciol-bral-dotacje-na-gender,wid,16288810,wiadomosc.html?ticaid=11214e

 

W interesie Narodu Polskiego jest jednoczenie się w imię wiary w Boga, Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela Nieba i Ziemi.

Tylko prawda może wyzwolić Naród Polski i inne Narody Świata z rąk szatana, który zagnieździł się po Soborze Watykańskim II w Watykanie, na świecie oraz  wśród biskupów i księży w Polsce.

Naród Polski ma bezwzględnie prawo do prawdy!

 

Dowodem na niedopuszczalną, skandaliczną ignorancję hierarchów kościelnych dla obrony życia ludzkiego a tym samym dla istnienia Narodu Narodu Polskiego jest zmowa milczenia Biskupów Łowickich i Episkopatu wokół naszych listów otwartych oraz współdziałanie z  uzurpatorskimi władzami Miasta Łowicza i Powiatu Łowickiego jak również z uzurpatorskimi władzami centralnymi i innych szczebli. Jest to haniebna karta w historii Kościoła Rzymsko-Katolickiego w Polsce!

docs.google.com/document/d/1Te54z-U0F_uIZ3nzsJ0yG0yW7jUnJh5o-9ng8MBEq3Y/edit

docs.google.com/document/d/11QU2OYrPoUSDFiw6u_Z9ck2VFpUZIJ3S7MksWp52T08/edit

Maria Bejda, Teresa Wojda

Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

OBYWATELSKI RUCH OPORU

link: “Obywatelskie przesłuchania protestujących”

www.petycjeonline.com/protes_przeciw_ustawie_nowe_prawo_geologiczne_i_gornicze

niezaleznatelewizja.pl/2013/06/otwarte-forum-tematyczne-6-07-2013/

niezaleznatelewizja.pl/2013/06/stop-nowemu-porzadkowi-swiata-12-06-2013/

P.S.

Prosimy o szerokie rozpowszechnianie naszego wezwania do oderwania się Narodu Polskiego od sideł szatana.Pozwalamy na umieszczenie w niezmienionej wersji na portalach i blogach.

Tworzenie Narodowego Kościoła w Polsce nakazem chwili, polską racją stanu. - Google Dril


Gość

#8

2014-07-31 19:48

cytat z książki ks.dr S.Trzeciaka

„Nie tylko jednak ci, którzy z żydami się łączą i popierają ich, działają na zgubę Polski, a na korzyść w większym
czy mniejszym stopniu żydokomuny, ale nawet ci, którzy w walce Narodu Polskiego o wyzwolenie się spod
jarzma czwartego zaborcy, zachowują się biernie i neutralnie, usprawiedliwiając swoją w tej kwestii bezczynność,
niby chrześcijańską miłością bliźniego, przyczyniają się do żydowskiego zwycięstwa.

Niechże otworzą się oczy wszystkim, a szczególniej tym, którzy "mają oczy, ale nie widzą" i
niech pobudzą cały Naród do samoobrony, by Polskę uwolnić od żydów, jako od elementów
obcych, szkodliwych i wrogich, by ją "podnieść wzwyż", dać jej silne i trwałe podstawy, a
przede wszystkim, by zapewnić młodzieży polskiej możność pracy i normalnego rozwoju.”

Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2014-07-31 21:57


Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2014-08-01 07:00Gość

#11 Re: Re:

2014-08-01 09:21

Góralu spod góry Synaj nie kłam  i nie rób ludziom wody z mózgów !!!

góralu ale nie taki stał i nie  żaden  ośmioramienny !  Udajesz, że nie wiesz !

Przestańcie Zydzi, masoni mącic w Polsce !

Won z Polski !!!

 


Gość

#13 Re: Re: Re:

2014-08-01 10:06

#11: - Re: Re:

docs.google.com/document/d/1FtT_FO-KZj5mjj7qwyC8e9BBXnUeIkUgtmFzDvtga0w/edit

Cała Polska została opasana znakami masońskimi menory i znakami Iluminatów jak też, szczególnie ostatnio, pośpiesznie zmienianymi krzyżami na wieżach i wewnątrz kościołów, kapliczkach, krzyżach przydrożnych  a nawet na szczycie góry Giewont wraz z sieciami  jego replik.

O tym jak bardzo większość katolików w Polsce została podstępnie owładnięta przez wrogie Narodowi Polskiemu siły świadczy to, że wierni Kościoła Rzymsko-Katolickiego nawet nie zauważyli podmiany krzyża na Giewoncie na znak najgoźniejszej, masońskiej sekty scjentologów jak też sieci replik tego zmienionego krzyża.

Szczegółowy historyczny opis jak powstawał, jak wyglądał i jak został zamontowany krzyż  na Giewoncie w 1901 r  w linku :docs.google.com/document/d/1FtT_FO-KZj5mjj7qwyC8e9BBXnUeIkUgtmFzDvtga0w/edit

Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2014-08-01 12:39Gość

#15 Re: Re: Re: Re:

2014-08-01 13:31

#14: - Re: Re: Re: ..

Zbawicielowi świata na przełomie wieków 1900/1901

krzyz ten wystawiła Parafia Zakopane.

Taki napis został umieszczony na Krzyżu na Giewoncie. Historię powstania Krzyża opisał sam inicjator ks. proboszcz Kazimierz Kaszelewski w czasopiśmie "Głos Narodu" z 21 września 1901 roku podczas I-go Zjazdu Przemysłowców Polskich w Krakowie:

"Krzyż nad chmurami"

Przewielebny Ksiądz Proboszcz Zakopiański opisuje dzieje fundacji Tego najwyższego w Polsce Krzyża następująco:

Mówiąc o jubileuszu "miłościwego lata" wspomniałem moim parafianom, że we Włoszech na pamiątkę kończącego się starego i rozpoczynającego się nowego stulecia postawiono kilkanaście żelaznych krzyży na szczytach gór, między innymi nawet na Wezuwiuszu. Biorąc z tego asumpt, prosiło mnie kilkunastu najpoważniejszych Górali, abym się zajął postawieniem podobnego Krzyża na Giewoncie. Uczyniłem chętnie tej prośbie zadość i ogłosiłem z ambony ten zamiar, wzywając do składek, które też zaraz wpływać dość obficie poczęły.

Znany zaszczytnie przemysłowiec Józef Górecki w Krakowie wykonał projekt krzyża 12 metrów wysokiego. Chcąc się przekonać, czy krzyż taki będzie z Zakopanego widzialny, urządziłem z kilkunastoma Góralami i z tutejszym komisarzem klimatycznym panem Piątkiewiczem wycieczkę na Giewont w jesieni zeszłego roku, celem ustawienia tamże na próbę krzyża drewnianego.

Z ostatniego pod Giewontem szałasu zabraliśmy dwie długie żerdzie, które górale (12 osób) z podziwienia godną zręcznością na szczyt wynieśli. Na szczycie zbiliśmy z tych żerdzi krzyż, a dla nadania mu większej szerokości poprzybijali do żerdzi w poprzek w odstępach deski na 1 metr długie. Tak zaimprowizowany krzyż ustawiliśmy w jamie w skale naprędce wybranej, 60 cm głębokiej i obłożyli kamieniami dla lepszego umocowania. Krzyż ten próbny miał 10,5 metra wysokości.

Wróciwszy do Zakopanego spostrzegliśmy z radością, że krzyż gołym okiem daje się widzieć, choć bardzo mały. Po dokonaniu tej próby poleciłem fabryce Góreckiego wykonać krzyż na 17,5 m wysokości, z których 2,5 m miały być wpuszczone do skały. Fabryka krzyż wykonała i koleją do Zakopanego przystała mniej więcej w 400 pojedynczych kawałkach. Mając krzyż na miejscu zapowiedziałem moim parafianom wyprawę na Giewont i zachęciłem do pomocy w wyniesieniu krzyża.

Dnia 3 lipca zebrali się też tutejsi Górale w liczbie około 500 osób i 18 wozów przy Kościele. Po Mszy Św. wyruszyliśmy do Kuźnic, rozdzieliwszy żelazo na pojedyncze wozy, które też wywiozły je, dokąd się dało tj. do tak zwanego "Piekiełka". Tu nastąpił podział, Wszyscy mieli co dźwigać tym więcej, że prócz żelaza trzeba było wynieść 400 kg cementu i dwieście konewek płóciennych wody. Około godz. 11-tej znaleźliśmy się wszyscy szczęśliwie na szczycie i ciężar rozłożyli. 10 metrów kubicznych zawierająca jama w skale została poprzednio wykuta, co dwóch Górali kosztowało 7 dni pracy.

Po wytchnieniu na szczycie wszyscy się rozeszli zostali tylko właściciel fabryki p.Górecki ze swoim monterem, ja i 6 górali, aby spód Krzyża w skale umocować. Gdy się nam to szczęśliwie mimo deszczu udało i gdyśmy jamę kamieniami zasypali, a narożniki krzyża cementem zalali, pozostawiliśmy na górze montera, który z dwoma Góralami resztę krzyża zamontował, co 6 dni pracy kosztowało. Krzyż wystaje nad skałę 15 metrów. Ramię poprzeczne ma 5,5 metra. W przecięciu ramion jest tarcza z blachy, a w niej wycięty napis, jaki Ojciec Święty dla krzyży jubileuszowych sam ułożył, a który opiewa:

"Jesu Christo Deo Restitutae

Per Ipsum Salutis MCM"

Waga Krzyża wynosi 1819 kg. Koszt wykonania, wykucia jamy w skale, zamontowania Krzyża 735 zł Reńskich.

Poświęcenie krzyża odbyło się dnia 19 sierpnia 1901 roku.

Po odprawieniu Mszy świętej o godz. 7.00, wyruszyli parafianie i liczni goście do Kuźnic, dokąd napływać poczęli z różnych stron nowi uczestnicy wycieczki, których liczba przekroczyła 300 osób. Poświecenia Krzyża z wielką uroczystością dokonał Ks. Kanonik i Kanclerz Władysław Bandurski z Krakowa.

Po poświęceniu Krzyża i odśpiewaniu przez wiernych rzewnej pieśni, na dany znak wielką chustą powiewaną ze szczytu, na który można było wejść, a obserwowany z Zakopanego przez lunetę, uderzyły wszystkie dzwony w Kościele parafialnym, aby tym, którzy w uroczystości udziału nie wzięli, chwilę dokonania poświęcenia obwieścić.

Gdyśmy schodząc doszli do tak zwanego "siodełka" wygłosił podniosłe kazanie Ks. Profesor Łabuda z Przemyśla. Odśpiewaniem pobożnej pieśni zakończyła się ta podniosła uroczystość, która tak wielkie zrobiła wrażenie, że z wielu oczu łzy rozrzewnienia popłynęły. Bogu widocznie miłym było to dzieło, gdy tak przy wyniesieniu Krzyża, jak i jego poświęceniu, ochronił wszystkich uczestników od najmniejszego choćby nieszczęśliwego wypadku.

Zakopane, dnia 3.09.1901


<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<


 


Gość

#16

2014-08-01 13:36

Musi mieć wielkie znaczenie i oddziaływanie znaków scjentologicznych  umieszczanych na wieżach kościołów bo nie tylko w Polsce ale także w Niemczech w ostanich latach masowo powymieniano krzyże na wieżach na znaki scjentologów !!!


Gość

#17

2014-08-01 13:44

...

Łowicz, 18.01.2013r.

Szanowni Państwo,

Drodzy Polacy!

Zwracamy się do burmistrzów, wójtów i rad gmin w których znajdują się symbole najgroźniejszej masońskiej sekty scjentologów o niezwłoczne  podjęcie uchwały o usunięciu symboli tej sekty.Jedna z nas zauważyła ten szatański znak na filmie na youtube z Papieżem Janem Pawłem II ;ostatnia minuta na filmie: http://www.youtube.com/watch?v=licN5MaSeEY

Ustalenie nasze  stało się możliwe, ponieważ miałyśmy  okazję widzieć ich znaki podczas ulicznych prezentacji w centrum Kilonii w Niemczech. Nie ma się co dziwić, że tak źle dzieje się w Polsce, jeżeli miliony rozmodlonych  Polaków nie widzi pod jakimi znakami się modlą. Jak można było pozwolić na taką manipulację i podmianę  krzyża na    Giewoncie? Dlaczego nie ma tam naszej, polskiej narodowej flagi ?Jak można pozwalać na znaki tej sekty w polskim katolickim kościele. Nawet w Warszawie, z okazji Święta Niepodległości w 2012 r., dr. Sendecki z Nowego Ekranu i Telewizji Niezależnej buduje replikę "krzyża" z Giewontu. http://www.youtube.com/watch?v=GiZ6VARZ-oc

Jak to możliwe, aby Polacy byli tak zaślepieni i pozwolili  na takie oszustwo aby znaki żydomasońskiej, niebezpiecznej  sekty scjentologów stały się drogowskazem wiary w Polsce?

Ośmioramienny "krzyż", symbol scjentologów znajduje się na Giewoncie a także w herbie Zakopanego! Pielgrzymki katolików modlą się pod tym sekciarskim, masońskim znakiem na Giewoncie, jak też pod jego replikami w Lednicy, Ujeździe, w Kozienicach i nad Bałtykiem w Pustkowie. Nawet flaga wisząca na Giewońcie nie jest flagą papieską! Przypuszczamy, że jest to flaga scjentologów, ale niestety nie udało się nam znaleść ich flagi w internecie. Kolor pomarańczowy jest ich kolorem rozpoznawczym.https://lh5.googleusercontent.com/wAMDqoAfhQrw-2pxIIfHIEckI6zR1mgd1pWbl6ALvA1Es0...

https://lh3.googleusercontent.com/Kqs_im3anlPVfPu-ivB1pA0Mh5G8SL_0a_hm5rLlq86Kvg...

 

Do tej pory nikt nie rozpoznał, że to jest znak scjentologów ?

Z poważaniem

Maria Bejda, Teresa Wojda

Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze "Łowiczanie"

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

OBYWATELSKI RUCH OPORU

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

http://www.fronda.pl/a/sekta-scjentologiczna-moze-zostac-zdelegalizowana,1803.html

"Oszustwa, wymuszenia, łamanie przepisów handlowych, nielegalne praktyki medyczne i prowadzenie organizacji przestępczej – takie zarzuty belgijska prokuratura postawiła sekcie.Dochodzenie przeciwko sekcie prowadzono od 1997 roku, po skardze złożonej przez byłego scjentologa. Jeśli belgijski sąd przychyli się do wniosku prokuratury, po raz pierwszy na świecie organizacja scjentologów będzie nielegalna. Nie tylko w Belgii, ale w całej Europie. To właśnie Brukselę scjentolodzy obrali za swoją europejską siedzibę, a biuro umieścili w pobliżu Komisji Europejskiej. W wielu krajach europejskich stosunek do scjentologów jest dużo bardziej podejrzliwy niż w USA, mimo to nikt do tej pory nie posunął się do uznania scjentologów za kryminalistów. Zakaz działania sekty rozważano także w Niemczech. Specjalna komisja zajęła się sprawą scjentologów na wniosek Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i uznała, że ważniejsze jest przestrzeganie wolności słowa. Kościół scjentologiczny założył w 1954 roku Amerykanin Ron L. Hubbard, autor powieści science fiction. W USA organizacja posiada status Kościoła, w Europie uchodzi za sektę. Ponad 700 ośrodków Scientology działa w 65 krajach."

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Krzy%C5%BC_na_Giewoncie.JPG&filetimestamp=20080601112301

"Giewont jako „"narodowa góra Polaków" zawdzięcza swą popularność zarówno dzięki swojemu kształtowi jak i zabytkowi, który znajduje sie na wierzchołku. Metalowy krzyż o wysokości 15 metrów został tam zamontowany w 1901 roku i jest stosunkowo dostepnym szlakiem turystycznym z Zakopanego.

Od wybudowania narażony był na permanentnie na działanie niesprzyjających warunków zawnętrznych, które osłabiały jego konstrukcje i posadowienie.W przeszłości prowadzono już prace renowacyjne obiektu w latach 1946, 1975, 1997 ale z prac tych nie zachowała się żadna dokumentacja techniczna dla stalowej konstrukcji krzyża i jego fundamentu.

Na początku 2008 roku, z inicjatywy Dyrektora TPN Pawła Skawińskiego i Andrzeja Ciszewskiego – Właściciela Zakładu Robót Górniczych i Wysokościowych AMC w Krakowie, jak też przy pełnym poparciu Rektora AGH prof. Antoniego Tajdusia, utworzony został interdyscyplinarny zespół naukowców i praktyków dla wykonania szczegółowej diagnozy technicznej aktualnego stanu krzyża i jego posadowienia.

Zespół wykonał szereg prac terenowych, laboratoryjnych i obliczeniowych, które były podstawą do wykonania opracowania szczegółowej koncepcji technicznej renowacji zabytkowego obiektu. Jednym z wielu etapów prac było określenie aktualnej geometrii krzyża.W dniu 4 września 2008 roku podczas obozu naukowego „Tatry 2008” grupa dziewięciu studentów z Koła Naukowego Geodetów AGH przy wsparciu pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego wykonała pomiar pionowości i prostoliniowości osi pionowej Krzyża na Giewoncie.

Podczas kolejnych prac remontowych obiektu, zrealizowanych przez firmę AMC w roku 2009, wykonano (po zakończeniu prac) dodatkowe pomiary, za pomocą skanera laserowego, dokumentujące w postaci modelu 3D stan konstrukcji krzyża.

We wrześniu 2010 r. wykonano trwałą stabilizację czterech punktów kontrolnych w bezpośrednim sąsiedztwie krzyża w miejscach z których wykonywany był skaning laserowy. Położenie tych punktów wyznaczono w oparciu o pomiary zrealizowane na modelu 3D. Po stabilizacji tych punktów wyznaczono ich współrzędne sytuacyjne w lokalnym układzie związanym z osiami konstrukcji krzyża jak też w układzie zewnętrznym osnowy geodezyjnej wykorzystanej do geodezyjnego pomiaru pionowosci krzyża. Wykonano też porównanie wyników pomiaru kształtu konstrukcji krzyża uzyskanych z bezpośredniego pomiaru geodezyjnego i z pomiaru wykonanego na modelu 3D. Porównanie wykazało zgodność  tych wyników na poziomie pojedynczych milimetrów.

W referacie przedstawiono syntetycznie historię konserwacji tego zabytku oraz aktualne wyniki pomiarów geodezyjnych i wykonanych skaningów laserowych, które stanowią rzetelną i unikalną dokumentację inżynierską aktualnego stanu technicznego obiektu. Materiały te stanowią dobrą podstawę dla okresowego śledzenia w przyszłości, zmian geometrii i stanu konstrukcji tego cennego zabytku."

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

"Nad brzegami jeziora Lednica stanęła replika krzyża z Giewontu. Krzyż zostanie uroczyście poświęcony przez abp. Henryka Muszyńskiego 2 czerwca podczas ogólnopolskiego spotkania młodzieży, które co roku organizuje ojciec Jan Góra i Duszpasterstwo Akademickie Dominikanów z Poznania.

Krzyż w dziesiątą rocznicę wizyty Jana Pawła II w Zakopanem oraz złożenia Hołdu Górali Polskich ufundował burmistrz Adam Bachleda Curuś. Będzie on przypominać słowa Papieża skierowane do górali i pielgrzymów podczas Mszy św. pod Wielką Krokwią w dniu 6 czerwca 1997 r. "Na równinnych polach Wielkopolski staje górski krzyż. Ma on być drogowskazem i punktem odniesienia dla polskiej młodzieży, której zostanie podarowany na III tysiąclecie. Fundamentem Lednicy jest bowiem wybór Chrystusa i krzyż, znak Chrystusa, obejmie stąd całą Polskę" - wyjaśnia dominikanin o. Jan Góra, inicjator spotkań nad Lednicą.

Tegoroczne uroczystości w Lednicy będą miały dwa ważne akcenty. Będzie to 750-lecie śmierci św. Jacka, pierwszego polskiego dominikanina, którego misją było pogłębianie chrześcijaństwa na terenie Rzeczpospolitej oraz poświęcenie repliki krzyża z Giewontu i tym samym zaakcentowanie południa Polski, Podhala i obecności górali, którzy licznie stawią się pod krzyżem.

W uroczystościach uczestniczyć będzie chór Turliki oraz 25-osobowa kapela góralska, a w czasie poświęcenia arcybiskupowi asystował będzie dominikanin z poznańskiego klasztoru, a góral z pochodzenia, brat Paweł Pawlikowski. Pola Lednickie przepełnione są bogatą symboliką, w którą wpisze się również górujący na ich południowym krańcu krzyż z Giewontu ustawiony na granitowych głazach i otoczony kosodrzewiną. Pielgrzymi w tym miejscu będą usypywać z przynoszonych przez siebie kamieni górę - symboliczne Tatry. Jezioro Lednickie, czyli źródła chrzcielne Polski, staną się natomiast wodami Bałtyku. Pośrodku pól ustawiona jest słynna Brama-Ryba."

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Tysiące ludzi przyszło w poniedziałkowy wieczór na róg ulic Warszawskiej i Radomskiej. Biskup Zygmunt Zimowski poświęcił tam miejsce pamięci Jana Pawła II.

Kozienickie miejsce pamięci to replika Tatr i popiersie Jana Pawła II. Replika jest wysoka na 2,5 metra, szeroka na 4 i długa na 12. Na jej szczycie stoi pięciometrowy krzyż, imitujący ten z Giewontu. Oprócz tego zbudowano aleję z ławkami. Autorem projektu jest Stefan Deja.

https://lh5.googleusercontent.com/e9rfyrvjiWB6_Fe7-cR7-lrSjlcO3m2NH678TcIAhJZbCI...

http://mapa.nocowanie.pl/ujazd_9/zdjecia/78663961/

http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,1110,120721379,126465082.htmlhttps://lh4.googleusercontent.com/XiNxhID00HKMhQK9SG56yqmi19tXe2gIr9uqx0JRtTUPDD...

https://lh3.googleusercontent.com/jm1PwW-QNMNqpSBJ_QOE6HvUdyeVPEBhli65IiEA4qlsSz...

https://lh3.googleusercontent.com/eiNCCj1qIcSm5qqb_YFs9Z8wAvz5STKv3mCLmmH4Ac0KZZ...

https://lh6.googleusercontent.com/ih5isCcQftcKvuzDUmiS2kIBfhU6N0bhzldD3scEal8Qdv...

https://lh6.googleusercontent.com/1nAvnT0a4X382YWowVwQY5njD2ULhuCwV0M354vpYH4_p3...

https://lh4.googleusercontent.com/_18e7CkQKfCRDIB1vVZbc8xbhDFyueFfbSO-IOg4Bylshx...

https://lh6.googleusercontent.com/gb5NRjOlNOGkrYbTVNI1vHOuY_N-_vVEeJAU5BI2Ip88fj...

https://lh5.googleusercontent.com/n83SRQxon9-j2_UxNoAxgguNNHEL4PCBwAWBEfpA8O_TP2...

https://lh3.googleusercontent.com/wAVcNo3QkCviKpeCQcyBDr5ZNAVzf0mp53dHZGRcVfjWD_...

https://lh3.googleusercontent.com/lVzF72ABRKtBSMxMjiWz-xiLqOK0Eh0u5hgKwcpi01naxe...

YouTube - Filmy wideo z tego e-maila

https://lh6.googleusercontent.com/ICgIjgbUC1pV3PUGEaTnftSoip2rlqL4FUBw1A_BmqAma1...

YouTube - Filmy wideo z tego e-maila

YouTube - Filmy wideo z tego e-maila

 

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Poniżej   reakcja na naszą korespondencję w sprawie krzyża na Giewoncie.

Pani Teresa Stachurska z Wojwódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków przesłała naszą korespondencję do Delegatury w Nowym Targu.

Od: Teresta Stachurska <tstachurska@wuoz.malopolska.pl>

Data: 22 stycznia 2013 12:47

Temat: Krzyż na Giewoncie

Do: mariakonstancja2@gmail.com

Szanowna Pani!

Przesłany przez Panią mail z dnia 18.01.2013 roku został skierowany do delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków  w Nowym Targu, jako właściwej według kompetencji miejscowej Urzędu.

Z poważaniem:

z up. Teresa Stachurska

gł. sp. ds prawnych, organizacyjnych i kontroli

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

 

Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2014-08-01 13:48


Góral

#19

2014-08-01 14:09

#17: -

Dlaczego "autor petycji" usuwa niewygodne dla niego komentarze, a zostawia tylko te, które mu się podobają.

Prawda w oczy kole ?

gość

#20 Re:

2014-08-01 14:25

#19: Góral -

Już ja wiem jaki sciebie góral !

żydostwo won z POLSKI !!!


Gość

#21 NIE CHCEMY TEKSASU W ŁOWICZU I W POLSCE !!! STOP WOJNOM !!! STOP NISZCZENIU ŻYCIA !!!

2014-08-02 08:39

PODŻEGACZE WOJENNI I NISZCZYCIELE ŻYCIA PRECZ Z NASZEJ ZIEMI !!!


DĘBEM ZNIEWOLENIA NARODU POLSKIEGO JEST HANIEBNY "DĄB WOLNOŚCI"

POSADZONY W "BOŻE CIAŁO' W ŁOWICZU PRZEZ UZURPATORA, PODŻEGACZA WOJENNEGO

SZCZYNUKOWICZA-KOMOROWSKIEGO, PEŁNIACEGO NIELEGALNIE FUNKCJĘ PREZYDENTA R.P.

NA ZAPROSZENIE K. KALIŃSKIEGO NIELEGALNIE SPRAWUJACEGO FUNKCJĘ BURMISTRZA ŁOWICZA!!!

STOP SPRAWCOM AGRESJI NA POLSKĘ , ZAWOJOWANIA TERYTORIUM I LUDOBÓJSTWA NA NARODZIE POLSKIM

(skarga u prokuratora Trybunału Karnego w Hadze)!

NIE CHCEMY TEKSASU W ŁOWICZU I W POLSCE !!! STOP WOJNOM !!! STOP NISZCZENIU ŻYCIA !!!

https://lh5.googleusercontent.com/IpIvCMkgZSXUDxMs4S_7tevLkY2MT4evYpFxYDvnp2g1qi...


Gość

#22 Re: NIE CHCEMY TEKSASU W ŁOWICZU I W POLSCE !!! STOP WOJNOM !!! STOP NISZCZENIU ŻYCIA !!!

2014-08-02 09:03

#21: - NIE CHCEMY TEKSASU W ŁOWICZU I W POLSCE !!! STOP WOJNOM !!! STOP NISZCZENIU ŻYCIA !!!

Hołd ofiarom i bohaterom Powstania Warszawskiego

piątek, 01-08-2014 Wpisany przez Katarzyna

http://lowicz24.eu/images/stories/2014/08/01-rocznica-nn.jpg...

Dziś, 1 sierpnia mija 70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Na pamiątkę tego wydarzenia o godzinie 17:00, czyli w godzinie „W”, zawyły syreny alarmowe i rozdzwoniły się wszystkie dzwony łowickich kościołów.

 


Na cmentarzu katedralnym przy grobach żołnierzy oraz pomniku poświęconym Szarym Szeregom, spotkali się kombatanci, władze samorządowe miasta i powiatu, poczty sztandarowe, a także licznie przybyli mieszkańcy Łowicza. Wszyscy oddali hołd walczącym i poległym w Powstaniu Warszawskim.

Gdy ucichły syreny alarmowe i dzwony kościelne, Miejsko-Strażacka Orkiestra Dęta odegrała Hymn Narodowy, po którym historyk, a zarazem burmistrz Krzysztof Jan Kaliński przybliżył krótki rys historyczny wydarzeń sprzed 70 lat. Wrażenie podczas przemówienia robiły liczby zabitych i rannych, ale również to jakim bohaterstwem odznaczyli się na kartach historii mieszkańcy Warszawy, którzy postanowili walczyć z okupantem. Przez 63 dni żołnierze Armii Krajowej oraz cywile prowadzili heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa Polska, wolna od niemieckiej okupacji i dominacji sowieckiej.

Nie zabrakło również krótkiej modlitwy, którą jak co roku poprowadził ks. prał. Wiesław Skonieczny oraz utworów żołnierskich odegranych przez Orkiestrę Dętą. Pod pomnikiem poświęconym harcerzom z Szarych Szeregów oraz żołnierzom Armii Krajowej złożono kwiaty i zapalono znicze.

Dzisiejsze spotkanie na Cmentarzu Katedralnym było już 12 hołdem oddanym przez łowiczan ofiarom i bohaterom Powstania Warszawskiego.

Na jednym ze zdjęć pod artykułem, w głębi widoczna  z dwoma plakatami w rękach Teresa Wojda prezes Stowarzyszenia Regionalnego Wsi Urzecze "Łowiczanie" Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi, POLSKI OBYWATELSKI RUCH OPORU  córka ostatniego żyjącego na Ziemi Łowickiej żołnierza AK

Jeden z plakatów ,z widokiem zniszczonego Teksasu, jest następującej treści :

PODŻEGACZE WOJENNI I NISZCZYCIELE ŻYCIA PRECZ Z NASZEJ ZIEMI !!!

DĘBEM ZNIEWOLENIA NARODU POLSKIEGO JEST HANIEBNY "DĄB WOLNOŚCI"

POSADZONY W "BOŻE CIAŁO' W ŁOWICZU PRZEZ UZURPATORA, PODŻEGACZA WOJENNEGO

SZCZYNUKOWICZA-KOMOROWSKIEGO, PEŁNIACEGO NIELEGALNIE FUNKCJĘ PREZYDENTA R.P.

NA ZAPROSZENIE K. KALIŃSKIEGO NIELEGALNIE SPRAWUJACEGO FUNKCJĘ BURMISTRZA ŁOWICZA!!!

STOP SPRAWCOM AGRESJI NA POLSKĘ , ZAWOJOWANIA TERYTORIUM I LUDOBÓJSTWA NA NARODZIE POLSKIM

(skarga u prokuratora Trybunału Karnego w Hadze)!

NIE CHCEMY TEKSASU W ŁOWICZU I W POLSCE !!! STOP WOJNOM !!! STOP NISZCZENIU ŻYCIA !!!

Drugi plakat to DYPLOM DEZAPROBATY  DLA KRZYSZTOFA JANA KALIŃSKIEGO BURMISTRZA ZA PROPAGOWANIE

HYDRAULICZNEGO SZCZELINOWANIA, ZATRUWAJĄCEGO WODĘ, ŚRODOWISKO I NISZCZĄCEGO ROLNICTWO !

https://lh6.googleusercontent.com/zmeOEIqY6tk4hPOfP8S8f_waNA0-wkhx5Aj3-0MkrjgVTe...

Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2014-08-02 16:19Gość

#24 Re: Re: NIE CHCEMY TEKSASU W ŁOWICZU I W POLSCE !!! STOP WOJNOM !!! STOP NISZCZENIU ŻYCIA !!!

2014-08-02 20:03

 

 

Łowicz, 14.06.2014r.

 

Kochani młodzi Polacy,

musicie sobie uświadomić raz na zawsze, że wrogiem Nas Polaków jest okupant zydowski, który podstępnie przejął wszelkie dziedziny życia w Polsce, łącznie z ruchem narodowym ! Okupant ograbił Naród Polski gospodarczo i niszczy ekonomicznie. Poprzez narzuconych przywódców, organizuje nam, Polakom, wydarzenia, marsze niepodległości, pochody, hepeningi, protesty itp. !

Okupant zydowski fałszuje historię Narodu Polskiego i Polski a także skierowuje na fałszywe tory oburzenie młodzieży. Hasła " Precz z komuną", "Precz z czerwoną zarazą" są wymysłem ydowstwa w Polsce dla odwrócenia uwagi od faktycznego okupanta, który poprzez swoje bojówki: sieci ANTIFA, sieci Kolektywów, Kibuców, rozmieszczonych w całej Polsce, poprzez loże, zakony mas ońskie, próbuje urabiać dla swoich celów wspaniałą młodzież polską a tym samym skazywać cały Naród Polski na wyniszczenie, na niebyt.

Apelujemy o rozwagę !

Nie pozwólcie aby ktokolwiek śmiał odbierać starszemu pokoleniu Polaków prawa do udzielania Wam życzliwych rad i wskazówek.

NARÓD POLSKI BEZWZGLĘDNIE MA PRAWO DO PRAWDY O SWOICH CIEMIĘŻCACH, OKUPANTACH, UZURPATORACH, MAS OŃSKICH ZBRODNIARZACH itp. POLAK PRZYJMUJE CHOĆBY NAJBARDZIEJ SZOKUJĄCĄ PRAWDĘ Z GODNOŚCIĄ I WDZIĘCZNOŚCIĄ DOCIERAJĄC DO ŻRÓDŁA PRAWDY! ROZPOWSZECHNIA JĄ JAKO KONSTYTUCYJNE PRAWO I OBOWIĄZEK WOBEC CIEMIĘŻONEJ OJCZYZNY NARODU POLSKIEGO!

TYLKO PRAWDA NAS WYZWALA! TYLKO PRAWDA WYZWALA W NAS NIEPRAWDOPODOBNĄ SIŁĘ I MOC ZJEDNANIA, KTÓRA PRZEPĘDZI WROGÓW NARODU POLSKIEGO !

Bezwzględnie Polacy mają prawo nazywać przedstawicieli władz wszelkich szczebli: U Z U R P A T O R A M I .

Prosimy o odważne rozpowszechnianie tej wiedzy! To okupant ma się bać a nie NARÓD POLSKI !

Maria Bejda, Teresa Wojda

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

OBYWATELSKI RUCH OPORU

 

Teresa Wojda
Autor petycji

#25 Re: Re: NIE CHCEMY TEKSASU W ŁOWICZU I W POLSCE !!! STOP WOJNOM !!! STOP NISZCZENIU ŻYCIA !!!

2014-08-02 20:04

#22: - Re: NIE CHCEMY TEKSASU W ŁOWICZU I W POLSCE !!! STOP WOJNOM !!! STOP NISZCZENIU ŻYCIA !!!

http://lowicz24.eu/wiadomosci/l24/5223-czy-cmentarz-i-rocznicowe-obchody-to-odpowiednie-miejsce#comments

Czy cmentarz i rocznicowe obchody to odpowiednie miejsce?

sobota, 02-08-2014 Wpisany przez Katarzyna

http://lowicz24.eu/images/stories/2014/08/02-wojda-nn.jpg...

Na wczorajsze obchody upamiętniające 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego przybyła prezes Stowarzyszenia Regionalnego Wsi Urzecze "Łowiczanie" oraz działaczka Obywatelskiego Ruchu Oporu – Teresa Wojda.

....

#12 Jak można było! 2014-08-02 21:27
nie zaprosić ostatniego żyjącego na Ziemi Łowickiej żołnierza AK uczestnika zrzutów dla walczącej Warszawy, którego córka Teresa Wojda bezwzględnie miała prawo powstańcom i ofiarom II Wojny Światowej złożyć hołd poprzez symboliczne złożenie protestu w formie plakatu przeciw podżegaczom wojennym i trucicielom!!!
Żydowskiej okupacyjnej władzy miasta i powiatu przeszkadzają obrońcy Narodu Polskiego to widać i czuć!
Cytować
-1 #11 NIE kłam ! 2014-08-02 20:55
NIE widziałaś i nie słyszałaś a pomawiasz ,że zaczepiała!
Te panie z rowerami same ze zwykłej ludzkiej troski pytały co się stało. Usłyszały, że dwóch Żydów- agentów Mosadu znieważyło szarpiąc, popychając, gdy opuszczała zgromadzenie. Zdecydowana reakcja młodego człowieka powstrzymała ich.
Kłamstwem jest,że interweniowała Policja !
Cytować
-1 #10 Kłamstwa i zniewagi! 2014-08-02 20:28
Celowo kłamiesz ,bo wiesz ,że położyła nie dyplom dezaprobaty dla niszczyciela życia, podżegacza wojennego K. Kalińskiego ale plakat z widokiem zniszczonego Teksasu z tytułem :" PODŻEGACZE WOJENNI I TRUCICIELE PRECZ Z NASZEJ ZIEMI!".
Cytować
-1 #9 Kłamstwa i zniewagi! 2014-08-02 20:23
To władza kościelna z władzą miejską i powiatową bezcześci pamięć ofiar II Wojny Światowej sadząc w największe Święto Boże Ciało dąb zniewolenia Narodu Polskiego zapraszajac wychowanego na talmudzie Szczynukowicza- Komorowskiego sprawującego nielegalnie funkcję prezydenta R.P. !!!!
Cytować
-1 #8 Kłamstwa i zniewagi! 2014-08-02 20:16
media lokalne chronią przestępców a znieważają obrońców Narodu Polskiego !
Pokaz nagranie!Nie kłam !
Dlaczego nie pokażesz zdjęcia co faktycznie zamiast znicza i kwiatów połozyła przed talbica Teresa Wojdaa tylko zmyslasz, kłamiesz !!!
Redaktorka łamie prawo prasowe! HAŃBA !!!
#14 Cisza i orkiestra 2014-08-02 21:56
Nie tylko policjantami ale i strażacką orkiestrą dętą haniebnie wysługują się żydowskie okupacyjne władze Łowicza i powiatu przeciw Polce broniącej Narodu Polskiego, współautorce skargi do Prokuratora Międzynarodoweg o Trybunału Karnego w Hadze
pt:"Skarga na agresję ,debelację terytorium, ludobójstwo na Narodzie Polskim"
Cytować
#13 odpowiednie 2014-08-02 21:42
odpowiednie to miejsce dla rodowitych Polaków, rodzin żołnierzy Armii Krajowej a nie dla przedstawicieli władz okupanta żydowskiego z ratusza i starostwa i innych szczebli, którzy podstępnie w warunkach względnego spokoju dokonali agresji na Polskę ,zawojowania terytorium i ludobójstwo na Narodzie Polskim. Skarga u Prokuratora Trybunału Karnego w Hadze !
0 #25 lowiczanin 2014-08-02 22:53
T.Wojda działa zgodnie z obowiązującym prawem a Naród Polski chroni kodeks karny dopuszczajacy działanie w obronie koniecznej !
Cytować
0 #24 lowiczanin 2014-08-02 22:51
Czy chcecie takiej zawieruchy jak na Ukrainie, że Wam przeszkadza protestowanie T.Wojda przeciw wojnie i ludobójcom?
Cytować
0 #23 lowiczanin 2014-08-02 22:49
Autorka takiego artykułu kwalifikuje się pod prokuratora a portal do zamknięcia za antypolonizm i naruszanie zasad!
Cytować
0 #22 lowiczanin 2014-08-02 22:47
Prokurator już się zajmuje zdrowymi, z premedytacją niszczącymi Łowicz i podstępnie podtruwającymi jego mieszkańców!
Ancymon najlepiej niech zajmie się sobą i swoją podtruwaną rodziną. Powinien być wdzięczny T.Wojda za demaskowanie ludobójczych działań w Łowiczu!
Od kiedy protestowanie przeciw wojnie i trucicielom jest nienormalne i karalne a trucie i niszczenie dorobku pokoleń Polaków jest działaniem godnym pochwały, kulturalny, przyzwoitym, normalnym ?
Cytować
-1 #21 Oświadczenie PORO 2014-08-02 22:39
Polski Obywatelski Ruch Oporu wyraża oburzenie na obojętność pozostałych uczestników zgromadzenia pod pomnikiem, którzy przyglądali się bezczynnie gdy agenci Mosadu zaatakowali bezbronną, oddalajaca się w milczeniu,ze łzami w oczach Teresę Wojda !
Cytować
#20 Oświadczenie PORO 2014-08-02 22:35
Polski Obywatelski Ruch Oporu składa podziękowanie dla odważnego młodego mężczyzny, który obronił Teresę Wojda przed napastnikami. Napastnicy, dwaj wysocy mężczyżni w sile wieku, jeden z siwą brodą w jasnej koszuli a drugi w czarnej koszuli, napadli na T.Wojda po złożeniu plakatu na pomniku i po oddaleniu się od pomnika.
Cytować
#19 Oświadczenie PORO 2014-08-02 22:26
Polski Obywatelski Ruch Oporu protestuje przeciwko zakłamaniom i manipulacjom zawartym w tym artykule, autorstwa Katrzyny.
Niedopuszczalne jest takie szkalowanie dobrego imienia i autorytetu Teresy Wojda, zasłużonej dla kultury polskiej jak też w obronie Narodu Polskiego przed okupantem żydowskim.
Na zdjęciach widoczni są dwaj napastnicy, którzy napadli na bezbronną T.Wojda, która ze łzami w oczach złożyła hołd ofiarom II Wojny Światowej
Cytować
#18 ancymon 2014-08-02 22:22
Cytuję Zbyszek:
Fakt nie to miejsce i nie ta chwila - ale władza powinna słuchać obywateli, bo w końcu staniemy się państwem totalitarnym. Każdy ma prawo wyrażać swoje opinie - może w trochę inny sposób, ale to w końcu konstytucyjne prawo każdego z nas.

Konstytucyjne prawo każdego z nas to wyrażać swoje opinie zgodnie z obowiązującym prawem. Jeżeli pani T.W. jest normalna to za swoje opinie powinna odpowiedzieć przed prokuratorem.
Cytować
#17 ancymon 2014-08-02 22:18
Myślę, że w końcowym efekcie działań pani T.W. robotę będzie miał albo prokurator albo psychiatra...
Cytować
-3 #16 plakat 2014-08-02 22:17
dowód na kłamstwa autorki artykułu! thttps://docs.g oogle.com/file/ d/0B7YNx9BTgQp4 dGUzNmNEQmVCVV9 qVmlHbGlFYW8zNm ZjaFM4/edit
Cytować
-3 #15 ...... 2014-08-02 22:13
Cytuję Zbyszek:
... bo w końcu staniemy się państwem totalitarnym...

Jesteśmy państwem okupowanym przez żydowskiego okupanta i poddani wszelakim działaniom ludobójczym w warunkach względnego spokoju!
CytowaćPłatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...