Petycja ws. świeckości Rzeczypospolitej Polskiej

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja ws. świeckości Rzeczypospolitej Polskiej

gość

#201 Re: Re: Re: Re:

2014-08-05 15:39

#199: - Re: Re: Re:  

taaaa  to  zaiste  byla  nobilitacja dla  biedoty   ... nauka  o  bogu  i  możliwość  nauki  glównie  pisania  w  celu  kopiowania  i  powielania  "świetych ksiąg " ...


Gość

#202

2014-08-05 16:17

Jestem ZA!

Gość

#203

2014-08-05 16:28

Jestem osoba wierząca i uwazam ze jest to sprawa bardzo intymna o osobista. Nie nalezy wiary narzucać bo to nie jest zgodne z prawem do rownosci

Gość

#204

2014-08-05 18:23

2600 podpisów? To jakaś kpina-winno być 26mln podpisów, żeby wypierniczyć okupantów z kraju, zlikwidować parszywy konkordat!

Gość

#205 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-08-05 19:10

#171: Maryla - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Szanowna Pani
1. Nie musicie w nic wierzyć i nie mam możliwości ani nawet ochoty kogokolwiek przymuszać. Ale będę pisał o tym, w Kogo wierzę, bo także mi wolno.
2. Nie mam nic przeciw temu, żeby na KK pieniądze łożyli tylko katolicy
3. Indoktrynacja od wczesnych lat? Myli się Szanowna Pani - to rodzice w tym wieku podejmują decyzje za dzieci czy im się to kiedyś będzie podobać czy nie. Do 13 roku życia człowiek nie ma zdolności do czynności prawnych. Jeśli zatem rodzice sobie życzą chrztu i chcą po katolicku wychować dziecko - mają do tego prawo
4. Wiem, że życie W PEŁNI wg nauki KK doprowadzi mnie do zbawienia (jeśli się mylę, to trudno, a przynajmniej przyzwoicie przejdę przez życie). Aczkolwiek wierzę gorąco, że osiągnę zbawinie
5. Rozdział państwa i Kościoła to fikcja. Chyba, że znów ktoś ma ochotę chodzić z dyktafonem na kazania i montować podsłuchy w konfesjonałach
6. Ta petycja ma nieco szerszy wydźwięk - jeśli zostanę żołnierzem to kto mi zagwarantuje, że w niedzielę będę mógł uczestniczyć we Mszy (a tego m.in. dotyczy konkordat - może należy go tylko nieco poprawić?). A punkt 4 petycji to totalna głupota - na KK ciązy identyczny obowiązek zgłaszania przestępstw


Gość

#206

2014-08-05 20:41

Czas dorosnąć i wyjść z ciemnogrodu.
maryla

#207 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-08-06 05:48

#205: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 

abcdef

Szanowny Panie

1. Wierzymy  …a  jakże ,  wierzymy  w  ludzi …w  ich madrość, rozum  i postęp .. i  do  takiej  wiary   nikt  nikogo nie powinien  przymuszać,  jeśli  społeczeństwa  mają  się  rozwijac  ( a  chyba  mają, prawda  ?  )   to   taka  wiara  powinna  być   normą  !!!

 2.  Nie  ma  pan  nic przeciwko temu  ?   a  to  ciekawe  …bo  w  tym  kraju  jak  do tej pory nigdy nie  było  inaczej  !!!  zawsze   daniny,  świętopietrza i  „ co  łaska”  od  państwa  -  czyli  od  całych  społeczeństw   -  wiec  pytam  :  dlaczego było tak  cały czas  ???   Wie  pan  zapewne  że  obowiązek  daniny  był  nałozony  na  moznych  danego  panstwa w  momencie  przyjecia  tzw  "chrztu"  ?  no  i  tak  to  sobie  leci ...  setek parę lat  ,  w  praktyce   wychodzi na  to  że  całe  społeczeństwa  płacą,  za  bajki  i mity zaczerpnięte  z  innych  religii i  wiar ,  nieco  zmienione  i  odświerzone  i  jako  wlasne -    sprzedawane   im przez  kler...cholernie  moralne postepowanie.  Dzieki. 

 3.   Chyba  pan żartuje  ….a  do  partii  takiej  czy innej  też  rodzice  zapisują  swoje  pociechy  w   wieku  niemowlęcym  ?     Chrzest   -ustanowiony  przez  któregoś  z  papieży  ( nie pamiętam  już którego )  stal  się  WYMAGANY  w  pewnym momencie  dziejowym  krk  ..jako   tzw   oczyszczacz  od  wymyślonego  przez  kler  „grzechu  pierworodnego „  co jest  absolutną  ,  totalna  BZDURA !!! nikt  nie  rodzi  się  grzeszny,  każdy  rodzi się  osobą  niewierzącą  …i   tylko  od  położenia  geograficznego  zależy  w  co  będzie  z  upływem  lat  wierzył …-bo  tak   „wybiorą  za  niego”  rodzice  !!!   ok.    można  w  pewnym wieku  przestać  chodzić  do kościoła  (  ale  katolikiem  zostaje  się  już  na  zawsze -  bo  zostałeś  ochrzczony  w krk )  co  automatycznie  powoduje  -  że   dzięki   temu  właśnie kościelnemu  pomysłowi  (   chrzest)   mamy w  Polsce  95  %  katolików  (  sic !  )    W  ten  sposób  można  też   stwierdzić   - ze  alkoholików  jest    w  naszym kraju  prawie  100  procent – bo każdy  choć  raz  w  swoim życiu  spróbował  alkoholu  (  jak  ma  się  do  tego  stwierdzenia   prawda  ? )  

4.  Czyli  bez wiary  nie  mógłby  Pan  być  przyzwoity  ?  no  …ciekawe   stwierdzenie …gratuluję  !!!    W  takim razie  proszę  wykazać  różnicę  między  życiem  przeciętnego  wierzącego  i  przeciętnego  niewierzącego  (poza  tym, że  pierwszy  biega  do  kościoła  i  do  spowiedzi )  potrafi  pan  ?  

5.  Spowiedź  (  w  tym  i  krk  )  to  najbardziej  kryminogenna  instytucja    spowiadający  to osoba  współodpowiedzialna   czasem  nawet  poważnych  przestępstw  - ponieważ  zachowując  tajemnice  spowiedzi  ..ukrywa  przestępcę ,  przestępca  po  dokonaniu  spowiedzi  czuje  się  oczyszczony  i  co  ?  może  wyjść  na  ulicę  i  znowu kraść,  gwałcić, podpalać , mordować,  zamiast  odsiawdywać karę ...przykład - piecha  i chazan - mordercy  sporej ilości istnień ludzkich   ..itd  ?   Fajnie  …tyle  , że strach  chodzić  po ulicach.     Zatem  jakie  dyktafony  ma  pan  na  myśli  ????  

 6. Jeśli   jest  pan  wierzącym  …nie  zostaje   pan  żołnierzem – proste ,   przykazanie  „nie  zabijaj”  dot.  także  wroga  to  powinno  być  oczywiste  zwłaszcza  dla  KATOLIKOW  !!!!…  przykro  mi

 O  zgłaszaniu  przestępstw  pedofilii w  krk  …nie  będę  się  wypowiadać, poza  tym  jednym - pisze  pan  głupoty  takie ze    głowa  boli  … to  wszystko  


Gość

#208

2014-08-06 06:06

I jestem strasznie ciekaw jak nasi szanowni posłowie i posłanki zareagują na niniejszą petycję. Tzn jakie wymówki znajdą aby w ogóle o niej nie mówić?

Gość

#209

2014-08-06 07:19

Zajecia religii powinny obywać się w salach katechetycznych przy Kosciołach , wyklucza to mozliwośc konfiktow w szkołach w śród samych uczniów , rodziców i dyskryminowanie uczniów z rodzin o innych pogladac, wyznanianiach lub swieckich

Gość

#210

2014-08-06 09:19

Żadna religia nie powinna być uprzywilejowana.

Gość

#211

2014-08-06 09:21

Uważam takie stanowisko za uzasadnione i dlatego podpisuję. Żadna grupa religijna nie powinna narzucać swoich poglądów innym ludziom. Kościół w ostatnich latach rosci sobie prawo do decydowania o polityce państwa. Nie popieram takiego postępowania. Kościół jest od wiary i dla wiernych, a Państwo ma zupełnie inną rolę. Tych porządków nie należy mieszać.
Dawid

#212 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-08-06 09:36

#207: maryla - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 1. Ja nie wierzę w postęp, bo postęp jest czymś normalnym. Skoro istnieje "namacalnie" nie mam potrzeby w niego wierzyć. Postęp to dla mnie fakt, że nie jeżdżę konno tylko mam własny samochód, nie palę w piecu tylko mam centralne ogrzewanie, nie pisze listów, tylko mam nowego laptopa itd. To jest postęp, to jest rozwój i to jest wspaniała rzecz


2. "w tym kaju nigdy nie było inaczej" - to nie znaczy że inaczej być nie może. Gdyby Pani odliczyli owe pieniążki od podatku (o tak, najwięcej z podatków chapie KK...) a mi je zostawili wcale nie poczułbym się tym faktem dotknięty. Wiem na czym polega utrzymanie kościołów (oświetlenie, "personel" itd.)

3. W kwestii rodzenia się grzesznym - Pani jest niewierząca, a to element nauki KK, zatem nie musi Pani tego akceptować. Przynależność do partii? Nie, bo nie można należeć do partii poniżej 18 roku życia. Ale jeżeli rodzice mają pewne konkretne poglądy polityczne to też będa "indoktrynować" dziecko do danej ideologii

4. Nie czyta Pani ze zrozumieniem - napisałem: "Wiem, że życie W PEŁNI wg nauki KK doprowadzi mnie do zbawienia (jeśli się mylę, to trudno, a przynajmniej przyzwoicie przejdę przez życie)". Oznacza to tyle, że jeśli będę zachowywał naukę KK, a okaże się, że Boga nie ma, to i tak będzie mi można przypisać przyzwoite, moralne życie. Niewierzący może również żyć przyzwoicie, a nawet piękniej niż katolik. Ale jeśli Bóg jest wówczas taka osoba prawdopodobnie nie osiągnie zbawienia

5. Szanowna Pani, sprawa rozgrzeszenia z wyjątkowo ciężkich grzechów jest trudna i na pewno nie dostanie go "od tak i od ręki". Jest tu też kwestia warunków dobrej spowiedzi etc. Ogólnie to długi temat, można dyskutować ale nie wydaje mi się, żeby po ulicach biegali mordercy i gwałciciele usprawiedliwieni przez KK. Tak wiem o abrcjach przeprowadzanych przez prof. Chazana i p. Bolesława Piechę. Nie każdy spowiednik może odpuścić ten grzech. Nie wypowiadam się dalej, nie mam wiedzy. Dyktafony? A w PRLu biegali ludzie sprawdzać, czy ksiądz nie mówi czegoś sprzecznego z linią partii. "zamknięcie ust Kościołowi" może doprowadzić do czegoś podobnego.

6. Na powszechną mobilizację nie miałbym wielkiego wpływu.Art. 13 konkordatu - wysyłając dziecko na kolonie mam prawo wymagać, aby miało ono dostęp do praktyk religijnych, art. 17 pkt 1 - trafiając do szpitala mogę żądać opieki duszpasterskiej

7. Obowiązek zgłaszania pedofilii ciązy taki sam na KK, taki sam na fundacjach świeckich, osobach prywatnych i na wszystkich innych organizacjach, związkach wyznaniowych etc.

Maryla

#213 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-08-06 10:27

#212: Dawid - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

noooo własnie ..w  tym  rzecz  ...w  postępie  jako  dla  naszego pokolenia  czymś  normalnym ..ot  palcem  strzepnąć  i jest  kolej,  samochód, kino ,loty  w kosmos  ,    raczy pan jednak   zapominać, że  wszelki postęp  to  załuga  nauki  ....gdyby nie  wstecznictwo  religiantów  do  dziś  pewnie  siedziałby pan  na  ziemi  plaskiej  jak denko beczki  , "domek"   miałby pan   w   jaskini  i   uczył   się  rozpalac  ognisko  ...  stosunkowo  niedawno  bo jakieś  200 lat temu   kościoł   zezwolił   ziemi  obracać  się  wokół  słońca    a  nie  odwrotnie , twierdząc, że  jesli  miliony ludzi  wierzą,  że  ziemia  jest  centrum  wszechswiata  wsparta  na  słoniu  czy tam jakichś  gadach , to  śmieszny  i  pewnie  bluźnierczy   Kopernik  zdecydowanie się myli   ogłaszajac  światu,  że  jednak   (Ziemia )   sie  kręci  (  wokół  Słonka  )  ...  ... o  reszcie  pana  wywodów  nie  bedę  sie  wypowiadać...szkoda  mi czasu na jałowe  dyskusje ...to  tyle

martan18zielonagora

#214 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-08-06 10:40


Gość

#215

2014-08-06 15:02

Nie dyplomaci,ale tchórze i pachołki gną się w pokłonach pod naciskiem napuszonych bufonów okupujących Polskę.Jesteście sługami na własnym podwórku,których purpuraci traktują z wyższością i bez szacunku.Nie macie nawet odwagi strzec naszego prawa i autonomii,zaznaczyć swojej niezależności i władzy.Wyraźnie widzimy,jak korzycie się przed purpuratami,jak władza dawno odebrana została z Waszych rąk.Nie ma dla Was większego poniżenia. Jak to jest publicznie upokarzać się pod naciskiem księdza,kłaniać się,i całować go po rękach?Jak będziecie wyglądać w oczach własnych wnuków,kiedy dojrzeją?Widać,niepotrzebny nam już polski rząd.Ktoś inny przejął Wasze "kompetencje".Nie za taką wolność ludzie oddawali życie.Premier wspominał o nie padaniu na kolana przed klerem, i dotrzymał słowa.Kolanami nie dotknął podłoża.Od razu padł na twarz.Niebawem wraz z kolejną falą emigracji i beznadziejnym przyrostem naturalnym(kupczenie prawami kobiet nie podnosi statystyk demograficznych) spadnie polskie bezrobocie,równocześnie odpłyną wpływy z podatków,wyborcy,"reproduktorzy" i tania siła robocza.A potem, wraz z klerem będziecie mogli podać sobie rękę, i zanosić modły o cud.Może dzięki "bożej łasce" arcybiskup urodzi dzieci.A może zacznie znosić złote jajka,i utrzyma wszystkich w dostatku.Powodzenia.Zmówcie modlitwę za nasz "silny kraj", kiedy skończycie już kopać ten grób pod naszymi stopami.
King Henry Happy

#216 ZA

2014-08-06 15:38

" Dddajcie Bogu co boskie, a Cezarowi co do Cezara należy" Za pieniądze na utrzymywanie księży można utrzymać biedne dzieci ( wyżywienie ) lub dokońzyć poznańską szczepionkę na czerniaka ( bo ostatnio coś ucichło o niej )! I niech zwrócą to co dostali nie prawnie z komisji majątkowej! Oraz oddadzą pieniądze, które zyskali dzięki soprzedaży tych " darmowych " gruntów "!


Gość

#217

2014-08-06 17:43

Bardzo dobry pomysł.Popieram taka petycję.

Gość

#218

2014-08-06 18:29

Popieram w całości ze szczególnym uwzględnieniem powrotu lekcji religii do salek katechetycznych.
Wyraźny rozdział państwa od kościoła uważam za konieczny.
Humanus

#219 Re: ZA

2014-08-06 18:33

#216: King Henry Happy - ZA 

 Ewangelia wg. św. Jana 12, 1-8


Gość

#220

2014-08-06 18:37

Popieram. Dodaję do pkt.6: ew. religioznawstwo lub filozofia prowadzone przez osoby świeckie.
Do pkt.7: zachowanie obowiązku państwa ws. konserwacji i renowacji zabytkowych obiektów sakralnych wszystkich wyznań - do dobro kultury wszystkich Obywateli.
Prawo kościelne (Krk) nie może stać ponad prawem stanowionym - państwowym i Konstytucją.

Gość

#221

2014-08-06 21:44

Życzę sobie żyć w państwie świeckim jak najdalej od kościoła katolickiego.

Gość

#222 Re: Albo jesteś zaślepionym mocherem albo mieszkasz w ...Pakistanie...

2014-08-06 21:52

#15: -  

 


Gość

#223

2014-08-06 22:06

Może to pomoże przejrzeć ludziom na oczy...

Gość

#224

2014-08-06 23:14

instytucja panstwowa wolna od jakiejkolwiek religii, STOP dla konkordatu....

Gość

#225

2014-08-07 06:28

Społeczeństwo w Polsce jest bardzo zróżnicowane pod względem religijnym i żadna religia nie powinna być faworyzowana.