TAK dla TUNELU na GĄSINIE

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji TAK dla TUNELU na GĄSINIE


Gość

#1

2014-08-20 17:24

3 dekady temu przepraw przez tory było więcej, a ruch mniejszy. Od Piastowa licząc: zlikwidowany przejazd, później zlikwidowana kładka przy Papierni, zlikwidowany przejazd i waląca się kładka dla pieszych przy ul. Majowej; obecny przeładowany wiadukt dla pieszych i samochodów, przejście podziemne dla pieszych przy Utracie; kładka dla pieszych przy PKP; zlikwidowany przejazd przy Mechanikach; zlikwidowany przejazd ul. Działkowej i przejazd przy ul. Przejazdowej. Aktualnie zostały 2 przeprawy dla samochodów i 4 dla pieszych. Skandal w ponad 50-tysięcznym mieście. Nie trzeba nam kolejnego parku, a ułatwień komunikacyjnych dla mieszkańców i ruchu tranzytowego. Popieram akcję. Włodarze do roboty!
Mieszkaniec

#2

2014-08-20 18:03

Stan obecnej infrastruktury zdecydowanie sprzyja wykluczeniu społecznemu i izolacji licznej grupy mieszkańców dzielnicy Gąsin i Żbików. Dotyczy to głównie matek z wózkami, osób starszych, inwalidów i rowerzystów. Zmuszeni są oni do korzystania z przejść niedostosowanych lub znacznie oddalonych od mieszkaniowych części dzielnic. Równie niekorzystna stała się sytuacja zmotoryzowanych. Oczekują oni w korku do wiaduktu lub zmuszeni są jechać przez Parzniew w kolumnie TIR-ów. Obawiamy się też, że ryzykownym będzie oczekiwanie na służby ratownicze w przypadku zablokowania któregokolwiek z istniejących połączeń. 

Z taką motywacją chyba można starać się o jakieś dofinansowania?


Gość

#3

2014-08-20 20:23

Zgadzam się z przedmówca. Bez samochodu mieszkańcy Gąsina są wykluczeni poza ramy społeczeństwa. Wzmożony ruch do autostrady A2 spowodował, że wydostanie sie z dzielnicy to w godzinach szczytu około 40 minut. 

Mieszkanka od zawsze
Gość

#4

2014-08-20 20:27

W PEŁNI POPIERAM PETYCJĘ,CZUJEMY SIĘ TU JAK ODCIĘCI OD ŚWIATA,WSZYSTKO NAM JEST UTRUDNIONE PRZEZ LIKWIDACJĘ PRZEJAZDU,NAJLEPSZEJ DROGI DO CENTRUM

Andrzej Kurzela z-ca Prezydenta

#5 Tak dla tunelu

2014-08-21 09:24

W całości zgadzam się z postulatem wybudowania tunelu łączącego ul. Działkową , Gomulińskiego  z ul. Błońską . Modernizacja linni kolejowej Wa-wa- Łódź i Wa-wa- Grodzisk Maz. stwarza niepowtarzalną okazję do wykonania co najmniej jednej bezkolizyjnej przeprawy przez tory o co od wielu lat zabiega Prezydent i Samorząd Powiatowy. Uzgonienia na spotkaniach w Ministerstwie Infrastruktury oraz PKP PLK spowodowały, że UM  opracował wariantową koncepcję tunelu i kartę informacyjną przedsięwzięcia która zostanie przekazana  do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Po uzyskaniu pozytywnej opini RDOŚ inwestycja zostanie włączona do projektu modernizacji lini 447 Wa-wa- Grodzisk realizowanego ze środków UE. Należy również dodać, że w prowadzone są prace budowlane związane z budową tunelu dla pieszych łączącego ul. Sienkiewicza i Waryńskiego przystosowanego dla osób niepełnosprawnych.Termin zakończenia I półrocze 2015,  a na deskach projektantów jest projekt obwodnicy Pruszkowa t. zw. Paszkowianki zlecony przez Samorząd Województwa Maz. We wszystkich tych projektach Pruszków bierze czynny udział.


Gość

#6

2014-08-21 21:30

Jest to ostatni moment na wykonanie aneksu do projektu modernizacji linii kolejowej W-wa - Łódź i zatwierdzeniu projektu tunelu. W przeciwnym razie przez 5 lat od zakończenia remontu linii kolejowej nie będzie można tam nic zrobić - takie są uwarunkowania inwestycji współfinansowanych ze środków unijnych.
pat

#7 Re: Tak dla tunelu

2014-08-21 21:43

#5: Andrzej Kurzela z-ca Prezydenta - Tak dla tunelu 

 Ale o "Paszkowiance" czytam od 10 lat i nadal tej drogi nie ma i nie prędko będzie. A o tunel  i wiadukt zamiast przejazdu na Przejazdowej warto powalczyć z PKP PLK bo take rozwiązanie jest również w interesie kolei - nie wyobrażam sobie kolizji pociągu jadącego z prędkością 160 km/h z Tirem, który ugrzązł na przejeździe. To jest linia 4 torowa - mogą ucierpieć 4 pociągi. PKP PLK podczas modernizacji linni kolejowej do Gdańska jakoś może wybudować wiadukty - a w Pruszkowie jakoś się nie udaje. Istniejący wiadukt wytrzyma może 10 lat - a co dalej?

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2014-08-22 19:11



Gość

#9

2014-08-28 08:16

Obecnie trwają prace przy modernizacji linii kolejowej Warszawa Zachodnia - Grodzisk Mazowiecki. Jest to najlepszy moment na budowę tunelu. Znając tego typu inwestycję i biorąc pod uwagę zgromadzenie odpowiednich dokumentów, pozyskanie funduszy oraz przeprowadzenie procedury przetargowej, optymistyczne oddanie tunelu można szacować na drugą połowę 2015 r.
dajan55

#10 Re: Tak dla tunelu

2014-08-30 13:41

#5: Andrzej Kurzela z-ca Prezydenta - Tak dla tunelu 

 Panie Prezydencie !. Paszkowianka to mit - obaj wiemy że za naszego życia raczej nie powstanie a tunel jest potrzebny  na wczoraj od momentu likwidacji przejazdu na Działkowej jak również - przy okazji nie mniej potrzebny jest podobny na Papierni . Przy okazji pytam - czy kolej nie konsultuje z miastem likwidacji przejazdów - jeśli tak to gdzie były w tym czasie władze Pruszkowa ?. Była to niepowtarzalna okazja budowy tunelu !. Nie jestem ani wysoko uczony ani nie mam wpływu na decyzje ale wydaje mi się że budowa tunelu powinna zakończyć się w chwili zamknięcia przejazdu !!!. 

Andrzej Kurzela z-ca Prezydenta

#11 Tak dla tunelu

2014-09-03 08:06

Paszkowianka nie jest mitem i dowodem na to jest dokumentacja opracowywana przez biuro projektów z Gdańska na zlecenie Marszałka. Termin zakończenia z uzyskaniem pozwolenia na budowę 06.2015 (Decyzja ZRID ). Konsultacje niestety nie mają mocy uzgodnień i nie zobowiązują inwestora do niczego.

Mieszkanka Gąsina

#12 Korek Gigant

2014-09-03 19:09

Drogi Panie Prezydencie

Bardzo żałuje, że nie stał Pan wczoraj w godzinach porannych w MEGA KORKU na Gąsinie.

Korek rozpoczynał się standardowo na rondzie a kończył o godzinie 7-35 na wysokości ulicy Radosnej. Jest to dystans około 2 km. Co Pan Na To? Nadal uważa Pan,że tak się da żyć w tej dzielnicy.Jeszcze troche a mieszkańcy sami staną na rondzie w godzinach popołudniowego szczytu rozsiądą się z gorącoą kawką i sparaliżują całe miasto. Na następny raz nagram filmik i wyśle do Państwa tam gdzie grzejecie JESZCZE swoje szanowne cztery litery. Mam nadzieje,że w pażdzierniku to się zmieni. Mam dość Waszego nieróbstwa, opieszałości i spychologii. Miasto powiatowe, a żyjemy tu jak za "Króla Świeczka".

"GETTO NA MIARĘ XXI WIEKU"

Andrzej Kurzela z-ca Prezydenta

#13 Autobus

2014-09-04 11:48

Zgodnie z postulatem mieszkańców zgłoszonym na spotkaniu od 04.09.2014 autobusy linni nr5 z Gąsina na os. Staszica dla młdzieży szkolnej będą dostępne bezpłatnie.

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2014-09-04 12:28


Andrzej Kurzela z-ca Prezydenta

#15 Re: Korek Gigant

2014-09-04 12:35

Mam świadomość , żę moja odpowiedź Pani nie zadowoli ale nie można obarczać Prezydenta za winy Marszałka czy Generalnej Dyrekcji Budowy Dróg Krajowych i Autostrad  bo rozprowadzenie ruchu z A2 do kompetencji tych instytucji należy .Miasto nigdy nie będzie w stanie przebudowć wiaduktu z rozjazdami na Al. Jerozolimskie ,wybudować Paszkowiankę czy udrożnić 718 czy 719(szacunkowy koszt tych zadań to ponad 400 mil zł) .Naprawdę przekracza to możliwości miast bogatszych niż Pruszków. Państwa protesty są słuszne i mogą pomóc Prezydentowi w uwięczeniu sukcesem wieloletnich starań w rozwiązaniu tych problemów. Proszę uwierzyć każdy kto będzie obiecywał że zrobi to z budżetu miasta będzie kłamał.Nawiasem mówiąc Prezydent sam był współorganizatorem pikiety blokującej rondo a w moim garażu do dzisiaj leżą transparenty z tej akcji.Róbmy dużo szumu również w mediach ale właściwie adresujmy nasze żądania wówczas odniosą właściwy skutek. Rozwiązaniem jest budowa układów komunikacyjnych kategorii wojewódzkiej lub krajowej a nie gminnej i oto walczmy

 

 

Mieszkanka Gąsina

#16

2014-09-04 19:54

Ma Pan racje nie jestem zadowolona z Pana odpowiedzi.

Ja poprostu chcę o każdej porze dnia i nocy bez problemu, bez korków i chaosu dojechać z Gąsina w jakiekolwiek inne miejsce na ziemi. A nie ciągle w biegu i nerwach a w myślach jedno pytanie CZY ZDĄŻE NA CZAS GDZIEKOLWIEK ? Doskonale Pan sobie zdaję sprawę jak mieszkańcy mojej dzielnicy są zdenerwowani, rozczarowani i czują się oszukani co dało się odczuć na spotkaniu w szkole nr.10, które było organizowane pod koniec sierpnia.

Zawsze jest ktoś za coś odpowiedzialny. Nie przekona mnie Pan że macie wspaniałe pomysły na promocje i rozwój naszego miasta, które są blokowane przez inne instytucję. Trzeba poprostu pilnować dokumentów terminów i ich realizacji.

Wasze pierwsze kroki w sprawie tego nieszczęsnego przejazdu tunelu czy przeprawy przez tory kolejowe powinny być wykonane w okolicach roku 2007 a nie teraz 7 lat później i to na ostatni gwizdek, bo do końca roku już niedługo.

Dziwny zbieg okoliczności,że poruszyliście ten temat tuż przed wyborami.

Przez 7 lat nie kiwneliście palcem w tej sprawie, w teraz zwalacie winne na innych.

 

Zbigniew M.

#17 Do Andrzeja Kurzeli

2014-09-05 06:38

Kampanię wyborczą czas zacząć! Darmowy autobus, nowa szkoła na Bąkach, wszystko pięknie i ładnie, ale na działanie był czas wcześniej!
Obudziliście się Panowie za 5 "12", a inne gminy w temacie przejazdów przez tory kolejowe są daleko z przodu. Takie są fakty.

dajan55

#18 Re: Tak dla tunelu

2014-09-20 19:14

#11: Andrzej Kurzela z-ca Prezydenta - Tak dla tunelu 

 Panie Prezydencie !.  Pozwolenie na budowę to nie rozpoczęcie budowy - proszę spytać marszałka Struzika czy będą pieniądze - a może inaczej - kiedy będą pieniądze na budowę Paszkowianki !. Wtedy stwierdzi Pan jakie te życie jest krótkie ... za krótkie nawet jak na Paszkowiankę !. Przy okazji przypomnę poszerzenie Alej Jerozolimskich od Warszawy do Grodziska i nieszczęsny odcinek w Pruszkowie . Nawet nie wiadomo co powiedzieć ....


Gość

#19

2014-09-24 14:26

bardzo słuszna inicjatywa taki tunel jest konieczny obecna organizacja ruchu jest tragiczna

Gość

#20

2014-09-24 15:08

super pomysł !!!!!!!!!!


Gość

#21

2014-09-24 15:11

Wreszcie dobry pomysł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gość

#22

2014-09-26 07:45

Jeżeli nie tunel, to kładka myślę też będzie mile widziana!

Gość

#23

2014-11-18 14:27

Nie mieszkam na Gąsinie ale ogromnie współczuj tym, co maja tam domy. To, co z nimi zrobiono, woła o pomste do Nieba
R

#24

2015-01-12 13:57

A co z wyjazdem z posesji znajdujących się przy samym tunelu?


Gość

#25

2015-10-23 06:15

Jestem niezadowolony z zamknięcia przejazdu kolejowego. To dla mnie i wielu osób ogromna strata czasu.