Petycja ws. świeckości Rzeczypospolitej Polskiej

Petycja ws. świeckości Rzeczypospolitej Polskiej / Ogłoszenia / Pomoc / Komentarze


Gość

#26

2014-09-26 16:31

Uważam , iż ta petycja jest bardzo potrzebna. Jesteśmy atakowani przez KK na każdym kroku. KK chciałby narzucić nam swoje dogmaty w kazdej dziedzinie życia. Jedyne co mogę zrobić to poradzić aby skierować autora do TR Palikota to jedyna partia która walczy o świeckie państwo.

Gość

#27

2014-09-26 16:47

Napisz opinię

Gość

#28

2014-09-28 15:57

Cóż tu komentować? Jesteśmy państwem półwyznaniowym w którym Kościół kat. ma nieuzasadnione przywileje, niezgodne z zasadami demokracji. Czas najwyższy aby stan ten zmienić.

czato 2

#29 Re:

2014-09-29 18:25

#19: -  

 Popieram Twoją wypowiedz 

niestetykatoliczka#
Gość

#30

2014-09-29 20:04

podpisujac sie pod petycja o swieckosci panstwa polskiego chce wyrazic swoja dezaprobate postepowania przedstawicieli kk ze spoleczenstwem. przede wszystkim ostatnie propozycje o stawianiu prawa boskiego ponad prawem cywilnym jest niedopuszczalne w XXI wieku, oznacza o zadzy wladzy wladz kk. w panstwie polskim. sprawa wiary jest osobistym wyborem obywatela panstwa polskiego, prawo cywilne OBOWIAZUJE kazdego obywatela panstwa polskiego. narzucanie komukolwiek rodzaju wiary jest niezgodne z konstytucja naszego panstwa.
nie zgadzam sie rowniez z szerzeniem propagandy z ambon popierajacej jedynie sluszna linie partii prawa i sprawiedliwosci, co uwazam jest pomylka, bo postepowanie szefa  jk zaprzecza wartosciom ujetym w nazwie tej organizacji.  co jest najwazniejsze, to kk NIE powinien zajmowac sie polityka, lecz sluzyc wiernym w zakresie religijnym, podnosic morale spoleczenstwa, byc wzorem do nasladowania , pocieszac w nieszczesciach,wspomagac w slabosci, ratowac zagubionych... a tego, poza jatrzeniem, buntowaniem w wstawianiem przyslowiowego kija w mrowisko,  dopatrzec sie w dzisiejszych dzialaniach kk nie moge !!! mysle, ze tylko wypowiedzenie konkordatu zapewni ukrocenie krwiozerczego marszu oficjeli koscielnych do zagarniania wlasnosci materialnych i duchowych wlasnego kraju i przywroci normalne relacje kk-wierni jak to drzewiej bywalo.......
gdybyz tak wladze koscielne swiecily przykladem, to i owszem, wiele grzechow koscielnych ulegloby zapomnieniu, ale w obecnej sytuacji.......


Gość

#31

2014-09-30 04:32

Polska rządzona przez ludzi mających wykształcenie i przygotowanie zawodowe w tym kierunku może być krajem rozwijającej się gospodarki i kultury. Może być krajem, w którym społeczeństwo jest szczęśliwe i dumne ze swojej przynależności etnicznej i terytorialnej. Obalony przed ćwierćwieczem komunizm obiecywał szczęście dla każdego tu na ziemi. Komuniści w sutannach obiecują szczęście po śmierci. Z ich ideologii wynika, ze nie przywiązują wagi do jakości ziemskiego życia swoich owieczek. Nie wszyscy się z tym zgadzają, a sądząc po jakości życia duchownych, oni też, więc nie powinni przemawiać w imieniu wszystkich i narzucać swoją wolę ogółowi. Niech sobie rządzą w swoim stadzie podejmując decyzję za własne pieniądze i na własne ryzyko....
Pozdrawiam
Tadeusz Walkowiak

Gość

#32

2014-09-30 17:21

Zaprzestać finansowania kk w Polsce. Wierni sami powinni utrzymywać własny kościół.
I tylko tyle i aż tyle. Bez kasy nie będzie religii w szkole, nie będzie kapelanów w wojsku i innych instytucjach państwowych. Za "bóg zapłać" księża nie będą pracować, zawsze tylko kasa się liczyła. Ja nie życzę sobie aby rząd utrzymywał z moich podatków jakikolwiek kościół czy związek wyznaniowy.
Attomuffka

#33 Re: Re:

2014-10-01 07:14

#29: czato 2 - Re:  

 Też się zgadzam....a na dodatek gdy już zajdziesz w ciążę to częsc lekarzy nie xooperuję cię czy to aborcja czy zagrożenie życia pacjwntki - bo mogą powpłać się na religię


Gość

#34

2014-10-01 11:32

Popieram z całego serca, link od miesiąca wklejam na różne strony, fora.

S. Weinberg - Religia jest obrazą ludzkiej godności,
Józef Piłsudski - Religia jest dla ludzi bez rozumu,
S. Kierkegaard - Chrześcijaństwo to wynalazek szatana,
Lukrecjusz - Nauka uwalnia człowieka od lęku przed bogami,
Grzegorz I - Nieuctwo jest matką pobożności,
Jerzy Giedroyć - Największym zagrożeniem dla Polski jest nacjonalizm i klerykalizm,
Karol Marks - Religia to opium dla ludu.

Pozdrawiam wszystkich samodzielnie myślących :)

Gość

#35

2014-10-09 21:51

Zrobi się! :)

Gość

#36

2014-10-14 19:45

Szanowny Panie Dawidzie, Kubba Templewicz śle pozdrowienia.
Podpisałem, ale drogi Panie Dawidzie nie tędy droga. W obecnej sytuacji, kiedy sygnatariusze petycji są w zdecydowanej mniejszości, a państwo liże odbyt kościołowi, frontalny atak nic nie da. Środowiska świeckie muszą się zorganizować i porozumieć co do małych kroków. Jest to trudne, bo składają się z osobników indywidualistycznych, przemądrzałych lub jak ja aspołecznych. Poza tym skoordynowane działanie grupy ludzi z natury rzeczy jest trudne. Tym niemniej uważam, że warto próbować a znana z Węgier taktyka salami i nie frontalny atak, ale wojna szarpana będą skuteczne.
Osobiście zacząłbym od artykułu kk o obrazie itd. Otóż imho zostawiłbym go bez zmian, gdyż moim zdaniem ma on rodowód jeszcze z czasu Nocy Świętego Barłomieja i konfederacji warszawskiej. Na moje odczytanie zakazuje on po prostu wojny religijnej, a jego zastosowanie rozszerzające to nadinterpretacja sądów.
Otóż działaniem na rzecz uzyskania innej niż stosowana przez sądy wykładni Sądu Najwyższego zajmuje się gwiazda popu: Doda. Jak komfortowa jjest to sytuacja w porównaniu do np. włoskiej walki z klerykalizmem. Otóż przed sądem staje nie zwykły człowiek, któremu te przejścia mogą nagrzebać w życiu, ale osoba, która kilkutysięczną grzywnę i honorarium adwokata opłaca mniejszym kosztem niż tygodniowa kosmetyka, niezbędna w tej branży.
Po załatwieniu jednej sprawy trzeba wziąć się za następną, w skoordynowanyym działaniu wszystkich odmieńców. Nie można też oddawać pola w argumentacji konserwatystom. Przecież nasza wizja świata bez indoktrynacji, przemocy domowej, z wolnością wyboru służy rodzinie!
Czyż nie jest celem wychowania młody człowiek zdolny do podejmowania samodzielnych decyzji, bo wszak rodzice nie dadzą rady przebyć za dzieci ich drogi życiowej.
Może ułóżmy petycję w obronie rodziny?
Pozdr. k.t.
Na Facebooku jestem Forex Gump, moja prywatna poczta to: kubatem@o2.pl

Gość

#37

2014-10-17 15:48

Na FB ogłaszamy te petycję. Pozdrawiam Dawida Wiktora

Gość

#38 do Dawida Wiktora

2014-10-23 09:36

Dawidzie, warto skontaktować się z Gazetą Wyborczą.

GW zamieściła list otwarty polskich naukowców:  http://wyborcza.pl/0,133791.html


Gość

#39

2014-10-26 12:03

popieram .
dana

#40 Re:

2014-10-26 12:07

#26: -  

 TR nic nie może zrobić ,bo nie ma większości w sejmie ,żeby ruszyć ,ten  podlizujący klerowi beton.


Gość

#41

2014-10-31 16:23

"Przemieszanie wwładzy państwowej z religią, może stanowić zagrożenie dla demokracji nawet wtedy, gdy nikogo nie zmusza się do uczestnictwa w obrzędach o charakterze religijnym. Gdy władze wyrażają choćby pośrednio aprobatę dla konkretnego wyznania, sugeruje to wykluczenie tych wszystkich, którzy nie podzielają faworyzowanych przekonań."

Gość

#42

2014-10-31 17:27

Witam .. Jestem przeciwnikiem klerykalizmu w dobie dojrzałości społeczeństwa, w dobie gdy doktryny bajko-kościelne powinny pójść do lamusa.. Dosyć płacenia publicznych pieniędzy dla darmozjadów... Braciom Grimm , nikt nie płacił za pisanie bajek. Precz z kościołem!!Precz z Klerami !!Wolność dla ludzi dojrzałych psychicznie..Pozdrawiam.

Gość

#43

2014-10-31 19:07

Opodatkowac dochody kosciola jak i jego slugow!
Moim zdaniem Kosciol obecnie to sekta popierana przez panstwo. W XXI wieku czas najwyzszy na skonczenie z mitami.
baca z murzasichla

#44 zacząć od siebie

2014-11-01 07:42

Według mnie oznacza to zdystansowanie się od tzw tradycji polaka-katolika. Przez którą rozumiem kultywowanie tych wszystkich obrzędów i zwyczajów z serwilistyczną postawą wobec Kościoła. 

 Ja wiem to trudne. Wielu ateistów antyklerykałów posyła swoje dzieci na religię bo...? Boją się o swoje dziecko że będzie poddane ostracyzmowi itp. Jeśli przez komformizm sprzedamy swoje dzieci pozwalając poddawać je indoktrynacji kościelnej to wyrośnie nowe pokolenie takie samo jak poprzednie. I nie liczmy na sukces. To jest robota na pokolenia. 


Gość

#45

2014-11-01 09:55

Chciałbym lepszej, tolerancyjnej Polski dla moich czterech wnuków.

Gość

#46

2014-11-01 13:17

Najwyzszy czas na odgrodzenie kosciola od panstwa!

Gość

#47 Re:

2014-11-01 19:44

#18: -  

 Bardzo pięknie powiedziane.odpisuję się obydwiema rękami.Filona


Gość

#48

2014-11-04 12:39

Petycja jest jak najbardziej uzasadniona. Popieram w całości. Ratujmy Polskę, ratujmy naszą ojczyznę, przed klerykalizacją, jest nie do zniesienia co się dzieje.

Gość

#49 Re: Koniec z wladza kosciola!

2016-02-15 18:50

#23: Anna - Koniec z wladza kosciola! 

 A do roboty /katolik!