NIE dla rozbiórki dworca kolejowego Bytom-Bobrek!

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji NIE dla rozbiórki dworca kolejowego Bytom-Bobrek!


Gość

#1

2015-02-12 21:37

likwidować i burzyć można wszystko, odbudować jest problemem

Gość

#2

2015-02-12 22:04

RAŚ Zobrze & Bytoń popiero Wosze działania!

Gość

#3

2015-02-12 23:12

Jak się nie skrzykniemy, niedługo w tym kraju zostaną same ruiny i tandetne pomniki papieża. To żenujące i obraźliwe. Musimy działać. Precz z chamstwem i barbarzyństwem u władzy! Dziedzictwo jest najważniejsze.

Gość

#4

2015-02-13 18:20

Jutro w Radzionkowie Prezydent Komorowski otwiera wystawę nt. Deportacji Górnoślązaków , a gdzie ? Na terenie budynku dworca w Radzionkowie, który od tego momentu stanie sie Muzrem. Mozna ?

Gość

#5

2015-02-14 06:44

Co sie robi w tym Bytomiu. Wszystko upada. Kiedys bylo to piekne miasto. Zamiast utrzymywac i remontowac burzycie wszystko ! Taki Dworzec to zabytek !

Gość

#6

2015-02-14 08:35

Popieram, NIE dla rozbiórki dworca kolejowego Bytom-Bobrek!
Henryk Mościbrodzki

#7

2015-02-14 08:37

Więcej solidarności Ślązaków, a będzie dobrze!


Gość

#8

2015-02-14 16:57

A co na to konserwator zabytków?!

Gość

#9

2015-02-15 08:38

tak gorole zrównają nasz Slonsk rowno z ziemią...zostaną ino markety i biurowe :(

Gość

#10

2015-02-17 20:35

Stop niszczeniu zabytków!

Gość

#11

2015-02-19 20:27

Nie zgadzam sie na zamkniecie dworca kolejowego bytom bobrek

Gość

#12

2015-02-26 04:33

Ratujmy pamiatki historii Bytomia
memo

#13

2015-03-01 11:06

macie poparcie i z Warszawy, NIE DLA ROZBIÓRKI, jestem przeciwny niszczeniu zabytków, pozdrawiam cały kochany Śląsk


Gość

#14 Albina von Roth

2015-03-16 18:35

NIE dla niszczenia zabytków! Każdy, kto pdpisuje petycję ma swój wkład nie tylko w ratowanie ważnych miejsc w Bytomiu, ale i całego Górnego Śląska.


Gość

#15

2015-03-16 22:30

Bo zabytki są wszędzie nie tylko w Warszawie. Ponadto zniszczyć coś, co stanowi o historii jest bardzo łatwo, gorzej budować. Dlatego stanowcze nie dla rozbiórki dw. kolejowego Bytom Bobrek


Gość

#16

2016-02-20 10:42

Nie pozwólmy niszczyc dobre zabytki tym bardziej że kolej potrzebna jest wszystkim ratujmy Dworzec a skorzystają na tym WSZYSCY !!!!

Gość

#17

2016-02-24 19:33

Urodziłem się w Bobrku. Z dworca korzystałem nieprzerwanie prawie od urodzenia - po skończone studia na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Dojeżdżałem tam codziennie przez ok. 6 lat. O akcji z dworcem dowiedziałem się dzisiaj! Jeszcze jak wznowiono na krótko połączenie Bytom - Gliwice w latach w latach 90-tych dworzec był czynny!?
Podobny los spotyka niedaleko w hucie położoną siłownię gazową. Jest ona umieszczona w spisie obiektów industrialnych, chociaż mylnie podają iż są godziny zwiedzania, co jest nieprawdą! Obiekt się rozpada, a chwalą się unikalną architekturą z cegły (i to jest prawdą!), ale bardzo interesują była wewnętrzna technika: 15 m. średnicy, żeliwne koła zamachowe-statorów prądnic turbin gazowych, których było chyba 6 sztuk! Paliwem do turbin była mieszanka gazów - koksowniczego i wielkopiecowego. PODOBNO W LATACH 70-tych wszystkie turbiny zostały zezłomowane (normalne barbarzyństwo techniczne!). Sam się zastanawiam jak tego dokonano, bo owe turbiny to były kolosy, bardzo ciężkie! Ale psuć to potrafimy najlepiej, widocznie! Pracowałem tam na walcowni przez 2 lata. Później przeniosłem się do Biura Projektów w Katowicach. W zeszłym roku owe tereny odwiedziłem z wycieczką PTTK Katowice. Obok wspomnianej siłowni śląski kapitał wybudował interesujący Zakład Produkcji Izolacji Budowlanej. Powstało kilkaset miejsc pracy i zapewne wprowadzi pewne ożywieniew tą zamierającą dzielnicę Bytomia. Również Wasza akcja może tej dzielnicy pomóc!
Kończąc; może dyrekcja owego zakładu izolacji przejmie jakąś formę sponsorowania rekonstrukcji unikatowego Dworca Kolejowego w dawnym samodzielnym miasteczku Bobrek - Karb !?
Piotr Sycha
Katowice

Gość

#18

2016-02-28 09:55

Stary Śląsk ma swój urok - trzeba go ratować, a nie niszczyć dzikim komercjalizmem i bezguściem. Wiem, że zawsze znajdzie się firma, która w miejscu dworca chętnie postawi "galerię" handlową w dwa miesiące, a wcześniej wytnie okoliczne drzewa. Oby nie! Urszula Glensk