Komunikacja KMK SSE Czyżyny Kraków

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Komunikacja KMK SSE Czyżyny Kraków


Gość

#1

2015-03-20 06:41

tyle osób pracuje w stresie SSE i dreptają piechotą 15 min na przystanek
kminek

#2 Idea TAK - wykonanie NIE. Petycja do poprawki.

2015-03-20 10:59

Jestem ZA jak najszybszym uporządkowaniem kwestii planów zagospodarowania dla tego obszaru. Jestem za tym żeby ułatwić dojście pracownikom SSE ALE przygotowane rozwiązania skupiają się tylko i wyłącznie na partykularnym interesie pracowników SSE bez zaznajomienia się z obecnym stanem prawnym i kartograficznym tego obszaru jak również bez żadnego ujęcia potrzeb samych mieszkańców w/w obszaru.

Wobec powyższych odradzam podpisanie petycji w przedstawionej formie ponieważ w ogólnym rozrachunku wprowadzi chaos urbanistyczny i narazi mieszkańców na niepotrzebne koszty finansowe.

Proponuje poprawienie petecji i przygotowanie bardziej rzetelnych rozwiązań wraz z załacznikiem w postaci rysnków/schematów które uwzględniają obecny stan prawno-właścicielski działek na tym obszarze.

Sebastian Ozdoba

#3 Re: Idea TAK - wykonanie NIE. Petycja do poprawki.

2015-03-20 11:32

#2: kminek - Idea TAK - wykonanie NIE. Petycja do poprawki. 

 Wykonanie zależy od miasta, przedstawione propozycje mają na celu uruchomienie dyskusji a nie ich 100% wykonanie :)

 

 


Gość

#4

2015-03-20 11:43

Pracuję na kampusie, długa droga do przejścia zniechęca mnie przed korzystaniem komunikacji miejskiej, jeżdżę autem.
Anonimka

#5 Re: Re: Idea TAK - wykonanie NIE. Petycja do poprawki.

2015-03-24 14:42

#3: Sebastian Ozdoba - Re: Idea TAK - wykonanie NIE. Petycja do poprawki.

Autorowi polecam faktycznie zaznajomić się ze wszystkimi uwarunkowaniami, zanim wysunie absurdalny pomysł.

Już nie wspominając, że 10-15 minut spaceru 2 razy dziennie zrobi wszystkim pracującym za biurkiem 8 godzin dziennie przysługę. Ruszcie tyłki i przestańcie zdziwiać. Młodzi ludzie, a podejście emerytów.

Nie ma o czym dyskutować, bo część z obszaru, który miałby zostać zagospodarowany przez miasto/ZIKIT jest terenem prywatnym i nic społeczeństwu do tego. Cieszcie się, że macie otwartą płytową drogę "polną" od Stella-Sawickiego pod SSE. To tylko dobra wola Politechniki, do której należy ten teren.


Gość

#6 I tak i nie

2015-03-24 15:55

O ile linia autobusowa jeżdżąca ul. Życzkowskiego to moim zdaniem bardzo dobry pomysł, tak przesuwanie przystanków tramwajowych już nie.

Ola

#7 Re: Re: Re: Idea TAK - wykonanie NIE. Petycja do poprawki.

2015-03-25 06:55

@Anonimka - chyba nie wiesz, co piszesz. spacer ok, ale nie po błocie do kostek!

 

więc ja jestem na tak, zwłaszcza jeśli chodzi o chodnik/jakieś normalne dojście w stronę bora-komorowskiego.

Anonimka

#8 Re: Re: Re: Re: Idea TAK - wykonanie NIE. Petycja do poprawki.

2015-03-25 10:24

#7: Ola - Re: Re: Re: Idea TAK - wykonanie NIE. Petycja do poprawki. 

@ Ola, dobrze wiem, co piszę, bo ponad rok tamtędy chodziłam, a i teraz mi się zdarza. Wystarczy sobie wziąć kaloszki jak jest plucha. Dla chcącego nic trudnego, ale jeśli musisz zapitalać do pracy w szpilkach, no to już Twój problem :)

I tłumaczę Ci, że tam się NIE DA ZROBIĆ CHODNIKA, bo to teren PRYWATNY, a nie miejski. Polecam się zapoznać z wypowiedzią rzecznika ZIKITu, było nawet w radiu Eska wczoraj o tym w popołudniowych wiadomościach. Prywatni właściciele nie zgodzili się na takie zmiany - potrzebna byłaby chociaż mini pętla tramwajowa - rozmowy ZIKITu i miasta z nimi zakończyły się fiaskiem.

5000 osób pracuje, pod petycją podpisało się 268. Może dojdzie do 300, więc i tak pozamiatane.

Ala

#9 Re: Re: Re: Re: Re: Idea TAK - wykonanie NIE. Petycja do poprawki.

2015-03-25 10:43

#8: Anonimka - Re: Re: Re: Re: Idea TAK - wykonanie NIE. Petycja do poprawki. 

 MPZP w Krakowie uchwala się w granicach miasta, wiele terenów w obowiązujących planach jest prywatnych i wytycza się na nich chodniki, zatem taka opcja jest możliwa, oczywiście trzeba chcieć zrobić ten plan

 

krakowskie NIEDASię w pełnym rozkwicie

Anonimce anonim

#10 Re: Re: Re: Idea TAK - wykonanie NIE. Petycja do poprawki.

2015-03-25 14:38

#5: Anonimka - Re: Re: Idea TAK - wykonanie NIE. Petycja do poprawki. 

 To Politechnika jest prywatnym przedsiębiorstwem? Oh wait...

Tomasz

#11 i kto to zgłasza?

2015-03-27 09:43

Abstahując od tego, że pomysł zmian powinien być zgłoszony grubo przed remontem torowiska i ul. Jana Pawła II, gdyż wtedy projektanci remontu/przebudowy mogliby go uwzględnić, to najśmieszniejsze jest to, że pomysł zmian zgłasza osoba, która w pracy ma pseudonim Sebastian "NieDaSię", gdyż wszystkie rzeczy,  które się próbuje ustalić z nim są odbijane na modłę NFZ - nie da się, nie ma na to czasu, nie ma ludzi, najwcześniej za pół roku, to jest bez sensu itp.

Gratuluję. I wszystkim z CA, którzy znają metody pracy a się podpisali pod petycją proponuję trochę szacunku do własnej osoby.

Anonimka

#12 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Idea TAK - wykonanie NIE. Petycja do poprawki.

2015-03-31 13:45

#9: Ala - Re: Re: Re: Re: Re: Idea TAK - wykonanie NIE. Petycja do poprawki. 

 @ Ala a przeczytałaś, co napisałam?

Zikit rozmawiał z właścicielami gruntów, na których miałyby powstać chodniki, pętla dla autobusu i pozostałe konieczne udogodnienia, a ci właściciele się nie zgodzili.

@Anonimce anonim

Rozważanie, czy PK jest prywatna, czy nie, nie ma sensu, skoro konieczna jest zgoda, której nie udzielili. Zresztą nie tylko oni.

Nie ma jak wybiórcze czytanie bez zrozumienia i wyciąganie faktów "na korzyść", bo przecież to, że PK nie jest prywatna szalenie dużo zmienia *sigh*. Odwracanie kota ogonem i tyle.

 

@Tomasz wyciąganie brudów z miejsca pracy jest niesmaczne. Nie oceniamy człowieka, tylko pomysł.

bsw

#13

2015-03-31 14:47

Zarówno przesuwanie przystanków, jaki absurdalny pomysł autobusu to czysty bezsens.

Ale piesze skomunikowanie strefy w pozostałych 3 kierunkach powinno być zrealizowane.

pracownik ca

#14 juz zamknieto?

2015-03-31 15:04

u mnie jest napisane "Autor zamknął petycję"

ledwie tydzień wisiało i zamknięto - no po prostu wróżę pełny sukces :|

@Tomasz - jeżeli znam metody pracy (co to w ogóle znaczy w tym kontekście?! i co to ma do rzeczy?) i się chcę podpisać nad przemyśleniem zmian rozkładu mpk w okolicy to w jaki sposób nie mam do siebie szacunku? lol

Sebastian Ozdoba
Autor petycji

#15 Re: juz zamknieto?

2015-04-01 06:24

#14: pracownik ca - juz zamknieto? 

 

Otworzyłem ponownie, 1.04.2015 (i to nie prima aprilis) ma zostać złożona interpelacja do prezydenta w sprawie petycji by otworzyć dyskusję w wyżej wymienionym temacie, stąd chciałem wydrukować podpisy.

bsw

#16

2015-04-01 10:29

Na zmianę w zakresie komunikacji miejskiej raczej bym nie liczył. Natomiast faktem jest że przystanki na Ułanów, Stelli-Sawickiego czy Bora-Komorowskiego mogły by być lepiej wykorzystane gdyby nie brak ciągów pieszych do nich prowadzacych.

Generalnie problemem tej strefy jest fatalna infrastruktura komunikacyjna. Jedyna oficjalna droga dojazdowa to wąska ul. Życzkowskiego. Nie chciałbym doświadczyć sytuacji gdy będzie konieczny dojazd tam np. Straży Pożarnej. Podstawowa sprawa to poprawienie infrastruktury w tym zakresie:

1. Alternatywny i oficjalny dojazd od ul. Stelli-Sawickiego (powinien zostać użyty argument drogi p.pożarowej) 

2. Nowe ciągi piesze w kierunku Stelli-Sawickiego i Skarżyńskiego (ten ostatni również w interesie studentów PK)

3. Oficjalne przejście do Lotniczego Parku Kulturowego. Przejście przez park umożliwi alternatywne i przyjemne (wcale nie dłuższe) dojście do przystanku "Muzeum Lotnictwa" (wzdłuż ulicy Markowskiego powstaje nowy chodnik), ale także dojście do przystanków na ulicy Ułanów. (Obok restauracji Open Source jest nowa "dziura w płocie" ale za nią trzeba sie spinać po błocie na wał ziemny).

Obawiam się jednak że ciagi te musiałyby prowadzić przez tereny prywatne lub przez tereny rekreacyjne a stosowne podmioty (Lotniczy Park Kulturowy i Comarch ) nie bedą zainteresowane wykorzystaniem ich w tak prozaicznym celu jak komunikacja. 

Zatem jestem sceptyczny w tej sprawie - zawsze zwycięża nasze swojskie, polskie, narodowe "niedasię"...

 


Gość

#17 Re:

2015-04-10 09:55

#16: bsw -  

Ad 3. Dziura w płocie była.

Dziś rano Comarch sprowadził specjalnie dźwig by ją załatać betonowymi elementami...