Dość rządów lobby myśliwskiego! List otwarty do Premier Kopacz

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Dość rządów lobby myśliwskiego! List otwarty do Premier Kopacz

Stokrota

#176

2015-05-05 17:42

Ludzie są głosem zwierząt,ja nie godzę się na ich zabijanie!!! Ten, którynie szanuje zwierząt nie szanuje też ludzi


Gość

#177

2015-05-05 17:53

Nie rozumiem dlaczego myśliwy ma mieć prawo wejść na moją ziemię kiedy tylko ma na to ochotę i bez żadnego pytania o zgodę odstrzeliwać mi zwierzęta.

Gość

#178

2015-05-05 17:56

Bo nie popieram zabijania zwierząt dla przyjemności i próżności bogatych panów, którzy cierpią na przerost ego.
justyna

#179 Re: Re:

2015-05-05 18:14

#139: - Re:  

 Przemysłowa hodowla zwierząt i ich ubój jest piekłem, złem, które mam nadzieję z czasem też zniknie. Nie usprawiedliwia to zbrodni na dzikich zwierzętach i nie usprawiedliwia zwyrodnialców ze strzelbami. Nie jem mięsa, moja rodzina tez nie, jesteśmy zdrowsi dzięki temu. Polecam wszystkim chociazby ograniczenie ilości spożywanego mięsa, wyjdzie na zdrowie - wam i przyrodzie


Gość

#180

2015-05-05 18:19

Jestem zdecydowanie przeciwna polowaniom, szczególnie gdy tak bardzo zmniejszyliśmy naturalne terytorium życia dzikich zwierząt i ptaków. Najbardziej niepokoi mnie bezsilność wobec polowań na prywatnym terenie i w bezpośrednim sąsiedztwie siedzib. Niestety doświadczyłam tego osobiście. Bardzo cieszę się z tej inicjatywy.
Mojra

#181

2015-05-05 18:30

A ja uważam że ci co chcą polować niech polują dalej, a ci co nie chcą polować niech nie polują. Niesamowita hipokryzja że nie chce się zabraniać chodzenia do lasu na jagody, poziomki czy grzyby, ale chce się zabronić polowań. Człowiek ma prawo korzystać z bogactw przyrody (jak i ma też obowiązek zarządzać nimi i chronić w taki sposób aby nie zostać z niczym). Człowiek jest drapieżnikiem i ma prawo polować. Szkoda że ci są co przeciw myślistwu nie biorą pod uwagę tego że ich przodkowie polowali i dzięki temu że tamci przetrwali teraz w XXI wieku mogą upluwać myślistwo. Żenada. 

Aha... a prawo związane ze zdrowiem niech piszą górnicy, prawo związane z szkolnictwem niech piszą adwokaci. Nic dziwnego że nowelizacją Prawa Łowieckiego zajmują się myśliwi. Nie wiem co w tym szokującego. 

Pozdrawiam


Gość

#182

2015-05-05 18:36

...będzie ciężko. Dlaczego? Ponieważ
- Polska to kraj legalnej hipokryzji
- bardzo wielu księży to myśliwi,
- kraj w większości katolicki ,
- religia katolicka zaprzecza istnieniu duszy u zwierząt i tym samym traktuje je przedmiotowo, więc polowanie traktuje jako zwykłą , nieszkodliwą rozrywkę... ,
- wreszcie w mentalności wielu naszych rodaków wchodzenie i korzystanie z cudzego nie jest przecież niczym złym, dlatego polowanie np. na czyimś terenie (do tego nieogrodzonym) "nie nosi znamion" czegoś złego. ..

Alfabet etyczny , który powinniśmy wpajać naszym , jeszcze maleńkim dzieciom, to : szanuj cudzą własność, dbaj o każde życie i je szanuj jak własne, nie rób drugiemu co Tobie nie miłe. Nie zabijaj jeżeli nie robisz tego w samoobronie.

Odnośnie PETYCJI - cuda się zdarzają. Może i w tym przypadku tak się stanie. Niemniej -zróbmy co w naszej mocy, by tak się stało.
Joanna Cybulska

Gość

#183

2015-05-05 18:41

Podpisałam bo nie zgadzam się z okrutną zabawą jednostek ludzkich w panów życia wobec tych, którzy również chcą żyć a są zabijani dla przyjemności myśliwych. Nie zgadzam się również na wychowywanie dzieci w braku poszanowania dla życia innych stworzeń, sadystycznym postępowaniu wobec nich i braku empatii.
beata

#184 ręce opadają

2015-05-05 18:45

Dodałabym, że polowania to po prostu zło w czystej postaci, pod pretekstem regulacji ekosystemu. Nie chcę nawet wiedzieć z jakich zaburzeń wynika przyjemność z takiej rozrywki, ale chcę wiedzieć dlaczego PO, na którą głosowałam (czego teraz żałuję) promuje godne pogardy rzeczy.

Roxi

#185

2015-05-05 18:55

za bardzo kocham zwierzęta, aby w ogóle rozpatrywać możliwość zabijania któregoś z nich


Gość

#186

2015-05-05 19:11

Nigdy nie chciałabym aby moje dziecko patrzyło na takie rzeczy. Powinno się zadbać o uwrażliwianie dziecka na świat a nie produkować sadystów morderców i przestępców

Gość

#187

2015-05-05 19:13

Myśliwi, banda alkoholików, zabijających bezbronną zwierzynę leśną. Pieniądz i alkohol trzebi ich mózgi. Trofea którymi się chełpią to marne trofea !!! Kłusownik i myśliwy to JEDNO !!! Dość rządów lobby myśliwskiego!

Gość

#188

2015-05-05 19:17

Bo nie uważam, że polowania to sport jak tego chce lobby myśliwskie, bo uważam,że już dość namieszaliśmy w naturze, która bez naszego (ludzkiego) udziału doskonale sobie radziła, wreszcie staję w obronie dzieci - to wręcz niepojęte jak można uczyć dzieci zabijania!!! kogokolwiek.

Gość

#189

2015-05-05 19:48

Znam z własnego doświadczenia, co znaczy strzelanie do zwierząt tuż przy płocie, tłumaczyć wnukom dlaczego ci ludzie zabijają kaczki i grożą zastrzeleniem naszych psów, po naszej stronie płotu. Widziałam dzieciaki idące w nagonce i bawiące się świetnie wyganianiem zajęcy, a później niosących zabite. Biedne dzieci, skąd będą znały szacunek dla życia? Nie godzę się na bestialstwo.
Artemida

#190 Re:

2015-05-05 19:58

#2: Castor -  

 Moja propozycja:

- sam wystaw się na odstrzał. Castor, czyli bóbr kanadyjski w Polsce nie jest pod ochroną.

Jeżeli sprzeciw jakiejś części społeczeństwa wobec bezsensownej rzezi to ideologia, to gratuluję ci.

Gdzie zdobywałeś wiedzę z zakresu filozofii???


Gość

#191

2015-05-05 20:00

zgadzam się ww pełni z postulatami
nie chciałabym by dziecko moje uczestniczylo w patroszeniu dzikich zwierzat, by bralo udział w okrucieństwach dorosłych wobec zwierzat..by przebywalo w towarzystwie "DZIELNYCH" ŁOWCOW. Zgubny wpływ na psychikę i skrzywienie w dorosłości. Nie mowiac o traumatycznych wspomnieniach.
oburzona

#192

2015-05-05 20:02

Próba nowelizacji ustawy przez lobby łowieckie jest żenująca i sprzeczna z podstawowymi zasadami demokracji i poszanowania praw jednostki i społeczeństwa. Żenujące i oburzające, tym bardziej, że posłowie na Sejm wybierani są, by reprezentować swoich wyborców. Chyba się panom Posłom w głowach poprzewracało. 

myrza

#193 Re:

2015-05-05 20:07

#181: Mojra -  

 ...owszem, niech polują..

...ale nie na mojej ziemi, wbrew mojej woli.

...ale bez dzieci patrzących na zabijanie pojmowane jako "rozrywkę" i tzw "przyjemność" - czy też jak wyraził się obecny prezydent "miłą sytuację".

...ale bez zatruwania środowiska ołowiem.

.. ale przede wszystkim nie wbrew woli większości, bo na szczęście żyjemy w demokracji, o czym posłowie na Sejm (nota bene wybrani demokratycznie) zdają się zapominać!


Gość

#194

2015-05-05 20:10

Petycję podpisałam, bo zgadzam się z postulatami i je popieram. Uważam jednak, że jest ich za mało, bo tzw.nowelizacja prawa łowieckiego powinna polegać przede wszystkim na absolutnej likwidacji strzelania do czegokolwiek. Każdego dnia tysiące strzelb zabija i rani wszystko co się rusza, także zwierzęta pod ochroną, a liczba 'legalnych' posiadaczy broni to aż 120 tys.i nadal rośnie! Chcę podkreślić, że lasy polskie i ich mieszkańcy są wspólnym dobrem obywateli, także i moim, a nie tylko myśliwych. Dlatego żądam, aby sarny i dziki sobie żyły! Niech żyją! A w lasach ma być cicho i bez strzałów!
Rząd polski rządzony przez lobby myśliwych "zmusza" nas, obywateli, do podpisywania takich oto petycji, i aż się prosi tu o trochę szacunku.
rolnik

#195

2015-05-05 20:14

No dobra a teraz wszyscy idzcie do lodowki i zrobcie sobie kanapke z szynka z wieprza lub upieczcie sobie kurczaka. Banda pajacow. 


Gość

#196

2015-05-05 20:23

W pełni zgadzam się z treścią tej petycji. Dodam jeszcze, że obecny prezydent też poluje. Lobby więc jest silne....
Artemida

#197 Re:

2015-05-05 20:27

#181: Mojra -  

 Idąc twoim tokiem myślenia, zapomniałaś dopisać:

- ci co chcą kraść niech kradną

- ci co chcą mordować niech mordują

- ci co chcą gwałcić niech gwałcą...

...mogłabym tak długo wyliczać, ale po co? Nie rozumiesz, nie?

Twoi przodkowie mieszkali w jaskiniach, może i ty też się przenieś do jaskini???

Mojra, twój porządek świata jest dość specyficzny, dobrze, że nie jesteś moim przeznaczeniem:::)))

 

madzialena

#198 Re:

2015-05-05 20:40

#181: Mojra -  

 Nie wiem gdzie przeczytałaś/łeś , że człowiek jest drapieżnikiem. Bo przeczą temu wszelkie fakty i biologia. Budowa układu pokarmowego, długosc jelit, skład enzymów trawiennych mamy dokładnie jak u roślinożerców, nie mówiąc o braku szponów czy kłów do rozszarpywania surowego mięsa...Ciekawa jestem czy poradziłabyś sobie ze spożyciem takowego....

A to że w drodze ewolucji i przystosowania człowiek nauczył się polować i stał się wszystkożerny, pazerny i uzurpujący sobie prawo do władzy nad światem przyrody (mimo że jest tylko jej częścią) to już insza inszość.....

A chore i archaiczne przekonanie, że ma prawo polować bo przodkowie polowali.....No cóż...Może do Amiszów się zapisz, nie używaj prądu i chodź w sukniach XVIII wiecznych, skoro tak cenisz sobie spuściznę przodków....


Gość

#199

2015-05-05 20:43

Z wykształcenia jestem rolnikiem, zawsze staram się chronić przyrodę, ratuję każde spotkanie zwierzę, zawsze byłam przeciwnikiem zabijania zwierząt

Gość

#200

2015-05-05 20:47

Bo myśliwi to przeważnie zakompleksione, brzuchate chlejusy, nie szanują zwierząt, pozwalają im umierać w cierpieniu i chełpią się tym w internecie....kropka.