Dość rządów lobby myśliwskiego! List otwarty do Premier Kopacz

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Dość rządów lobby myśliwskiego! List otwarty do Premier Kopacz


Gość

#226

2015-05-06 08:37

Kategorycznie sprzeciwiam się używaniu broni palnej w miejscach, które mogą być odwiedzane przez ludzi i zwierzęta gospodarskie/towarzyszące. Broń palna powinna być zarezerwowana dla służb specjalnych, wojska, policji etc. Strzały dozwolone jedynie na strzelnicach i poligonach wojskowych. W przypadku PZŁ w Polsce nie są spełnione podstawowe warunki używania broni. Wszyscy ludzie mający dostęp do broni powinni mieć przede wszystkim cykliczne badania psychiatryczne, badania stanu trzeźwości, stanu zdrowia, stwierdzonej poczytalności i potwierdzonej niekaralności. Ponadto powinny mieć obowiązkowe szkolenia weterynaryjne w zakresie humanitarnego uboju i udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym. Osoby w wieku podeszłym, w osłabionym stanie zdrowia fizycznego i umysłowego nie powinny mieć dostępu do broni palnej. Gdyby te warunki zostały spełnione- okazałoby się, że myśliwych w Polsce nie ma. Jest to haniebny, niechlubny zwyczaj przestarzały, nie wnoszący nic w kulturę i tradycje narodowe. Jest równie niedorzeczny jak średniowieczne tortury i testy czarowników. Polska pariasem Europy, krajem kategorii B.

basja

#227 Re:

2015-05-06 08:51

#2: Castor -  

 zamiast proponuję niewtrącanie się w życie zwierząt, ale może być za trudne dla osób, które nie wyobrażają sobie swojego zycia bez panoszenia się - w przeciwnym razie są nikim, nie istnieją

Ulka

#228

2015-05-06 09:09

Uważam, że nikt nie ma prawa zabijać "dla sportu" lub własnej przyjemności. Zabijanie to ostateczność... np. w obronie życia.

Wilk

#229

2015-05-06 09:36

Jako obywatelka unijnej Polski nie zgadzam się na barbarzyńskie prawa w moim kraju ustanowione w imię ochrony interesów myśliwskiego lobby. To nie w moim imieniu są stanowione.

Dzięki jakim mechanizmomo jest możliwe żeby haniebny interes małej grupy ludzi miał przewagę nad sprzeciwem licznych obywateli we współczesnym nowoczesnym państwie? Co to za rządy?

kasia
Gość

#230

2015-05-06 09:42

Dzieci nie powinny brać udziału w polowaniu ,a już na-pewno nie w czynny zabójczy sposób.Należy je uczyć współczucia do istot żywych.100 merów od domu to minimum ostrożności ,jakie należy zachować,były wypadki postrzeleń zwierząt domowych ,a także ludzi.Myśliwi powinni wypowiadać się w swojej sprawie w sejmie ,ale nie tak licznie i bez innych ekspertów.


Gość

#231

2015-05-06 09:46

Drogie mi jest kazde zycie. Dlaczego ktos uzurpuje prawo tylko dla siebie bo nazywa sie bie czlowiekiem.
Ania
Gość

#232

2015-05-06 09:55

Jestem zdecydowaną przeciwniczką naprawiania świata poprzez bestialskie znęcanie się nad żywymi istotami. To, co ulega deformacji zawdzięczamy tylko człowiekowi i człowiek powinien za to odpowiadać. Zdecydowane NIE dla nieczystych rąk ingerujących w przyrodę

piotr s.

#233 Re:

2015-05-06 10:18

#2: Castor -  

 kino, teatr, basen, spacer, rolki, lyzwy, rower, narty, seks, ksiażki, weekend z rodzina albo w spa, etc.


Gość

#234

2015-05-06 10:22

Jestem zdecydowanie przeciwna zabijaniu zwierząt dla sportu,pieniędzy czy rozrywki.To haniebny proceder.

Gość

#235

2015-05-06 10:35

Precz z lobby myśliwych i wszelakiej maści "łowczych miejskich"! Jestem za prawami zwierząt, ich ustanawianiem i egzekwowaniem.

Gość

#236

2015-05-06 10:37

Nie nawidzę zabijania dla zabijania , traktowania zwierząt jak śmieci które można wyrzucić kiedy się chcę i zabić bo to frajda..
Kto nami rządzi , banda idiotów dla których zdjęcie przy upolowanych zwierzętach jest warte bardzo wiele, dlatego okrutne znęcanie się nad się nad zwierzęciem jest traktowane jako mał szkodliwośc społeczna . .Wcale się nie dziwię że mamy taką młodzież jaką mamy okrutną nie wrażliwą na krzywdę ludzką i zwierzęcą

Gość

#237

2015-05-06 10:49

jestem całym sercem ZA zwierzętami (Żywymi), a przeciwko myśliwym. Niech strzelają do siebie, jeśli chcą postrzelać!

Gość

#238

2015-05-06 10:53

Rozbudowa dróg szybkiego ruchu spowodowała fragmentację krajobrazu, populacji oraz zniszczenie wielu siedlisk.Obecne protesty rolników związane ze zwiększającymi się szkodami spowodowanymi przez zwierzęta, wynikają właśnie z tego że nie mogą się one przemieszczać. Niestety zapewnienia o zbudowaniu przejść dla zwierząt z całą pewnością są zafałszowaniem prawdy, ponieważ nie buduje się ich w przypadku dróg szybkiego ruchu, a niewiele dróg ma status autostrad. Co więcej w czasie budowy, drogi są jeszcze poważniejszymi barierami i myśliwi wykorzystują fakt wycofywania się zwierząt ze stref budowy. Drogi, żądania rolników, nieetyczne postępowanie myśliwych którzy wykorzystują brak dostępu do żerowisk lub miejsc schronienia stanowią wystarczające zagrożenie dla zwierząt. Wpływ niekompetentnych lobby na zarządzanie przyrodą musi się skończyć.

Gość

#239

2015-05-06 10:58

Jestem przeciwko zabijaniu w ogóle, a zabijaniu dla sportu w szczególności. Jest to moralnie chore (patrz Dekalog) i z zasady powinno być traktowane jak przestępstwo. Lobby myśliwych powinno zmienić zainteresowania, bo cały kraj jest oburzony ich postępowaniem. Jeśli koniecznie chcą postrzelać, niech staną do walki jak równy z równym, z innym uzbrojonymi bandytami, a nie strzelają do bezbronnych zwierząt. Najlepiej wysłać ich do Syrii. Jak nauczycielka, jestem też zdruzgotana pomysłem, by angażować w ten ohydny proceder dzieci.

Gość

#240

2015-05-06 10:59

Jestem absolutną przeciwniczką polowań, nie tylko dla sportu. Uważam, że powinien być całkowity zakaz polowań.

Gość

#241

2015-05-06 12:54

Ponieważ w większości polowania służą rozrywce a nie odławianiu chorej zwierzyny. Obecnie człowiek w naszym kraju nie musi p[polować, żeby przeżyć. Polują przeważanie osoby, które na to stać, czyli stać na polowanie.

Gość

#242

2015-05-06 14:32

Myśliwi szkodzą zwierzętom,a nie im pomagają. Najpierw je tuczą by się rozrosła populacja, a potem mówią- popatrzcie- niszczą pola- trzeba je wybić. A następnie polują, często pod wpływem alkoholu, a często tylko tchórzliwie siedzą w ambonach koło wodopojów itp. gdzie tu tropienie? To istny horror typu gore. Bestialstwo!
Mojra

#243 Re: Re:

2015-05-06 15:06

#198: madzialena - Re:  

 

"- ci co chcą kraść niech kradną

- ci co chcą mordować niech mordują

- ci co chcą gwałcić niech gwałcą...

...mogłabym tak długo wyliczać, ale po co? Nie rozumiesz, nie?"

No to są zbrodnie na ludziach zdaje się , nie? Ja wolę żeby zabijano zwierzęta niż żeby zabijano/gwałcono/okradano ludzi. Niestety nie jestem tak postępowa aby uznać że życie zwierzęcia jest ważniejsze niż życie ludzkie. Także przykro mi z tego powodu niesamowicie :)

Człowiek jest drapieżnikiem- do tego nie trzeba kłów i szponów. Wystarczy też dobrze rozwinięty mózg i przeciwstawny kciuk. Apropo kłów i szponów- nasz poczciwy bociek nie ma ani kłów, ani szponów  a jest DRAPIEŻNIKIEM. Szympansy też polują z użyciem narzędzi na inne małpy. Spożycie surowego mięsa... a o tatarze słyszało się?

No właśnie myśliwi zazwyczaj rozumieją że człowiek jest częścią przyrody i nie da się go odseparować od natury. Patrz chociaż na uprawy- od tego czy i jak urosną zależy nasze być albo nie być, ale mało który ekofil to wie i rozumie:)

A co do demokracji to jest raczej wadliwy ustrój. Skoro ta większość zawsze ma rację to jedz g...wno- wszak milion much nie może się mylić w tym że jest dobre :)

Pozdrawiam

 


Gość

#244

2015-05-06 15:38

mieszkamy na wsi przy lesie i od 7 lat walczymy z mysliwymi,strzelaja nam praktycznie za plotem a zeby skrocic sobie droge przechodza z bronia przez nasze podworko ,nie reaguja kompletnie na to ze sie nie zgadzamy i ze jest to nasza wlasnosc,poza tym wymyslili sobie ze postawia nam na polu ambone na co sie kategorycznie nie zgodzilismy od tamtej pory mamy w gminie pod gorke jestesmy kompletnie ignorowani

Gość

#245

2015-05-06 16:35

Nie toleruję żadnego przejawu przemocy. Polowanie dla zabawy to barbarzyństwo w czystej postaci. Mam nadzieję, że dożyję czasów, kiedy ludzie zrozumieją, że przyroda bez nas sobie świetnie poradzi, natomiast my bez niej nie.

Gość

#246

2015-05-06 17:36

Zabijanie zwierząt jest niekoniecznym okrucieństwem, z wyjątkiem sytuacji, gdy bronimy swojego życia

Gość

#247 Re: Re:

2015-05-06 17:40

#34: Castor - Re:  

 Spotkaj się z kumplami i postrzelajcie do siebie. Będziesz mial podstawy biologii.


Gość

#248

2015-05-06 18:15

Jestem przeciwny "łowiectwu" takiemu, jakie uprawia się w moim kraju. A nowelizacja prawa łowieckigo, to naigrywanie się z woli obywateli...
AbraKadabra

#249

2015-05-06 18:25

"Nie dość, że Prawo łowieckie oddziałuje negatywnie na ochronę przyrody" - bzdura którą nie wiem z jak WIELKIEGO ... palca wyssał autor petycji, co niejako dyskwalifikuje go na wstępie. No cóż, tak już jest jak się pisze o sprawach o których nie ma się zielonego pojęcia (stąd więc nazwa "zieloni" dla wszystkich krzykaczy, którzy "chronią" przyrodę zza swoich biurek klikając w klawiaturę i nic poza tym). A dalej:  "oraz dopuszcza udział dzieci w polowaniach" - z tgo co wiem by w Polsce wziąć czynny udział w polowaniu trzeba mieć ukończone minimum 18 lat, a tak w praktyce to 21. Więc gdzie mowa o dzieciach? Pewnie chodziło o naganiaczy i innych uczestników którzy towarzyszą myśliwym w łowisku zamiast siedzieć w domu i garbić się przed komputerem wypisując głupoty na wzór hoplofobiczbych "zielonych". No cóż kolejny cios dla Was krzykacze że ktoś jeszcze dba o swoje dzieci i młodzież i prowadzi je w weekend na łono przyrody a nie do hipermarketu. Darz Bór.


Gość

#250

2015-05-06 18:54

Ci bezlitośni mordercy - myśliwi najlepiej by wszystkich, którzy nie są ludźmi wymordowali, aż lasy zostałyby puste. I jeszcze tylko brakuje tego, żeby młode pokolenia kształciły się na nieczułych morderców pozbawionych empatii i współczucia do innych czujących istot. Najlepiej od samego początku dzieciom wpajać, że mogą sobie bezkarnie dla zabawy mordować niewinne istoty, a potem wyrosną z tego tacy kolejni zwyrodnialcy, którzy dla zabawy może zabiją dla odmiany człowieka. Dzieciom od początku się powinno wpajać współczucie, szacunek i empatię dla wszystkich żywych i czujących stworzeń.