Dość rządów lobby myśliwskiego! List otwarty do Premier Kopacz


Gość

#476

2015-05-13 20:57

podpisałam petycję, bo sprzeciwiam się męczeniu zwierząt z niskich pobudek. Ew. dopuszczam mysl o badaniach naukowych przeprowadzanych na zwierzętach, przy zachowaniu maksimum dbałości o dobrostan zwierzęcia. Ale polowanie dla pustej ROZRYWKI wykracza poza granice mojego pojmowania dobra

Gość

#477

2015-05-13 21:14

Uważam, że hodowla i zabijanie zwierząt dla futra jest rzeczą zupełnie niepotrzebną, nieetyczną okrutną, zbędną.

Gość

#478

2015-05-13 21:24

Stanowienie prawa dla mysliwych przez mysliwych jest karygodne.  Nie dla bezkarnego mordowania zwierząt! Bezmyślna ludzka ingerencja w populacje dzikich zwierząt jest z etycznego punktu widzenia niedopuszczalna.


Gość

#479

2015-05-13 22:13

Niedopuszczalne jest zbijanie i znęcanie się nad zwierzętami dla zabawy i sportu. To żywe istoty. Bez racjonalnego uzasadnienia polowanie na zwierzynę nie powinno mieć miejsca w cywilizowanym państwie.
ag-sia

#480

2015-05-13 22:22

Bo jestem przeciwna przemocy i cierpieniu - w każdym wydaniu.                                                 


Gość

#481

2015-05-13 22:43

Trzeba być niezłym zwyrodnialcem, żeby oburzać się na naturalny instynkt myśliwego, który drzemie w człowieku.
Popęd seksualny i popęd do sztuki pewnie też chcielibyście zahamować?
Arnold

#482 Zabawne

2015-05-13 22:46

Zabawne, że osoby krytykujące myślistwo, twierdzą, że kochają zwierzęta, a jednocześnie często np. trzymają psa w mieście, albo ujeżdżają konie na hipodromie. To jest zazdrość jednego świra o odchoły innego. Niczym się nie różnicie od myśliwych, poza tym, że oni są pozbawieni tej hipokryzji.


Gość

#483 Re:

2015-05-13 22:56

#2: Castor -  

 Zartujesz chyba?... Skoro juz musze wypelnic do 100 znakow, to moze np. selekcja naturalna? Najlepiej jednostek "slabszych intelektualnie" wsrod ludzi?... Szczegolnie tych, co zagrazaja innym... ;)

pieskownica

#484

2015-05-14 00:34

to żenada żeby rządzili Polską myśliwi!Jest nimi większość jaśnie parlamentarzystów.

pieskownica

#485 Re: Zabawne

2015-05-14 00:37

#482: Arnold - Zabawne 

 Trzymam psa w mieście. Nie zabijam go, nie wypycham, nie kroję zywcem, nie szczuję na niego innych psów. I'm sorry !


Gość

#486

2015-05-14 01:10

Ponieważ kocham zwierzęta i uważam, że ich mniejszy umysł od ludzkiego nie czyni je gorszymi od człowieka. Mają one takie same prawa do spokojnego życia na Ziemi jak my!

Gość

#487

2015-05-14 06:33

Myślistwo w Polsce powinno być kontrolowane przez lasy państwowe i tylko wybrane osoby powinny być wybrane do przeprowadzania niezbędnych odstrzałów. Coś tak chorego jak Kółka Myśliwskie to zbieranina frustratów, psychopatów, którzy strzelanie do zwierząt uważają za sport, okazję do napicia się wódki i realizowanie swoich sadystycznych pomysłów. Jako, że Lasy Państwowe są również moją własnością mówię stanowczo nie zabijaniom zwierząt i używania psów myśliwskich do prób myśliwskich na żywych zwierzętach w celu zdobycia tytułu psa użytkowego. Małgorzata Zujewska

Gość

#488

2015-05-14 06:33

Natura zawsze sama dbała o siebie i gdyby nie ingerencja ludzi dalej by tak było - natura wie co robi i ludzie nie powinni jej w tym pomagać !!!
Krispa

#489 Konstytucja stoi również i nad prawem łowieckim.

2015-05-14 06:53

Myśliwi nie mogą ignorować głosu Trybunału Konstytucyjnego i zobowiązani są swoje prawo zmienić, tak by nie kolidowało z prawem ramowym - Konstytucją RP.

Krispa

#490 Re: Atawizm to prymitywna cecha

2015-05-14 07:01

#481: -  

 To jest atawistyczne zachowanie, zachowanie człowieka prymitywnego. Atawizmem nie należy się szczycić. Ludzie z taką cechą są negatywnie oceniani przez psychologów ( "Zdrowie psychiczne człowieka" pod redakcją Dąbrowskiego )


Gość

#491

2015-05-14 07:05

Ludzie są największym zagrożeniem dla natury. Jeżeli nic nie zmienimy, zabijemy sami siebie. Każde życie jest ważne.
bogdanor

#492

2015-05-14 07:14

Ponieważ zgadzam się z nią. Uważam że jest słuszna i przyniesie pozytywne efekty dla przyszłych pokoleń.Pozdrawiam.

Krispa

#493

2015-05-14 07:45

Kiedyś napisałem do rzecznka praw obywatelskich p. Cola, że strzelanie z broni myśliwskiej na terenie prywatnym jest łamaniem prawa własności, które to prawo chroni Konstytucja RP. W odpowiedzi nie otrzymałem potwierdzenia. A  teraz Trybunał Konsytucyjny stwierdził, że polowanie na terenie prywatnym bez zgody właściciela łamie nadrzędne prawo - Konstytucję RP. Przecież od wspomnianego czasu Konstytucja RP nie została zmieniona. 


Gość

#494

2015-05-14 07:52

Podpisałem petycję dlatego, że myślistwo jest niebezpieczną dla ludzi i nienaturalną regulacją liczebności populacji dzikich ssaków i ptaków.

Gość

#495

2015-05-14 08:22

Podpisalam petycje bo zycie jest dla mnie wyzsza wartoscia niz sposob na wolny czas waskiej grupy osob, ktorej nie rozumiem.

Gość

#496

2015-05-14 08:48

Zabijanie dzikich zwierząt dla przyjemności uważam za barbarzyństwo. Zanieczyszczanie środowiska ołowiem powinno być zabronione dawno temu. Obecność dzieci na polowaniu to czysta patologia.

Gość

#497

2015-05-14 09:19

Jakim prawem grupka ludzi ma zabijać zwierzęta na prywatnej ziemi, która nie jest własnością żadnego z nich? Dlaczego mają się "zabawiać", wykorzystując ziemię, za którą nie zapłacii, nie płacą podatków, której nie uprawiają? Dlaczego w imię swoich, marginalnych dla społeczeństwa interesów, mają narażać życie ludzi, którzy ze względów moralnych nie zgadzają się z ich procederem i chcą się czuć wolni i niezagrożeni na swojej własnej ziemi? Jakim prawem myśliwi sami dla siebie stanowią przepisy, będąc zaledwie niewielką grupką ludzi, nie uwzględniając protestów przeciwników myślistwa, których jest bez wątpienia ogromna liczba? Narzucanie włascicielowi ziemi swojej woli uważam za niegodne z podstawowymi zapisami Konstytucji RP.

Gość

#498

2015-05-14 09:34

Udział dzieci na polowaniach to jakieś duże nieporozumienie a szczególnie zagrożenie /nawet życia/.
Zabijanie i mordowanie zwierząt na oczach dzieci - wredność !
Zabijanie ludzkich piesków, gdy się oddalą od domu - to też jest nie ludzkie !

Gość

#499

2015-05-14 09:55

Po 100-kroć NIE dla wszelkiej przemocy !
Tym właśnie jest mordowanie zwierząt,
Mamy XXI wiek i jesteśmy ludźmi, prawda ?

Gość

#500

2015-05-14 12:52

Podpisałam petycję bo nie życzę sobie faworyzownia myśliwych i nie zgadzam się na rozszerzenie ich praw. Nieuwzględnianie w stanowieniu prawa głosu orgnizacji społecznych i obywateli nie bedących myśliwymi uważam za arogancję.