NIE DLA BIUROWCÓW NA MUCHOWCU i DOLINIE 3 STAWÓW!

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji NIE DLA BIUROWCÓW NA MUCHOWCU i DOLINIE 3 STAWÓW!


Gość

#1

2015-05-09 13:34

Ten piękny leśny park ma być miejscem odpoczynku dla mieszkańców Katowic, miasta i tak trudnego do życia. Nie wolno nikomu niszczyć jego środowiska naturalnego obrzydliwą zabudową, spalinami samochodowymi, wycinkami drzew. Kto chce wytrzebić z naszego środowiska wszystkie te istoty, które znalazły tam schronienie nie zasługuje na miano człowieka nowoczesnego. Chyba, że nowoczesność to kasa za wszelka cenę. Pokrętne wypowiedzi pani rzecznik UM, ze budowa wpisuje się w pobliską zabudowę zakrawają na kpinę. Zieleń Miejska, która ma tam swoje budyneczki ma się nijak do betonowo-parkingowego rozmachu jaki ma zamiar zafundować nam ktoś pt. inwestor.przy bierności(?) UM.

Gość

#2

2015-05-09 23:07

Uważam, że jest już dość tzw.galerii w naszym mieście! Zastanawiam się czym staną się nowe obiekty handlowe, jeśli nie będzie na nie popytu...?! Wcześniej czy później tak się stanie... Nowość będzie przyciągać przez jakiś czas. ale wkrótce okaże się, że to samo jest bliżej domu, więc nie ma po co wybierać się do Katowic... I co dalej?! Jaka przyszłość przed tymi super domami handlowymi?! Czy ktoś dokonał jakiejkolwiek analizy w tym zakresie?!!!








\
scorpio

#3

2015-05-10 06:22

Tak, władze miasta dokonały analizy głębokości swojej kieszeni i stwierdziły że jeszcze jest tam miejsce na kasę od inwestorów za teren pod budowę galerii :-) ostatnio ulubionej rozrywki ogłupiałej gawiedzi, która zamiast na wolnym powietrzu uprawia biegi po sklepach :-)


Gość

#4

2015-05-10 09:36

Nie mieszkam w Katowicach ale nie są mi obce problemy z rozpasaniem deweloperów i zabudowywaniem dla zysku każdego wolnego kawałka ziemi przy zupełnym braku reakcji władz samorządowych, które "nic nie mogą". Nie mogą te, to zmienimy na takie, które będą mogły :)

Gość

#5

2015-05-10 15:06

To miejsce szczególnie lubiane przez mieszkańców regionu dla odpoczynku i spotkań rodzinnych. Jednocześnie jest coraz więcej miejsc- pustostanów na biura, komercyjne możliwości zagospodarowania w centrum miasta , na peryferiach, WSZĘDZIE. Nie ma więc powodów aby dla interesu garstki ludzi psuć takie miejsce wypoczynku dla tysięcy ludzi NA ZAWSZE!
Kamil

#6

2015-05-10 16:51

Nam w takich miejscach nie są potrzebne żadne sauny,siłownie i inne fitnesy....chcemy odpoczywać otoczeni naturą a nie budynkami!


Gość

#7

2015-05-10 17:41

Jedne miejsca są przeznaczone na budowę, inne są przeznaczone na wypoczynek. Czy te tłumy rowerzystów, spacerowiczów i innych Katowiczan na Muchowcu nikomu nic nie mówią! Potrzebujemy takiej odskoczni po pracy.
lola

#8 Re:

2015-05-11 08:08

#7: -  

 To jest miejsce, które należłoby POWIĘKSZAĆ!!,  a nie zmniejszać, budującwszystko jedno co, byle z betonu i kostki. Dlaczego nie przedstawiono planu, który dałby nam, mieszkańcom, więcej tej upragnionej przestrzeni. Z kazdej strony trwają budowy, ludzi z nowych osiedli przybędzie jako codziennych uzytkowników parku, a park coraz mniejszy. Chyba chodzi o to, abysmy sie wszyscy z niego wynieśli, a park podzielony na działki z pieknym drzewostanem mozna sprzedawać do ostatnieko kawałeczka. To jednak jest nasze miejsce. To jest nasz park , z mysla o mieszkańcach załozony, choc w czasach słusznie minionych. To my, mieszkańcy jesteśmy podmiotem w tym sporze, a nie deweloper.

Magda

#9 kiepskie.

2015-05-11 09:04

Mieszkałam w Katowicach 2 lata i uwielbiałam lato na Muchowcu z książką. Bieganie po tych terenach o każdej porze roku - bez świadomości że muszę krążyć między osiedlami, albo gorzej moja trasa zostanie ograniczona bramą zamknietego osiedla. Wiadomo, są to wspaniałe tereny i mieszkania tam będzie można dobrze sprzedać i garstka ludzi będzie szczęśliwa, bo mieszka w pięknym miejscu. Ale co z resztą? Co z osobami, które korzystają z tych terenów każdego dnia? Przeliczanie wszystkiego na zysk ze sprzedanych mieszkań - kiepskie.


Gość

#10

2015-05-13 07:54

Nie zgadzam się na to, by tereny ściśle zielone, które znajdują się w Katowicach z chęci zysku były zajmowane i niszczone przez innych ludzi. Jest miejsce na biznes, usługi itp.. i jest miejsce na przyrodę nie skażoną zabudowaniami.

Gość

#11

2015-05-14 11:20

Jak można niszczyć coś tak pięknego jak "Dolina" - połączenie "zwykłego" parku z niesamowitą dzikością... miejsce gdzie można było odpocząć... nie zgadzam się z tą budową !!

Gość

#12

2015-05-14 11:21

To jakieś nieprzemyślane szaleństwo......Jerzy Ziętku wróć !


Gość

#13

2015-05-14 12:26

Jestem zdecydowanie przeciwna takim posunięciom bez zgody mieszkańców

Gość

#14

2015-05-14 17:37

Muchowiec to jedyne miejsce rekreacyjne w Katowicach.

Gość

#15

2015-05-14 18:07

Dla sportu dla dzieci dla korzystania z pogody nie dla galerii nie dla empiku i dużych kolosow bo wykonczymy tlen juz zmienia się ziemia co będzie później :/

Gość

#16

2015-05-14 21:09

Stanowczo protestuję przeciw wyrywaniu kolejnych obszarów zieleni w naszym mieście. Miasto to nie tylko biznes, pieniądze, interesy. To także przyjazna przestrzeń do życia. A tą nam się systematycznie odbiera.

Gość

#17

2015-05-16 04:26

Jestem przeciwny dewastacji tego terenu i zamianie zielonego zakątka w kolejną betonową pustynię.

Gość

#18

2015-05-17 15:43

To skandal, ażeby ostatnie enklawy ciszy i spokoju, normalnej rekreacji miejskiej, zapełniały biurowce, mieszkaniówka, restauracje i budy!!! Chcemy ażeby władze były dla mieszkańców a nie odwrotnie.
Aleksandra

Gość

#19

2015-05-26 12:50

To teren typowo rekreacyjny !!!
Barbara

#20

2015-05-27 13:20

Nie mieszkam w Katowicach, ale jestem w Katowicach bardzo często, bo tu mieszka cała moja rodzina. Za KAŻDYM razem

idziemy na spacer na Muchowiec. Latem wiele osób ucieka z małych mieszkań i spędza mile czas na terenach zielonych. To co się tu wyrabia teraz to SKANDAL !! Władze miasta DO WYMIANY !. Myślę, że jest wystarczająco dużo terenów, gdzie można zbudować biurowce (Jeżeli są aż tak potrzebne !!) Sądzę jednakże, że nie są aż tak potrzebne - bo wiele obiektów w mieście stoi pustych. Ale widocznie dla władz miasta liczy się tylko kasa !!

złośnica

#21 Re:

2015-05-27 13:35

#19: -  

 Niestety juz niedługo :( Proszę śledzić BIP i naszą stronę na FB Nie dla biurowców na muchowcu bo sprawa jak się okazuje jest dramatyczna :(


Gość

#22

2015-05-27 20:12

Bo to nasza wspólna przestrzeń zielona i trzeba ja chronić!

Gość

#23

2015-05-28 07:07

Już wystarczy BETONU !

Gość

#24

2015-06-02 06:43

Bo to zawsze było miejsce wypoczynku i relaksu od przełomu 18/19 wieku wcześniej tereny przemysłowe
Kika

#25 Muchowiec

2018-10-26 13:12

Dość tego betonu my potrzebujemy zieleni dla naszych płuc. Mieszkań stoi pustych że głowa boli. Nie wyrażam zgody na budowę.