TAK dla przyjmowania osób uciekających przed prześladowaniami.


Gość

#101

2015-09-04 09:17

Chcę pomóc tym ludziom indywidualnie jak też proszę o to Panią Premier.

Gość

#102

2015-09-04 09:22

bo zdaje mi się, że jestem chrześcjaninem

Gość

#103

2015-09-04 10:18

Naszych uchodźców wojennych przyjmowały Iran i różne kraje afrykańskie i nikt z nich nie pytał jakiego jesteśmy wyznania.
Kiedy po 13-12-1981 wielu Polaków znajdującym się akurat na zachodzie postanowiło zostać tam, chociaż w Polsce nie groziła im śmierć ani nie było bombardowane ich mieszkanie, dostawali prawo pobytu i nikt ich nie pytał o ich wyznanie.
Selekcja uchodźców na podstawie nie ich potrzeb a ich wyznania jest skandaliczne, niemoralne i jako 'dyskryminacja na podstawie religijnej' sprzeczne z prawem.
Najwyższy czas aby w Polsce zamieszkało więcej muzułmanów i społeczność zrozumiała, że to są ludzie dokładnie tacy jak my.
PS: Wiem o czym mówię, mieszkałam i pracowałam przez wiele lat w krajach muzułmańskich.

Gość

#104 Re:

2015-09-04 10:28

#39: -  

Całkiem się zgadam, i moge przyjąc np kobietę z małymi dziećmi (osobny pokój z własną łazienką i kuchenką), lub parę z jednym małym dzieckiem, na własny koszt.  Jestem pewna, że znajdzie się więcej takich ludzi, nie tylko w Niemczech, Austrii, WB, Islandii (gdzie takie zorganizowane inicjatywy już istnieją) i nnych lkrajach zachodnich, ale i u nas.


Gość

#105

2015-09-04 12:07

Nie dajmy się zastraszyć rasistom i ksenofobom, walczmy o Europę tolerancyjną, w której jest miejsce dla każdej rodziny uciekającej przed wojną i nienawiścią, nieważne jaką religię czy filozofię wyznaje. To nasz moralny obowiązek przeciwstawić się złu i głupocie ludzkiej.

Gość

#106

2015-09-04 12:26

Gdy my byliśmy w stanie wojny inne kraje nam pomagały a my do tych nieszczęśliwych ludzi mamy odwrócić się plecami to byłoby nie ludzkie i nie chrześcijańskie .

Gość

#107

2015-09-04 12:34

Nikt nigdy nie powinien doswiadczyc w zyciu tego co przezywaja teraz ludzie, ktorzy musza uciekac z wlasnego domu i zaczynac wszystko od nowa. Kazdy ma prawo do wolnosci i bezpieczenstwa. Nikt nie moze im tego zabrac ze wzgledu na pochodzenie czy religie. Oprocz pomocy, ktora nalezy teraz zaoferowac, UE powinna pomoc zakonczyc wojne, aby nie musieli decydowac sie na podjecie tego ostatecznego kroku jakim jest emigracja.

Gość

#108

2015-09-04 12:49

Bo wojna jest okrutna, straszna a uchodźcom z terenów objętych wojną trzeba pomagać.

Gość

#109

2015-09-04 13:54

Uważam za ważne, aby także Polska, kraj który otrzymał wielkie wsparcie Zachodu w czasach komunistycznych, włączyła się czynniej w pomoc uchodźcom i tym samym spłaciła dług wdzięczności,za to, że sama korzystała wiele lat z rozmaitej pomocy innych krajów.
witmar
Gość

#110 Pomoc uchodźcom

2015-09-04 14:56

Podpisuję, bo czuję się Europejczykiem. Powiedziałbym "chrześcijaninem", gdyby było żywotne chrześcijaństwo
ewangeliczne, które pięknie wyrażał Norwid: "bo gdy człowiek umiera i o pomoc woła, to ornat drze się w pasy i związuje rany, a faryzeusz idzie obok zadumany". Dziś to Europa zachodnia jest siedzibą wartości chrześcijańskich, których broni wbrew hierarchom i masom "prawdziwych katolików".


Gość

#111

2015-09-04 15:11

Chcę w swoim życiu wybierać wartości głęboko ludzkie, które są wspólnym dobrem ludzkości, jak: otwartość, współczucie, dobroć, bezinteresowność, działanie na rzecz sprawiedliwości, poszukiwanie prawdy i pokoju , bo dzięki temu staje się lepszym człowiekiem i wzrastam w swoim człowieczeństwie. Jestem świadoma tego, że wszyscy ludzie na Ziemi mają tę samą fundamentalną wartość - człowieczeństwo,dlatego jestem otwarta na ludzi różniących się ode mnie "innych".

Gość

#112

2015-09-04 15:36

Jeden, bardzo ważny powód skłonił mnie do podpisania- ludzkie życie. Jeśli im nie pomożemy, ci wszyscy ludzie umrą. Nie mam zamiaru żyć w świecie w którym coś takiego się dzieje.

Gość

#113

2015-09-04 16:51

Liczę na pozytywne rozpatrzenie petycji.
pomysł jak pomóc ....

#114 stać nie robiąc nic kiedy ludzie tracą życie ?

2015-09-04 17:00

Udawać, że nic się nie dzieje.... stać nie robiąc nic kiedy ludzie tracą życie ? ...... nie można, nie wolno, ja tego nie akceptuję..... nie wiem jak, ale trzeba pomóc.

Samo podpisanie petycji nic nie da, co robić ? Ludzie sprawiedliwi i soliarni sami chyba musza ogarnąć ten temat, bo nasza władza martwi sie tylko o wynik wyborów i składa puste deklaracje zreszta jak większa część Europy. Szczyty, sryty, ustalenia, rozmowy i nic, a ludzie giną na oczach świata.

Czy ktoś wie, ma pomysł jak bezpośrednio i szybko pomóc tym ludziom ? Jestem skłonna się zaangażować.


Gość

#115 Re: Re:

2015-09-04 17:04

#104: - Re:  

Ja też jestem skłonna się zaangażować. Mąż powiedział, że możemy nawet pojechać i pomóc jednej rodzinie przyjechac do Polski...,  może więcej osób jest skłonych się przyłączyć, może cos razem wymyślimy, zorganizujemy ?


Gość

#116

2015-09-04 17:15

Każdy ma prawo do godnego i bezpiecznego życia. Trzeba chronić naszych braci, obojętnie skąd pochodzą. Nie możemy mówić "Nie będziemy umierać za Gdańsk", bo w końcu do nas przyjdzie przemoc i nieszczęście.

Gość

#117

2015-09-04 18:57

Teraz zdajemy egzamin ze swojego człowieczeństwa.


Gość

#118

2015-09-04 20:32

Skomentowałam petycje ponieważ nie jestem obojętna na krzywdę ludzi . Trzeba się postawić w sytuacji ludzi którzy potrzebują naszej pomocy!

Gość

#119

2015-09-04 21:01

Odpowiedz sobie na pytanie: czy chciałbyś, aby ktoś zamknął przed Tobą drzwi, gdybyś uciekał przed śmiercią?

Gość

#120

2015-09-04 21:11

Nasz kapitał społeczny sięgnął dna, trzeba zacząć go odbudowywać, mamy okazję coś zrobić. pomóżmy sobie poprzez pomoc i tolerancję dla innych!

Gość

#121

2015-09-04 21:49

Uwazam, ze jest to nasz humanitarny i moralny obowiazek pomagac ludziom w tak drastycznej sytuacji.

Gość

#122

2015-09-04 22:30

Jak zdesperowany musi być człowiek, by chronić swoją rodzinę i uciekać na obce ziemie? Nie sposób sobie tego wyobrazić....Trzeba im pomóc...

Gość

#123

2015-09-05 03:57

Wojny są straszne. Niezależnie od tego w jakim miejscu na świecie są, jakich ludzi spotykają zawsze najbardziej godzą w ludzi, którzy są najbardziej niewinni. Podpisanie tej petycji zostało podyktowane przez moje sumienie. I nie chcę się do podpisania petycji ograniczać - dalej będę szukać możliwości żeby w sposób bardziej bezpośredni wspomóc tego typu działania.
Jest mi wstyd! Strasznie wstyd! Za Polaków, którzy z taką nienawiścią, zaciekłością odnoszą się do spraw uchodźców! I to Polacy którzy tacy dumni są z bycia katolikami! Dumni z Papieża Jana Pawła II! Oni krzyczą dziś najgłośniej. Jak oni mogą nazywać sienie katolikami - tego pojąć nie mogę. Podstawowym przykazaniem jest przykazanie miłości a taka postawa jest całkowicie sprzeczna.

Gość

#124

2015-09-05 07:09

Powinniśmy pomóc niewinnym ludziom uciekającym przed śmiercią i nie rozumiem, jak mogłoby być inaczej.

Gość

#125

2015-09-05 07:28

Zgadzam się z jej treścią.
Staram się w miarę możliwości wspierać materialnie PAH