Stop gwałtom!

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Stop gwałtom!


Gość

#101

2015-07-03 20:10

Skandalem jest stosunek ludzi reprezentujących prawo w Polsce do takich aktów agresji. Za kradzież batona można trafić za kraty, a okrutny gwałt jest traktowany jak błahostka.

Gość

#102

2015-07-03 23:06

Podpisałam, ponieważ jeżeli mogę przyczynić się do czegoś dobrego, z reguły to robię.

Gość

#103

2015-07-04 06:07

Piszę książkę, w której rządzą kobiety i to one dopuszczają się gwałtów. Chociaź tylko pewna grupa kobiet - generałowe i tylko tam, gdzie mają władzę. Skoro jestem przeciwny tamtym gwałtom, to konsekwentnie muszę być przeciwny im zawsze i wszędzie.

Gość

#104

2015-07-04 11:07

Szczerze wspolczuje ofierze- trauma niestety zostanie z Nia do konca zycia. Jestem oburzona faktem, ze sluzby, ktorym spoleczenstwo powinno ufac, okazuja sie tak stereotypowe i nieuswiadomione.

Gość

#105

2015-07-04 11:11

Podpisuję petycję ponieważ nie ma usprawiedliwienia dla gwałtu. Nie zgadzam się na mówienie o okolicznościach prowokujących do gwałtu. Nie widze mozliwosci uznania gwałtu za oczywisty wynik jakiejkolwiek sytuacji. Sprzeciwiam się podważaniu wiarygodności ofiar przemocy.

Gość

#106

2015-07-05 14:19

To jest nienormalne, żeby w XXI wieku znajdywano usprawiedliwienie jednego z najpodlejszych przestępstw (mam wrażenie, że tu gwałciciele są ofiarami prowokacji, a nie sama zgwałcona). Nie ulega żadnej wątpliwości fakt, że jakby kobieta sama chciała, to nie zgłaszałaby przestępstwa. Denerwuje mnie szperanie w przeszłości ofiary, jakby sposób, w jaki żyła, miał coś wspólnego w tym, co się stało! To oburzające i niedopuszczalne! Gwałt to gwałt! I to, że gwałciciel ma żonę i dzieci albo wcześniej nikogo nie zgwałcił nie powinno go w żaden sposób usprawiedliwiać (może nie miał okazji!), ale po otrzymaniu takiej "kary" ryzyko, że to zrobi, wzrasta! Ba! Zachęca innych do tego, by to robili!! Martwi mnie tylko ta potworna znieczulica u kobiet, które powinny się z ofiarą solidaryzować! A jeszcze jej dokopują! I ta potworna samcza dominacja (nie męska - bo prawdziwy mężczyzna broni słabszych, a nie traktuje kobiet jak narzędzie zaspokajania swoich potrzeb, na które później może jeszcze zrzucić całą winę na potworne obejście się z nią!).
Myślę, że powinno się odbyć kilka manifestacji na tę okoliczność, bo dla mnie ten wyrok jest nie do przyjęcia!


Gość

#107

2015-07-05 19:02

Kobieta ma prawo do sprawiedliwego wyroku. Do skazania drania ktory wyrzadzil jej krzywde. A przede wszystkim ma prawo do tego by czuc sie bezpiecznie. By nie ozanczalo nie.

Gość

#108

2015-07-06 08:32

Nasze sądownictwo jest okrutne i nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością. Chroni nie tych co powinni. Łączę się w bólu z kobietami które coś takiego przeżyły.

Gość

#109

2015-07-06 15:55

Podpisalam te petycje, poniewaz nie godze sie z traktowaniem kobiet-ofiar tak jaby byly winne gwaltu. Gwalciciele powinni byc napietnowani spolecznie i surowo ukarani. Zwalnianie ich z odpowiedzialnosci zakrawa na kpine.

Gość

#110

2015-07-06 20:37

Podpisałam tę petycję, bo to mogłabyć każda z nas. A wyrok dla tych squrwysynów to żenada Polskiego wymiaru sprawiedliwości!!!

Gość

#111

2015-07-07 07:05

Nikt nie ma prawa krzywdzić drugiej osoby. To karygodne, że w XXI w. w "cywilizowanym" świecie usprawiedliwia się takie zachowania. I wreszcie na boga dlaczego mężczyznom przyznaje się prawo do "słabości" p.t. "była taka piękna, że musiałem ją zgwałcić" ?! Ciekawe co Ci sami mężczyźni powiedzieliby gdyby kobiety postępowały w ten sposób? Świat by się chyba zawalił!!!!

Gość

#112

2015-07-07 07:10

Uważam, że prawo w Polsce zbyt łagodnie traktuje gwałcicieli a za wszelkie zło obwiniana jest ofiara gwałtu dlatego wiele kobiet obawia się o tym zawiadomić policję.

Gość

#113

2015-07-07 07:14

tu nie ma slow to gorzej jak W INDIACH ;PAKISTANIE

Gość

#114

2015-07-07 07:25

Ponieważ uważam, że prawo w naszym kraju chroni przestępców a nie osoby poszkodowane i trzeba w końcu mówić o tym głośno.
Jagoda

#115

2015-07-07 07:32

Podpisałam tę petycję, ponieważ sama byłam zgwałcona. Gwałt wpływa na całe życie osoby zgwałconej, tym bardziej im bliższa osoba to czyni i im wcześniej w życiu to nastąpi. Nic nie usunie traumy i tylko jeśli się ma sporo szczęścia można się nauczyć żyć ze świadomością tego faktu. Mnie zabrało to połowę życia. Dlatego też uważam, że kary za gwałt powinny być dotkliwe i nieprzedawnialne, szczególnie za gwałt na osobie nieletniej.


Gość

#116

2015-07-07 08:24

Bo jestem kobieta, bo mam dwie atrakcyjne córki, bo nie toleruje przemocy i głupoty. A głupota i ignorancja osób wykształconych i na stanowiskach jest niebezpieczna.

Gość

#117

2015-07-07 08:31

Jolanta Rudzińska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Elblągu: „Do zdarzenia doszło w czasie zabawy. Ratownicy spożywali alkohol, a pani Aleksandra wino do kolacji. Musimy też brać pod uwagę, że zachowanie mężczyzn po alkoholu nie jest w pełni świadome”.

Zastanawia mnie czy nieświadome jest tylko zachowanie mężczyzn? Rozumiem, że idąc tokiem rozumowania Pani Jolanty jakby któryś z tych Panów po pijaku zabił dziecko prowadząc samochód albo dokonał zabójstwa na innym mężczyźnie to też dostałby wyrok w zawieszeniu?!

Powinno się prześwietlić wszystkie wydane wyroki w tej Prokuraturze, bo może więcej przestępców chodzi na wolności w Elblągu zamiast odsiadywać karę więzienia.


Gość

#118

2015-07-07 08:43

Jestem zniechecony do władz tzn policji, prokuratury że ich sprawa gwałtu nie interesuje.Pijak czy lump jadący rowerem pijany to tak jest sie czym wykazać a spraw a gwau nie to zbyt skomplikowana sprawa.Szkoda tylko żetak chamsko zachowała sie kobieta policjantka żenada.

Gość

#119

2015-07-07 08:54

Bo nie mogę ścierpieć polskiego" wymiaru sprawiedliwości" i ich orzeczeń i dawania przyzwolenia na gwałt

Gość

#120

2015-07-07 09:13

właśnie przez takie traktowanie poszkodowanej kobiety wstydzą się zgłaszać sam fakt gwałtu,bo to one są traktowane jako winne (a to krótka spódniczka, a to fakt wypicia lampki wina etc.), karygodne jest to, że w sumie one muszą się tłumaczyć ze swojego zachowania a nie oprawcy.

Gość

#121

2015-07-07 09:19

Uwaam, ze to chore. Kobieta zostala zgwalcona a oni w ogole nie ponosza konsekwencji.

Gość

#122

2015-07-07 09:36

Ponieważ nie toleruję przemocy i niesprawiedliwości.

Gość

#123

2015-07-07 11:57

Zgwałconą kobiete traktuje się jako winną, poniża i zastrasza. Jest to nagminne! Organy scigania reprezentują tak wysoki poziom, że szkoda komentarza w tym temacie...razem możemy wiele. Nie pozwólmy się krzywdzić zamiatając pod dywan tak ogromnych problemów!!!


Gość

#124

2015-07-07 12:24

Bo też zostałam zgwałcona, przez męża psychopatę, a to się przecież nie liczy. Poza tym on myślał, że ja chciałam i tylko tak dla zabawy krzyczałam NIE i się wyrywałam, to przecież taki fun.

Gość

#125

2015-07-07 13:19

Jestem kobietą i uważam, że gwałt to straszana rzecz. Należy surowo karać tych, którzy nie rozumieją słowa nie. Wstyd dla organów ścigania tym bardziej, że o sprawie wypowiadają się kobiety.