Dobre prawo dla stowarzyszen!

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Dobre prawo dla stowarzyszen!

Gość

#1 Elementarny szacunek posłów do społeczeństwa pilnie poszukiwany!

2015-08-26 17:49

Uczestniczyłam w pracach nad tą ustawą, włożyłam wiele trudu w to, aby to był dobry projekt. Widziałam, ilu ludzi pracowało nad tym, ile czasu poświęcili, często dojeżdżając z odległych części Polski! Ile było dyskusji, przygotowanych argumentów, przemyślanych opinii. A teraz to wszystko może trafić do kosza. Nie uważam projektu za idealny tylko dlatego, że go współtworzyłam. Każdy może mieć własne zdanie. Ale to, jak potraktowali nas posłowie burzy krew w żyłach. Nawet nie przyznają wprost, że nie chcą tego uchwalić. Zamiast tego przeciągają prace, wiedząc, jakie to ma konsekwencje. To jest niestety pogrywanie pod polityczne zamówienie, inaczej tego nie mogę ocenić.


Gość

#2

2015-08-26 18:35

Czas na zmiany! Ustawa o DPPiW się doczekała nowelizacji. Najwyższa pora na kolejne zmiany.

Gość

#3

2015-08-27 11:54

Dobre prawo jest potrzebne. Ponadto pracę rozpoczętą należy dokończyć.

Gość

#4

2015-08-27 12:40

Politycy niech zajmą się odbudową polskiej gospodarki a nie niszczeniem organizacji pozarządowych i odwracaniem uwagi od prawdziwych problemów Polski

Gość

#5

2015-08-27 13:06

Ponieważ jest to ważne dla społeczeństwa obywatelskiego,które może wreszcie w mojej Ojczyznie powstanie

Gość

#6

2015-08-27 17:28

Nie lubię patrzeć jak marnotrawione są publicznie pieniądze.

Gość

#7

2015-08-27 20:20

Uwazam, ze zaproponowane zmiany ida w dobrym kierunku. Po drugie ogrom pracy i wysiłek zaangażowanych społeczników w pracę nie może być potraktowany wg takiego scenariusza.

Gość

#8

2015-08-28 09:57

Bo mi zależy!

Gość

#9

2015-08-28 16:47

Jestem za zmianami w ustawie o stowarzyszeniach

Gość

#10

2015-08-29 07:22

Obecne prawo zniechęca do działalności społecznej !

Gość

#11

2015-08-29 09:00

Oczekujemy lepszego,przyjaźniejszego spojrzenia na organizacje pozarządowe prowadzone przez pasjonatów a nie biuralistów.Często zastanawiam się kiedy mogę już działać ,czy jeszcze trzeba wypełnić jakieś papiery.
Koza

#12

2015-08-29 12:14

Wierzę, że oddolna aktywność świadomych obywateli zorganizowanych w stowarzyszenia może być siłą przyczyniającą się do naprawy naszego państwa i zabezpieczenia go przed katastrofą ekonomiczną podobną do greckiej


Gość

#13

2015-08-29 19:18

Od wielu miesięcy obserwuję prace nad nowelizacją ustawy. Organizacje pozarządowe z powiatu lubińskiego na spotkaniach organizowanych przez nasza organizację, wielokrotnie chwaliły proponowane zmiany i oczekują, że wejdą one w życie już od 01 stycznia 2016.

Gość

#14 przeciw dokończeniu prac nad nowelizacją

2015-08-30 06:57

Ktoś kto uważnie przyglądał się pracy nad nowelizacją ustawy mógł zauważyć, że czym dłużej trwała praca nad nowelizacją tym bardziej kształ nowalizacji się zmieniał na gorsze. Oczywiście można powiedzieć dokończym to co jest bo przecież nie można tak traktować pracy społeczników. Tylko warto pamiętać, że nowelizacja spowodowała głeboki podział między organizacjami. To wyraźnie było widać w czasie pracy nad ustawą. Czy zatem tylko dla tego aby odtrąbić sukces przeprowadzenia nowelizacji warto ją w dowolnej formie przeprowadzić? Napewno nie. To ma być DOBRE PRAWO DLA STOWARZYSZEŃ. Proponowana nowelizacja to taka słabej jakości proteza która może być trwałym elementem przez kolejne lata. Czy w zwiazku z tym nie warto sobie powiedzieć - Lepiej nie uchwalać czegoś słabego które po dalszej obróbce może być "nie strawne"?

Nowelizacacja nie ma szczęścia od lat. Wszyscy wiedzą należy znowelizować ustawę bo zmieniły się czasy i obecna nie przystaje do nowych rzeczywistości, ale trzeba to zrobić kompleksoksowo a nie na zasadzie kolenych protez mniej lub bardziej trafnych. Jak wiadomo prowizorki w Polskim systemie są najtrwalsze, a przecież nie o o prowizorki chodzi.

Prawo dotyczace NGO'sów (fundacji, stowarzyszeń, stowarzyszeń zwykłych, federacji) powinno być zmienione tylko nie na zasadach protez. Co więcej nowelizacje ustaw podmiotowych nie powinny dzielić tych środowisk, a proponowana nowelizacja ustawy o stowarzyszeniach dzieli środowisko.  Dla tego mimo ogromnego krytycznego zdania na temat tego co zrobili posłowie z wykonaną pracą, a także krytycznego zdania co do pracy nad tą nowelizacją przedstawicieli sektora pozarządowego - nie należy na siłe przepychać wykonanej pracy. Lepiej zrobić krok do tyłu aby móc to zrobić lepiej z pożytkiem dla środowiska.

#15

#15 Re: przeciw dokończeniu prac nad nowelizacją

2015-08-30 10:56

#14: - przeciw dokończeniu prac nad nowelizacją 

 o jakich protezach mowa? Może jakis konkret?

#15

#16 Re: Re: przeciw dokończeniu prac nad nowelizacją

2015-08-30 11:00

#15: #15 - Re: przeciw dokończeniu prac nad nowelizacją 

 i o jakich podziałach tu mowa? Chyba nie o podziałach organizacje a ich oddziały?


Gość

#17

2015-08-30 12:26

Od lat organizacje pozarządowe są w niekorzystnej sytuacji. Najgorzej układają się relacje ngo-sy a samorząd.Dotyczy to zwłaszcza organizacji które chcą zmieniać lokalną rzeczywistość. Z niezrozumiałych względów więcej w tym rywalizacji niż współpracy.
Prezes

#18 Dobre prawo dla stowarzyszeń to nie ta ustawa.

2015-08-30 18:53

Owszem, należy się Polakom dobra ustawa. Ta ustawa nie jest dobra i nic dobrego nie przyniesie. Jestem za jej dopracowaniem, prawdziwymi konsultacjami i uwzględnieniem stanowisk, a przede wszystkim potrzeb i możliwości,  małych lokalnych organizacji pozarządowych.

#15

#19 Re: Dobre prawo dla stowarzyszeń to nie ta ustawa.

2015-08-30 19:12

#15

#20 Komu zależy na tej ustawie?

2015-08-30 19:34

Na 320 głosów

41 Warszawa

30 Dąbrowa Górnicza

26 Krakow

15 Toruń

11 Katowice

11 Wrocław

6 Opole

4 Kielce

4 Poznań

razem 148

pozostałe 172 to pojedyncze głosy z innych miejscowości wojewódzkich, powiatowych, gminnych, sołectw i osiedli. Środowisko z Warszawy i z Dąbrowy Górniczej ma zdecydować o organizacjach w całej Polsce? 

 

#15

#21 Re: Komu zależy na tej ustawie?

2015-08-30 21:12

#20: #15 - Komu zależy na tej ustawie?  

 A gdzie mozna znaleźć liste tych lokalnych organizacji, które uważają, że ta nowelizacja jest zła? To, ze w Dąbrowie uważają, ze nowelizacja jest dobra nie znaczy chyba, że na pewno jest zła?


Gość

#22

2015-08-31 03:39

Dzięki sprawnemu dobremu prawu dla stowarzyszeń będzie można skuteczniej działać.

Gość

#23

2015-08-31 08:13

Dla budowy społeczeństwa obywatelskiego, jest potrzebne sprzyjające prawo. Organizacje pozarządowe a szczególnie posiadające status OPP nie działają z chęci korzyści materialnej ale w celu wspierania zadań określonych ustawą inspirując te działania w swoim otoczeniu. działają na rzecz budowania swoich małych ojczyzn (wiejskiej, gminnej, powiatowej) oraz inicjują lokalne strategie rozwoju jak również realizują budżety obywatelskie zgodnie z oczekiwaniem mieszkańców. Ograniczenia administracyjne, biurokracja destabilizują inicjatywy lokalne. Prawo ma być przejrzyste, proste i zrozumiałe dla normalnego obywatela, chcącego poprawy życia.

Gość

#24

2015-08-31 09:42

Uważam, że jest słuszna i należy sprawy doprowadzić do oczekiwanego końca

Gość

#25

2015-08-31 09:48

Bo to najwyższy czas aby ustawa była jak najbardziej dla stowarzyszeń