W sprawie antypolskich kłamstw Jana Tomasza Grossa

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji W sprawie antypolskich kłamstw Jana Tomasza Grossa


Gość

#1

2015-09-22 09:33

Dlaczego mowa nienawiści do Polaków T.Grossa jest tolerowana nie tylko przez "elity" światowe ale także przez parlamentarzystów urzędujących w Polsce??? Mam nadzieje ze Prawda ,wyśle tych ludzi w niebyt polityczno-społeczny! DOŚĆ obelg i kłamstw rzucanych przez haterów na Polskę i Polaków! Jako Obywatelka Polski domagam się ,od rządu w Polsce poszanowania moich wartości i podjecie reakcji na każdą potwarz,kłamstwo i oczernianie Polski i Polaków!Przypominam rowniez ze w demokracji władza należy do Obywateli!

Gość

#2

2015-09-22 12:45

Tomasz Gross to kłamca i takiego człowieka trzeba ukarać za antypolskie kłamstwa

Gość

#3

2015-09-22 12:47

Nie można tolerować kłamstw.

Gość

#4

2015-09-22 13:23

chyba nie potrzeba komentarza do jego 'zaslug' w szkalowaniu Polski. Ten czlowiek powinien siedziec w wiezieniu zeby nie rozsiewal nienawisci na caly swiat.

Gość

#5

2015-09-22 13:30

Mam dosyć zrzucania odpowiedzialności za wszelkie zbrodnie IIWŚ, dosyć wycierania sobie żydowskiej gęby naszym honorem. Nie jesteśmy winni niczemu en masse.

Gość

#6

2015-09-22 13:44

Bo mam dość szkalowania imienia Polaka w świecie. Niemcy wywołali II wojnę, a oskarża się hitlerowców, wygodne!

Gość

#7

2015-09-22 14:02

Precz z zakłamywaniem Polskiej Historii! Precz z propagowaniem antypolonizmu! Polska na to nie zasługuje!

Waldemar Kowalski

#8

2015-09-22 16:24

Mamy tu doczynienia z typowym zdrajcą i kłamcą. Milczenie i nie podejmowanie żadnych działań w celu zamknięcia parszywego stylu literackiego jest naganne. Normalnie należy się jako kara dla tega paszkwilotwórcy kąpiel w świńskim moczu,nie wspominając innych prawnych konsekwencji.

Mirosław Naleziński
Gość

#9

2015-09-22 20:38

Ponieważ p. Gross jednostronnie, przesadnie i wybiórczo omawia pewne wydarzenia, które miały miejsce, lecz ich interpretacja jest nazbyt subiektywna.


Gość

#10

2015-09-23 06:16

Jestem dumnym Polakiem,patriotą.

Gość

#11

2015-09-23 10:54

Gross jest perfidnym kłamcą!

Gość

#12

2015-09-23 11:23

Pan Gross jest oszustem i Kłamcą! nie zna historii. Sami żydzi są współodpowiedzialni z Holokaust!
gość

#13 Mniej emocji, więcej rozsądku.

2015-09-23 16:52

Ta petycja to absurd. Tak, ja też wolałabym, żeby to nie była prawda, że poza Polakami, którzy ratowali Żydów, byli też tacy, którzy ich mordowali. Tylko że zaklinaniem rzeczywistości faktów się nie zmieni. Pułkownik Pilecki, na którego się powołujecie, ryzykował życie, żeby ujawnić prawdę o strasznych zbrodniach dokonywanych w obozach przez Niemców. Gross życia ryzykować nie musi, nie jest takim nieustraszonym bohaterem, ale chodzi mu w dużym stopniu o to samo - o ujawnienie prawdy o zbrodniach - tyle że w tym przypadku dokonywanych przez Polaków. Chyba przy ogromnym materiale historycznym, który zaświadcza o pogromach, nie chcecie twierdzić, że nie miały one miejsca? Czy może uważacie, że należy po prostu o nich nie mówić, po to żeby na świecie uchodzić za nację absolutnie świętą i czystą?
Jeśli chodzi Wam o stwierdzenie, że Polacy w czasie wojny zabili więcej Żydów niż Niemców - nie szukałam odpowiedzi innych historyków na nie, więc podchodzę do niego z dystansem, być może to tylko prowokacja - ale Gross nie rzuca jej ot tak, przedstawia, jak to oszacował. Czy próbowaliście te szacunki sprawdzić, czy po prostu zakładacie, że nie mogą być prawdziwe, bo nie? Przedstawcie najpierw oparte na wiarygodnych źródłach obliczenia, które udowodnią, że Gross kłamie (czy może po prostu - myli się - skąd zakładanie złych intencji?).
Jeśli powołujecie się na pamięć pułkownika Pileckiego, to może skierujcie najpierw swój gniew przeciwko tym, co chcą dziś muzułmanów wysyłać do Auschwitz - to oni, często podkreślając przy tym swoją polskość, szargają imię narodu oraz pamięć tego wielkiego bohatera, jakim bez wątpienia był pułkownik Pilecki.
Radzę dorosnąć i odkryć, że świat nie jest czarno-biały.

Eryk Tobiasz

#14 Re: Mniej emocji, więcej rozsądku.

2015-09-24 07:37

#13: gość - Mniej emocji, więcej rozsądku.  

 Oczywiście nikt nie zmusza Cię Gościu do zgadzania się z naszymi postulatami i podpisywania naszej petycji. Niemniej powoływanie się na domniemanie prawdy, że skoro wyprodukowano tony papieru na temat, potwierdzających enuncjacje Grossa to jest to prawda, jest błędne. Tezy Grossa są nie tylko kontrowersyjne, one są absurdalne, wzajemnie sprzeczne, naciągane, czasem podparte na zmyśleniach autora czy nieobecnych świadkach. Gross nie jest historykiem, nawet nie próbuje zachować się jak taki, jego głównym celem i życiową ambicją jest rzucenie cienia na polskie imię i dokonania w czasie II WŚ. Czy w Polsce nie było ludzi, którzy mieliby Żydów na sumieniu? Byli, ale nie można o nich mówić jako o próbie reprezentatywnej. Polskie państwo ścigało ludzi, którzy zhańbili się tym procederem, a polski kościół dawał przykład właściwej postawy. Sytuację można by odwrócić i zapytać ilu Żydów w czasie II WŚ i zaraz po przyczyniło się do śmierci Polaków czy własnych ziomków? Nikt tego pytania nie zadaje, bo jest ono niepoprawne, a przecież przemilczanie go jest stawianiem jednych ofiar nad drugimi i ważeniem życia w zależności od pochodzenia.


Gość

#15

2015-09-24 07:41

Jak mozna szkalowac polske i byc jej obywatelem , malo tego jak mozna komus takiemu przyznac polskie odznaczenia , czemu ten czlowiek nie mowi o tym jak z narazeniem zycia swojego i bliskich polacy pomagali zydom u mnie w rodzinie byli tacy o tym ten pan nie mowi dlaczego?

Gość

#16

2015-09-24 16:44

cieszę się,że taka petycja zostanie wysłana do naszego prezydenta ...kłamstwa i oszczerstwa Grossa nie maja końca, mówi o nich cały świat i daje im wiarę nie wnikając w istotę rzeczy...jesteśmy wobec tych kłamstw bezsilni.... konieczne jest podjęcie kroków, aby powiedzieć grossowi STOP

Gość

#17

2015-09-24 21:35

Dość szkalowania Polski i Polaków! Przed sąd i zakaz wjazdu do Polski i duże odszkodowanie dla Polski na rzecz organizacji patriotycznych persona non grata!

Gość

#18

2015-10-24 21:48

Tym panem juz dawno powinna sie zajac prokuratura , boli mnie jak slysze , jacy to polacy antysemici i jak podczas wojny zwalczali zydow , ja mieszkam w Wiedniu i niestety czesto to juz slyszalm miedzy innymi przez lektury tego pana