TAK dla Jana Klaty na stanowisku Dyrektora NST w Krakowie

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji TAK dla Jana Klaty na stanowisku Dyrektora NST w Krakowie

jkz

#76

2015-11-19 11:49

jak konformista spija z ust kofnormiście! Tak wyglądał "konkurs" na Klatę, szczegółowo z punktu widzenia obowiązującego prawa przeze mnie opisany wyżej.

Temu z prawej należy się Trubunał stanu, a temu z lewej dymisja. Na temat wydojonej kasy winien się wypowiedzieć Sąd.

Jacek K. Zembrzuski

Dyskoteka Pana Dżeka

#77 Re:

2015-11-19 16:04

#76: jkz -  

 Zembrzuski - wyreżyserujże coś, to ci ulży. Nie siedź tyle przed kompem.

jkz

#78 Re: Re:

2015-11-19 17:05

#77: Dyskoteka Pana Dżeka - Re:  

 w Amsredamie pada, więc robię, co mi się podoba. A co mentalnemu niewolnikowi niedostępne. Kolejny merytoryczny głos Klatomaniaka

fotx

#79 Re: Re:

2015-11-19 20:05

#77: Dyskoteka Pana Dżeka - Re:  

 Problem polega chyba na tym, że niektórym nigdy nie ulży...

jkz

#80 Re: Re: Re:

2015-11-19 22:20

#79: fotx - Re: Re:  

 a czasem nie na braku szacunku dla starszych i ignorancji w sprawach, które usiłuje się zatupać zamiast dyskutować?

Bo od całej reszty jest wychodek, nieprawdaż?

fotx

#81 Re: Re: Re: Re:

2015-11-20 06:02

#80: jkz - Re: Re: Re:  

 Są i tacy, dla których "od całej reszty" jest sfera publiczna. Polecam artykuł:

http://www.dwutygodnik.com/artykul/5579-konformy-zembrzuski.html

 


Gość

#82 A kto będzie chodził do takiego "publicznego (narodowego) teatru"?

2015-11-20 09:20

#44: jkz -  

 Obecni widzowie wypełniający tak licznie Stary Teatr przestaną do niego chodzić i znowu będzie świecił pustkami i robił dwie premiery rocznie....o to Wam chodzi?

jkz

#83 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-11-20 09:43

#81: fotx - Re: Re: Re: Re:  

 a nie Krotki kurs WKP(b)?

Wyjaśniam, chodzi o rozumowanie stalinowskie, zmierzające do wykluczenia oponenta, a nie przedstawienia jakichkolwiek argumentów merytorycznych w dyskusji.

Przywołując te właśnie zakompleksione insynuacje Krakowskiej (sprawdź dyskusję w Stow. Dziennikarzy Polskich - Klub Ronina, grudzień 2014 na You Tube) wnosisz coś do rozmowy o łamaniu prawa przez Zdrojewskiego i Klatę, czy tylko prezentujesz własną bezradność intelektualną i zamiłowanie do obmowy?

A poza tym w Ameryce Murzynów biją!

jkz

#84 Re: A kto będzie chodził do takiego "publicznego (narodowego) teatru"?

2015-11-20 11:07

#82: - A kto będzie chodził do takiego "publicznego (narodowego) teatru"?  

 skąd takie dane? Nie kłam!

Zobacz ten film w YouTube:

http://youtu.be/PoTdZYX0ojw


a tu o stalinowskiej działaczce Joannie Krakowskiej i o lewicowej ferajnie na posadach

 

 


Gość

#85

2015-11-20 11:14

wystarczy , że już w rządzie są kryminaliści!!!!!

Gość

#86

2015-11-20 12:19

Jestem przeciwko cenzurze.
Krakowianka

#87 Krakowianka

2015-11-20 12:42

Dlaczego Pis niszczy nasze życie

jkz

#88 Re: Krakowianka

2015-11-20 13:16

#87: Krakowianka - Krakowianka 

 bo może jesteś niemądra i głupio powtarzasz po Grasiu i Klacie? Mojego nie


Gość

#89

2015-11-20 15:17

W pełni zgadzam się z jej treścią.

Gość

#90 Nie prawda- art. 16 ustawy inaczej brzmi!

2015-11-20 16:31

#56: jkz - Ustawa z dn 25.X.1991 o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej 

 Kandydata na stanowisko dyrektora instytucji kultury można wyłonić w drodze konkursu. Organizator może powołać kandydayta z pominięciem postępowania konkursowego co powoduje, że powyższe zarzuty są bezcelowe...żałosne to.

 


Gość

#91 Re: Re:

2015-11-20 16:46

#53: dawid - Re:  

Dawid, popieram! Konkus na stanowisko dyrektora instytucji kultury jest jedną z możliwych a nie jesyną drogą wyłoniennia kandydata.  Można zostać dyrektorem mianowanym przez organizatora: prezydenta miasta, marszałka, ministra kultury albo w drodze konkursu – w przypadku, gdy jorganizator zgodzi się na kandydata zaproponowanego przez komisję konkursową.

jkz

#92 Re: Nie prawda- art. 16 ustawy inaczej brzmi!

2015-11-21 06:57

#90: - Nie prawda- art. 16 ustawy inaczej brzmi!  

 Narodowy Stery Teatr w Krakowie jest na liście - Zarządzeniu - instytucji kultury, w których konkurs na dyrektora przeprowadza się OBLIGATORYJNIE.

Z faktu, że można wynika, że trzeba kraść?

Przecieź piszę: poprzednie MKiDN mogło przeprowadzić "konkurs", którego nie ma w ustawie. A kto im co zrobi?

A nowe moźe to uniewaźnić. Podpisujesz list do prof Glińskiego?

Minister Kultury
i Dziedzictwa Narodowego
Warszawa

Szanowny Panie Profesorze,
podzielając zastrzeżenia natury estetycznej i światopoglądowej jakie pojawiają się wobec jakości i sposobu prowadzenia przez Jana Klatę Narodowego Starego Teatru w Krakowie pragniemy zwrócić uwagę na rażące uchybienie prawa, które towarzyszyło tej nominacji.
Jan Klata wygrał "konkurs zamknięty" na dyrektora, którego ustawa o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej nie przewiduje. Zamiast ogłoszenia publicznego z określonymi warunkami i komisji decydującej w składzie obejmującym różne środowiska mieliśmy do czynienia ze wskazaniem określonych kandydatów i jurorów, co zaprzeczyło w istocie demokratycznej idei konkursu jako wolnej i profesjonalnej konkurencji.
Tak dokonany wybór nie da się obronić w świetle obowiązującego prawa, co zresztą skutkuje degradacją zasłużonej sceny także w sensie poziomu artystycznego i stosunków międzyludzkich.
Zwracamy się zatem do Pana Profesora jako konstytucyjnego strażnika prawa o przywrócenie porządku ustawowego i rozważenie możliwości uznania tamtej procedury za nieważną, oraz odwołanie tak nominowanego dyrektora instytucji kultury.
Wyrażamy nadzieję, że ten krok stanowiłby wskazanie na interes społeczny i odzwierciedlał nową aksjologię ministerstwa.
Z uszanowaniem

jkz

#93 Re: Re: Re:

2015-11-21 09:50

#91: - Re: Re:  

Pleciesz i nie rozumiesz, co się do Ciebie... Nie może! Ponieważ organizatora obowiązuje prawo, tak, jak i Ciebie! Ale tak właśnie jest, także z Klatą! I dlatego to (Klata do dymisji) musi się zmienić... Twoje widzimisie już nie obowiązuje. Holla, jest po 25-tym


Gość

#94 Re: Re: Nie prawda- art. 16 ustawy inaczej brzmi!

2015-11-21 14:13

#92: jkz - Re: Nie prawda- art. 16 ustawy inaczej brzmi!  

 Jeżeli już to nie w Zarządzeniu tylko rozporządzeniu...i nie ma w nim wymienionego Narodowego Starego Teatru - i być nie może bo nie jest instytucją samorządową. To nie tajemna wiedza i można sprawdzić.Proszę o Dziennik Ustaw do owego "zarządzenia" - jeżeli się mylę przeproszę i przyznam rację.

jzk

#95 Re: Re: Re: Nie prawda- art. 16 ustawy inaczej brzmi!

2015-11-21 18:28

#94: - Re: Re: Nie prawda- art. 16 ustawy inaczej brzmi!  

 Zawracam honor. Stary był jednostką samorządową i bodaj za Meissnerowej zaczął być współprowadzony. Ale co to zmienia? Tam się odbył "Konkurs" którego NIE MA (egzamin na prawo jazdy wg wskazania rowerzystów, którzy pojeździli slalomem między znajomymi i blondynki zapodały panu komendantowi, by dał).

Zdrojewski miał pełne prawo ogłosić: mianuję Jana Klatę, bo tak mi się podoba! Ustawa dozwala. Ale tego NIE zrobił. Trwały przepychanki - przypominam wypowiedzi Lupy na etapie kandydowania - rozmowy ze Stuhrem, rezygnacja Jarzyny, lobbing części zespołu za Bartoszem. Mafia i porachunki, czyli państwo PO a nie państwo prawa.

Zrzucanie z siebie odpowiedzialności na kolegów kolegi, ale nie na Komisję, bo ta musi spełniać określone warunki, by kandydat wykazał się wiedzą w różnych dziedzinach wiedzy o teatrze. A tu chodziło o przyklelpanie. Najpewniej minister sam nie wiedział, czego chce, ale po co by mu to było, jeśli autorytety mu wskazały, a on podpisał. I to była norma - w 95% nominacj, np Słobodzianek był osadzony dokładnie wg tego samego klucza, tylko zgodnie z wolą Bufetowej, która jest szefową partyjną specjalisty od wojskowości rzuconego na kulturę (obecnie ewakuowanego do B). Co to ma wspólnego z obowiązującymi przepisami? Bo z TKM-em wszystko. I to jest do zakwestionowaniem poza rozmową o tym, komu się Klata podoba i dlaczego? Dlatego: że na rowerze nie działa prawo jazdy... Tylko blondynki się oblizują. Ale to rzecz gustu

taki sobie ktoś

#96 Re: Re: Re: Re: Nie prawda- art. 16 ustawy inaczej brzmi!

2015-11-21 22:27

#95: jzk - Re: Re: Re: Nie prawda- art. 16 ustawy inaczej brzmi!  

 Panie Jacku, jeśli powie mi pan przez kogo jest pan "szczegółowo" informowany...wyprowadze pana z błędu. Trzeba wiedzieć czy donosiciel mówi prawdę...w przeciwnym wypadku można narazić się na kompromitację.

jkz

#97 Re: Re: Re: Re: Re: Nie prawda- art. 16 ustawy inaczej brzmi!

2015-11-22 09:54

#96: taki sobie ktoś - Re: Re: Re: Re: Nie prawda- art. 16 ustawy inaczej brzmi!  

Anonimie. Rozumiem, że mentalnie zakorzeniony w Radio Erewań? O czym Waść plecie zamiast odnosić się do faktów: powieszonych - wtedy - na BiP MKiDN i opisywanych dzień po dniu np w GW (bo, że ze trzy razy prosiłem o wskazanie - nawet z literówką - a) publicznie udostępnionego głoszenia o konkursie, lub komunikatu o miniserilalnym mianowaniu, b) podania śladu "komisji" która spełnia ustawowe warunki (bo ja ich znam i wiem ze szkoły, ze nie); jak widać, z demagogiem nie da rady.

Swiadectwo o wypraniu mózgu przez esemesy ("przekaz dnia") Grasia proszę zachować dla przyszłych pokoleń.

PS. Pisząc wolniej do wystukującego szybciej niż myślącego uprzejmie proszę o podanie podstawy prawnej pozwalajacej Janowi Klacie (wraz z małonką) doić publiczną kasę od co najmniej dwu i pół roku (wypadki miały miejsce w połowie 2012 roku)

Nosicieli poważam, d u r n i ó w pokazuję palicem - proszę brać przykład z Janka.

Warto wiedzieć, czy "taki sobie ktoś" ma maturę, czy tylko odjazd na trollowanie w internecie. Mnie to zresztą powiewa

jkz

#98 Re: Re: Re: Re: Re: Nie prawda- art. 16 ustawy inaczej brzmi!

2015-11-22 12:30

#96: taki sobie ktoś - Re: Re: Re: Re: Nie prawda- art. 16 ustawy inaczej brzmi!  

 szczegółowo proszę nie karmić przysłowiowego wielbłąda, bo trzeba (wreszcie) wiedzieć, że to logika i aksjologia - z żądaniem, by udowodnić: "stwierdzić" - BOLSZEWICKA, tu przez petycjolantów stosowana i podpisywana. To nie tyle kompromitacja, co prostackie n i e u c t w o . 

Zagubiony

#99 Re: Re:

2015-11-22 22:14

#71: jkz - Re:  

 jkz - jakiej słuchasz muzyki?

Jaki film będzie dla mnie odpowiedni? Mam 40 lat.

 


Gość

#100 Re: Re: Re: Re: Nie prawda- art. 16 ustawy inaczej brzmi!

2015-11-23 07:52

#95: jzk - Re: Re: Re: Nie prawda- art. 16 ustawy inaczej brzmi!  

 Dziękuję za odpowiedź, bardzo merytoryczną. Autorytety wskazały. No właśnie. Szanujmy więc te autorytety. Pozostała częśc wypowiedzi jest poniżej mojego poziomu więc pozwolę niniejszym zakończyć rozmowę.

 




Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...