RATUJMY GIMNAZJA!

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji RATUJMY GIMNAZJA!


Gość

#1

2015-11-18 14:55

Nie można likwidować gimnazjów, ponieważ gimnazjum jest jednym z etapów selekcji zdolnych, ambitnych uczniów od tych mniej ambitnych i zdolnych.

Gość

#2

2015-11-26 12:36

PRZEDE WSZYSTKIM WAŻNE JEST , ŻEBY DZIECI UCZYŁY SIE DGUDIEGO OBCEGO JĘZYKA. POZA TYM W MAŁYCH MIEJSCOWOŚCIACH DYŻYM WYSIŁKIEM SIŁ I ŚRODKÓW POBUDOWANO I WYPOSARZONO NOWE GIMNAZJA. TERAZ WSZYSTKO POSZŁOBY NA MARNE. KOLEJNA SPRAWA TO RZESZA CZĘSTO MŁODYCH I ŚWIETNIE WYKSZTAŁCONYCH LUDZI, KTÓRA PÓJDZIE NA BRUK

Gość

#3

2015-11-26 14:16

Zagłosowałem, ponieważ jestem za utrzymaniem Gimnazjów i przeciw zakłamaniu i marnotrawieniu moich pieniędzy na bezsensowne reformy.

Gość

#4

2015-11-26 22:59

bo to słuszna akcja!

Gość

#5

2015-11-27 06:56

Likwidacja gimnazjów nie ma sensu ponieważ młodzież obecnych klas I i II gimnazjów nie jest taka sama jak była młodzież klas VII i VII są to też dodatkowe nakłady finansowe na które raczej nas nie stać

Gość

#6

2015-11-29 18:35

Zamiast wygaszać lepiej naprawiać, wyposażać i inwestować w młodych ludzi.

Gość

#7

2015-11-29 19:40

Uważam, ze moje dziecko bardzo dużo zyskuje chodząc do gimnazjum, mogłoby być skazane na mierną podstawówkę przez 8 lat, na szczęście mieliśmy jeszcze możliwość zapisać go do sportowej szkoły podstawowej

Gość

#8

2015-11-29 20:12

Podpisuję petycję bo mam dość demolowania ładu w mojej ojczyźnie przez PiS.


Gość

#9

2015-11-29 20:32

Bo moja wnuczka brdzie szla do gimnazim i batdzo sie martwi ze chca zlikwidować. Uwazam ze nie potrzeba nam zamieszania!

Gość

#10

2015-11-29 21:14

Mój syn kończył gimnazjum jako pierwszy rocznik, moje wnuki kończą teraz. Ich wyniki i dojrzałość dzięki nauczycielom gimnazjum jest bardzo wysoka. Koszty zmian propozycji nowego rządu są nie tylko ogromnie materialnie, ale także spowodują ogromną traumę dzieci i nauczycieli.
blada
Gość

#11

2015-11-29 23:41

Skupmy się na tym, żeby gimnazja miały dobre wsparcie pedagogiczne i psychologiczne ale ich likwidowanie jest absurdalnym pomysłem ...

mój siostrzeniec rozpoczął w br. pierwsza klase gimnazdium i nie macie chyba pojęcia jaki był z tego zadowolony ...  Do szkoły podstawowej uczeszczają dzieci a do Gimnazjum mlodziez ( cudowna, aktywna i zdolna mlodzież , nie marnujmy ich szans na lepsze jutro )

blada

#12 Re:

2015-11-29 23:46

#4: -  

 dlaczego słuszna ??? ( czy tylko dlatego ,że rzadzi PiS :-( )


Gość

#13

2015-11-30 06:47

Jestem przeciwko zakłamaniu i wyrzucaniu pieniędzy, moich pieniędzy w błoto. Jeżeli jest coś niedoskonałe to należy to naprawić.

Gość

#14

2015-11-30 07:25

Pracowalam w gimnazjum od pierwszych dni ich utworzenia. Do dzisiaj mam kontakt z wieloma wychowankami. Ludzie ci odnalezli swoje miejsce w zyciu, zdobyli dobre zawody, wychowuja dzieci i sa pelnowartosciowymi obywatelami. Nie slyszalam o ani jednym przypadku "zejscia" an zla droge czy pobierania zasilkow. Radza sobie bartdzo dobrze w zyciu.

Gość

#15

2015-11-30 13:00

Powinniśmy iść zawsze do przodu a nie cofać się wstecz

Ula

#16

2015-11-30 13:48

Nie chcę by moje dzieci męczyły się tak jak ja-byłam pierwszym rocznikiem który poszedł do gimnazjum.Pamiętam że w 3 klasie dokuczały mi na korytarzu dziewczyny z 8klasy.Gdy poszłam do gimnazjum nie było już takich sytuacji.Nikt nikomu nie dokuczał,mimo że z czasem uczyły się 3 roczniki.


Gość

#17 Re:

2015-11-30 13:52

#8: -  

 Zgadzam się z tym w stu procentach!


Gość

#18

2015-11-30 14:57

Pomysł PISu jak zresztą wszystkie ich chore decyzje rozwalają cały system demokracji.Dzisiejsza młodzież to nie zacofane 13-18letnie dzieci tylko osoby w większości umiejące ocenić sytuacje w której się znajdują.
Aga

#19

2015-11-30 15:12

Ja uczę w Gimnazjum jestem dumna z moich dzieciaków. To są bardzo mądrzy młodzi ludzie, osiągają sukcesy zarówno w nauce (mamy kilku olimpijczyków i laureatów Olimpiad Przedmiotowych), jak i w sporcie oraz w działaniach społecznych. Nauczyciele z własnej inicjatywy storzyli studio nagrań, profesjonalną salę fitness, pracownie garncarską. To wszystko jest dla uczniów, nikt tego nie zamyka pod klucz. Nie mogę zrozumieć jak ktoś może chcieć zniszczyć tyle pracy uczniów, nauczycieli i rodziców. Będę bronić swojego Gimnazjum bo to moja pasja z którą się dziele uczniami i chcę żeby byli ludźmi wykształconymi i mądrymi pełnymi pasji. Moja szkoła to przeciętne Gimnazjum w niewielkim mieście ale dzięki nauczycielą pasjonatom młodzież może się rozwijać. Nie niszczcie tego.


Gość

#20

2015-12-01 06:15

Ciekawe który z członków partii PIS ukończył gimnazjum, że wpadł na tak cudowny pomysł. Przypuszczam, że żaden bo świetnie jest się wypowiadać na tematy o których się nie ma zielonego pojęcia. Po latach reformy, dostosowywania dokumentów i ciężkiej pracy, kiedy wszystko nabrało już odpowiedniego kształtu i widać tego wyniki, chce się to zburzyć... Młodzież gimnazjalna to wspaniali młodzi ludzie, specyficzna grupa z ogromną wyobraźnią i do tego chętna do działania, zasługująca na odpowiednie traktowanie i kształcenie już nie jako uczniowie szkoły podstawowej ani średniej.


Gość

#21

2015-12-02 20:10

Gimnazja się JUŻ!!!! sprawdziły! Nie trzeba ich likwidować, także ze względu na szkoły podstawowe

Gość

#22

2015-12-03 10:22

Likwidacja/Wygaszanie gimnazjów nie jest dobrym pomysłem. To przede wszystkim ogromne koszty. Szkoda tych lat doświadczeń i pracy wielu ludzi. Należy usprawnić to co już istnieje. Popracować nad podstawą programową w gimnazjum. Warto się skupić nie nad ilością realizowanego materiału, lecz nad jakością przekazu i dostosowaniem tempa pracy do możliwości poszczególnych uczniów. Trochę za dużo w naszej edukacji testomanii, diagnoz, wykresów, statystyk. Tak naprawdę, ważne jest to aby młodzież miała satysfakcję z tego co robi, aby wyrosła na wartościowych ludzi. Gimnazja miają duży potencjał, trzeba tylko odrobinę zmian.


Gość

#23

2015-12-03 10:54

Łatwo jest coś zlikwidować. Trudniej znaleźć problem i go rozwiązać.

Gość

#24

2015-12-03 12:13

Jestem przeciwna likwidacji gimnazjów i powrotu do starych czasów. Teraz mamy inną młodzież. Udoskonalmy to, co jest, ale nie róbmy rewolucji. Dzieci to nie są króliki doświadczalne. Dajmy szkołom więcej możliwości wychowawczych, ograniczmy nadmiar praw ucznia, wychowujmy i uczmy przez pracę.

kskolimowski

#25

2015-12-03 17:34

Zapraszam także do podpisania PETYCJI do Prezydenta Dudy, którą odnajdziesz na stronie wydarzenia "NIE dla LIKWIDACJI gimnazjów ✌ " 

Krzysztof Skolimowski