TAK DLA GIMNAZJUM

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji TAK DLA GIMNAZJUM


Gość

#176

2015-12-12 19:24

Likwidacja gimnazjów byłaby marnotrawieniem energii i pieniędzy. Polska edukacja potrzebuje innych zmian.

Gość

#177

2015-12-12 19:38

Likwidacja gimnazjów jest nieodpowiedzialnym, nieprzemyslanym, szkodliwym krokiem. Doskonalić- tak, likwidować - NIE!

Gość

#178

2015-12-12 19:40

Myślę, że najważniejsze argumenty znalazły się w petycji. Pracuję w naszym gimnazjum od roku 2000 i miałam okazję współtworzyć naszą szkołę razem z uczniami i nauczycielami. Wszyscy tworzymy wspaniały zespół. Uczniowie czują się u nas dobrze i są szczęśliwi, że mogą się tu uczyć. Często słyszę od uczniów klas pierwszych, jakie mieli różne problemy w szkole podstawowej i jak cieszą się, że zmienili środowisko. Z kolei nasi absolwenci, kiedy nas odwiedzają mówią, jak im było u nas dobrze i jak teraz jest inaczej. Gimnazjum to dobra szkoła dla uczniów w tym wieku i nie należy niszczyć tego, co zbudowaliśmy przez wiele lat.

Gość

#179

2015-12-12 20:02

Aktualny system nauczania w Polsce jest dostosowany do systemu europejskiego. Zlikwidowanie gimnazjów cofnie nas o wiele lat, ta strata będzie nie do odrobienia.
Nowa ekipa rządząca takimi decyzjami doprowadzi kraj do ruiny, nie tylko finansowej.

Gość

#180

2015-12-12 21:37

Pragnę zwrócić jeszcze tylko uwagę na koszt proponowanej reformy, który przeznaczony na doposażenie polskich szkół, zmniejszenie liczebności klas oraz na doskonalenie nauczycieli jest w stanie przynieść więcej korzyści niż kolejna bezsensowna reforma.

Gość

#181

2015-12-13 07:50

Podpisałam, ponieważ uważam, że gimnazja spełniły swoją rolę, dobrze wpisały się w polską edukację, skorelowały się programowo z liceami. Przez lata istnienia zweryfikowaly się. I po co burzyć coś co istnieje i jest dobre? Lepiej wytężyć swoje siły i umysły i ulepszać, wprowadzać twórcze zmiany, a nie cofać się.....

Gość

#182

2015-12-13 11:16

Pracuję w gimnazjum od momentu ich powstania. Widzę jak wszystko zmienia się na lepsze.
Mój wnuk poszedł w tym roku do szkoły i nie wyobrażam sobie w jednym budynku ganiających i krzyczących na przerwach maluchów i 14 - 15 latków.
Młodzież, która przychodzi do gimnazjum staje się dojrzalsza niż w podstawówce, bardziej samodzielna.


Gość

#183

2015-12-13 15:01

ponieważ jestem nauczycielem i boje sie utraty pracy

Gość

#184

2015-12-13 15:49

Podzielam pogląd o szkodliwości likwidacji gimnazjów.

Gość

#185

2015-12-13 16:49

Pracuję w gimnazjum 15 lat. Początki były bardzo trudne, ale udało się wypracować metody współpracy i dialogu z młodzieżą. Hipokryzją, a przede wszystkim brakiem znajomości realiów pracy w gimnazjach, jest straszenie zdeprawowanymi uczniami.

Gość

#186

2015-12-13 17:48

Uważam, że gimnazja to unowocześnienie szkolnictwa w porównaniu z tym, co było wcześniej, co było udziałem mojego pokolenia. Nie wolno niszczyć tego, co dobrze działa, choć - oczywiście - warto wprowadzać sensowne, przemyślane zmiany po konsultacjach z odpowiedzialnymi osobami, znającymi doskonale tematykę dotyczącą szkół.

Gość

#187

2015-12-13 18:58

Podpisałam petycję w obronie dotychczasowego, polskiego (obecnie 4-stopniowego) systemu kształcenia, ponieważ mam dość nieracjonalnych, niekorzystnych dla obywateli Rzeczypospolitej Polskiej pomysłów pana Jarosława Kaczyńskiego i kierowanej przez niego partii. Chcę również pokazać, że nie każdy oszukany ("frankowicze", emeryci 75+, osoby pracujące, posiadające dzieci) i obrażany przez niego człowiek ("bura suka", "komuniści i złodzieje" "kolesie") pozwoli na szerzenie się bezprawia i niesprawiedliwość w wydaniu PIS.

Gość

#188

2015-12-13 20:12

W ośmioklasowej podstawówce dzieci z 7 i 8 klasy były mało zauważane, w gimnazjum dostają 100% uwagi


Gość

#189

2015-12-14 01:02

Lepiej jest włożyć wysiłek w poprawienie tego, co niedoskonałe w obecnym systemie niż burzyć i niszczyć wracając do tego, z czego już dość dawno zrezygnowaliśmy. Mamy za sobą trudny czas początku reformy, jest lepiej i należy iść naprzód

Gość

#190

2015-12-14 08:03

Nie widzę sensu w planowanej reformie. Koszt finansowy i społeczny będzie zbyt duży. Nie stać nas naszej oświaty na kolejna rewolucję. Lepiej wydać środki finansowe na doinwestowanie oświaty.

Gość

#191

2015-12-14 08:43

Uwazam ze zlikwidowanie gimnazjow to zly pomysl.

Gość

#192

2015-12-14 09:00

uważa że dotychczasowy system sprawdził się w 100%. Gimnazja powinny zostać.

Gość

#193

2015-12-14 09:17

Zgadzam się z: "System edukacji jest formą strategii długofalowej i nie powinien być bezustannie zmieniany. Brak konsekwencji jest bardzo destruktywny i szkodzi interesom dzieci, rodziców oraz Państwa."


Gość

#194

2015-12-14 10:35

Uważam, że gimnazja się sprawdziły i jestem przeciwna zmianom podyktowanymi względami koniunkturalnymi .
X

#195

2015-12-14 11:01

Jestem nauczycielem z ponad 10 letnim stażem i to w gimnazjum.  Jestem za likwidacją gimnazjów.

 

 


Gość

#196

2015-12-14 19:42

Uważam, ze nie w obecnym ustroju szkolnym tkwi problem, ale w zmieniajacym się podejściu rodziców do wychowania swych pociech, w dynamicznie zmieniających sie czasach, łatwym dostępie do wszelkiego rodzaju używek, ale przede wszystkim w nie zrozumieniu problemow oświaty ze strony obecnego rządu. Badania pokazały, że wiedza zdobywana przez naszych gimnazjalistów plasuje ich w europejskiej czołówce. W gimnazja należy inwestować, a nie je niszczyć. Niestety o losie gimnazjów chcą decydować politycy i najstarsze pokolenie Polaków, ktore nie posiada żadnej merytorycznej wiedzy na ich temat. Jesli do szkół, ktore maja byc apolityczne w kracza polityka to nie wrozy to nic dobrego szkole, uczniom i nauczycielom. Przezylam juz kilka reform w oswiacie i jako dydaktyk praktyk wiem, o czym piszę.

Gość

#197 Re:

2015-12-14 19:49

#195: X -  

 Może szkoła  nie jest odpowiednim miejscem pracy dla Ciebie. Przyznam, że  wiek gimnazjalny jest trudnym okresem w życiu  młodego człowieka.  Trudno jest zapracować na jego autorytet, ale jest to wykonalne. Trzeba pamiętać,  że  ten młody burzliwie dojrzewajacy nastolatek to czlowiek, który ma swoje uczucia, czasem problemy. Nie jest natomiast bezrozumnym przedmiotem. 


Gość

#198

2015-12-14 19:53

Uważam, że gimnazja, mimo trudnego początku, sprawdziły się.


Gość

#199

2015-12-14 20:35

Uważam, że likwidacja gimnazjów jest głupotą. Nikt nie wziął pod uwagę nauczycieli, utrzymujących pracą swoje rodziny. Nikt nie pomyślał o rodzinach, które popadną w kłopoty finansowe, długi, wynikające później problemy społeczne.

Gość

#200

2015-12-15 07:10

Nie są potrzebne zmiany organizacyjne. Trzeba ciągle pracować nad jakością nauczania a nie nad dezorganizacją tego, co jest