NIE DLA FINANSOWANIA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji NIE DLA FINANSOWANIA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO


Gość

#76

2016-02-02 22:26

Polska nie jest państwem kościelnym zatem bezprawne jest finansowanie kościoła katolickiego ze wspólnych pieniędzy społeczeństwa. Kościół ma się sam finansować a liczni w tym kraju wierni mogą mu w tym pomagać. Jestem agnostykiem, nie popieram żadnej religii za to jestem bardzo wrażliwa na los biednych dzieci. Popieram kilka fundacji na rzecz dzieci i życzę sobie, żeby pieniądze przeznaczane na kościół szły na biedne dzieci. Miłość bliźniego także to nakazuje, zaś hierarchowie kościoła żyją w przepychu nie mającym nic wspólnego naukami Biblii i zasadami w niej głoszonymi.

Gość

#77

2016-02-02 22:43

Nie zgadzam sie na finansowanie zadnej religii z budzetu panstwa. To nasz pieniadz ktore mozna lepiej rozdysponowac. Poza tym przez wieki Krk juz sie chyba wystarczajaco nachapal.

Gość

#78

2016-02-02 22:58

Religia, jako światopogląd (a nie nauka!!!) musi mieć miejsce przy kościele. A wtedy naturalną drogą wierzący i praktykujący mogliby utrzymywać "nauczycieli" religii.

Gość

#79

2016-02-03 01:10

Są inne potrzeby w naszym kraju. Kler znakomicie drenuje kieszenie wiernych bez dotacji. Za usługę trwającą ok. 1/2h (pogrzeb) lat temu kilka ksiądz żądał 600 (teraz jest drożej). To chyba stawka wyższa od rządowych?

Gość

#80

2016-02-03 04:07

Czas przestać już wciskaniu naiwnym mitów biblijnych i żerowaniu na tzw. owieczkach przez cwaniaków, ktorzy nigdy nie skalali się uczciwą pracą!

Gość

#81

2016-02-03 05:38

to co wyrabia kosciol katolicki i rzad przechodzi ludzkie pojecie nie zgadzam sie na finansowanie takich instytucji

Gość

#82

2016-02-03 06:05

jestem z tych mądrze myślących ale niewiele mogę zrobić w tym kierunku ,jedynie tyle że podpiszę .

Gość

#83

2016-02-03 07:16

Uważam że religia to jest osobista sprawa każdego człowieka i należy ją wspierać z własnej woli i z indywidualnych środków...

Gość

#84

2016-02-03 09:33

Nigdy nie byłem zwolennikiem finansowania kościoła przez państwo


Gość

#85

2016-02-03 10:18

Nie dla finansowania glupoty!!

Gość

#86

2016-02-03 10:47

Jestem obywatelką świeckiego państwa. Jako taka, nie życzę sobie żadnej indoktrynacji !

Gość

#87

2016-02-03 10:56

Chcę żyć w kraju gdzie kościoły nie maja żadnych powiązań z rządem: niech będzie pełny rozdział kościoła i państwa. Działalność kościołów niech finansują wyznawcy
b

#88

2016-02-03 11:04

Podpisałam petycje ze względu na ludzi którzy nie są katolikami pozatym kościół sam w sobie posiada mnóstwo pieniędzy i nie potrzebuje więcej.... Każdego dnia zbiera pieniądze od ludzi którzy przychodzą do kościoła się modlić ..... Pozatym lekcje religii powinny się odbywać przy kościele jak to było dawniej a nie w szkołach... Pozatym lekcji religii powinny uczyć siostry zakonne a nie nauczycielki religii. Kto to jest? Ja nie rozumiem. Albo Osoby takie wiec powinny rownież skoczyć studia religijne,jak każdy nauczyciel tzn.polonista ,matematyk,etc.....pozdrawiam.


Gość

#89

2016-02-03 13:36

Jestem całkowicie za odcięciem kościoła od pieniędzy ludzi ciężko pracujących.Jestem za dobrowolną składką na rzecz kościoła , np. macie 1% podatku i z tego niech się ludzie zdeklarują .Jestem również za tym ,żeby kościół jak wszystkie inne instytucje płacił podatki i ZUS !.

Gość

#90

2016-02-03 14:31

Finansowanie kościoła kat. to złodziejstwo na rzecz obcego państwa. Złodziejstwo niemoralne i bezprawne. Kościół wyrządził naszemu państwu znacząco więcej zła niż dobra. To organizacja przestępcza nie rozliczona za swoja przestępczość wobec ludzkości !

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2016-02-03 14:54



Gość

#92

2016-02-03 15:42

Ponieważ uprzywilejowanie funkcjonariuszy kościoła katolickiego narusza sprawiedliwość społeczną.
kasia

#93

2016-02-03 16:44

 Jestem katolikiem,płacę podatki i życzę sobie, aby Kościół Katolicki był finansowany. Natomiast nie życzę sobie finansowania np. in vitro czy innych wątpliwie moralnych przedsięwzięć. Szanowni Państwo - nie jesteście właścicielami ani naszej planety ani kraju. Na szczęście.

religijna

#94 Re:

2016-02-03 17:01

#86: -  

 Dlaczego pańswo ma być właściwie świeckie? kto tak powiedział? A ja dla odmiany chcę państwa wyznaniowego. Twoja opcja jest słuszna a moja nie? Dlaczegóż to?

Igor

#95

2016-02-03 17:17

Kler jest wielkim pasozatem na zdrowej tkance naszego społeczeństwa, nie sieją nie orzą  a zbierają ich buta i pazernosc nie ma końca nawet nie wstydzą się z tego obnoszenia jacy są bogaci w stosunku do zwykłego kowalskiego lub Nowaka. 


Gość

#96

2016-02-03 17:55

ZAWSZE BYŁAM PRZECIWNA ABY KOŚCIÓŁ BYŁ DOTOWANY Z BUDŻETU PAŃSTWA DLATEGO,ŻE NIE PŁACĄ PODATKÓW A KOLOSALNE SUMY POBIERAJA ZA SWOJE USŁUGI ;SLUBY,CHRZTY A NAJWIECEJ ZA POGRZEBY.JAKBY KOŚCIÓŁ ODPROWADZAŁ PODATEK ZA SWOJE USŁUGI JAK KAZDY OBYWATEL CZY USŁUGODAWCA WTEDY WZROSŁY BY WPŁYWY DO BUDŻETU PAŃSTWA I MOŻNA BY BYŁO SFINANSOWAĆ NP. HOSPICJA CZY REHABILITACJE DZIECI I OSÓB W ŚPIĄCZCE CZY PO ICH WYBUDZENIU.TAK SAMO Z NAUKĄ RELIGI,ZAMIAST RELIGI MOŻNA WPROWADZIĆ LEKCJE NP.JĘZYKÓW OBCYCH CO BARDZIEJ JEST KOZYSTNE W ZYCIU.POZDRAWIAM WSZYSTKICH CO UWAŻAJĄ TAK SAMO



Gość

#97 Re: Re: STOP

2016-02-03 18:14

#94: religijna - Re:  

 WYSTARCZY ZNIEWOLENIA PRZEZ KOŚCIÓŁ.JEŚLI PANI CHCE CHODZIĆ DO KOŚCIOŁA I SIĘ MODLIC TO PANI WYBÓR,JA NIE KWESTIONUJE TEGO ALE KOŚCIÓŁ TO INSTYTUCJAKTÓRA OSIĄGA DOCHODY A NIE PŁACI PODATKÓW JAK KAZDY PODATNIK.DLACZEGO WIĘC MA MIEĆ INNE WZGLĘDY.W POLSCE JEST WIELE CHRZEŚCIJAN,KTÓRZY MYŚLĄ PODOBNIE JAK JA,CHOĆ DALEKO MI DO CHRZESCIJANSTWA.POLSKA BYŁA DO TEJ PORY WOLNYM KRAJE A CO WYPRAWIA OBECNY RZĄD?!JAK MA BYĆ DOBRZE JAK SAM PREZYDENT ,,NA DZIEŃ DOBRY,, ŁAMIE PRAWO A ROBIŁ DOKTORAT Z PRAWA.CZY PANI ZDANIEM TO JEST W PORZĄDKU?czy tak postępuje ,,głowa,,państwa?CZY PREZYDENT POWINIEN BYĆ PODPORZĄDKOWANY JEDNEJ OSOBIE I ŚCIŚLE WYKONYWAĆ POLECENIA TYLKO TEJ JEDNEJ OSOBY-MOIM ZDANIEM NIE.TO NIE CZASY KOMUNY SOCJALISTYCZNE,TO NIE JEST PRL TYLKO DEMOKRACJA.NIE O TAKĄ WOLNOŚĆ LUDZIE ODDALI ŻYCIE,NIE OTAKĄ POLSKĘ WALCZYLI TYLKO O WOLNĄ I DEMOKRATYCZNĄ POLSKĘ........WOLNĄ POLSKĘ.

abcdef

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2016-02-03 18:47



Gość

#99

2016-02-03 19:37

są ważniejsze wydatki,maja place z fk

Gość

#100

2016-02-04 08:20

Nie popieram dominacji kk a o wydawaniu moich pieniedzy decyduje ja!