500 zł na każde dziecko bez względu na dochód i liczbę posiadanych dzieci

500 zł na każde dziecko bez względu na dochód i liczbę posiadanych dzieci / Ogłoszenia / Strajk / Komentarze


Gość

#1

2016-02-12 22:09

Już pozamiatane... Projekt przeszedł a im bardziej odległe będą daty strajku, tym gorzej...

Gość

#2

2016-02-12 23:32

Co za niesprawiedliwość my samotni rodzice dalej sami a pełne rodziny z super pensjami dostali po 500 zł na 2 dziecko płakać mi sie chce czy do naszych wspaniałych rządzących nie dotarło ze pomogli tym co maja na wszystko a samotnych rodziców uczciwie pracujących zostawili na lodzie wstyd mi za ten kraj 


Gość

#3

2016-02-13 09:41

Dlaczego nie wyjdziemy na ulice Pamiętacie jak potrafiły protestować matki które czuły się oszukane kiedy była mowa o urlopach macierzyńskich Myślę że teraz jest większa niesprawiedliwość bo chodzi o pieniadze na nasze dzieci Przecież Państwo nas okrada Rozdaje nasze pieniądze !!!!

Gość

#4 Re:

2016-02-13 11:35

#2: -  

 ja napisze jak sie u mnie " polepszylo" od czasu kiedy zaczal rzadzic pis.

Od 1 stycznia leki mojego meza wypadly z listy lekow refundowanych, zamiennikow brac nie moze. Miesieczny koszt 450 zl, o innych ktore bierze juz nie wsponme. 

Corka 6-latka, ktorej nie chce dac do pierwszej klasy - w naszym malym przedszkolu nie moge jej zostawic, bo nie ma mozliwosci utworzenia dodatkowej grupy. Do innego przedszkola jej nie przyjma, do zerowki rejonowej tez ma marneszanse sie dostac.

500 zl oczywiscie nie dostanem bo dla naszego panstwa jestem za bogata, nie biora pod uwage kosztow leczenia meza.

Za chwile zaczna pracecnad ustawa o obrocie ziemia rolna i co? To co pisza w prasie z tego wynika, ze godza w podstawowe prawo wlasnosci. Obrot bedzie tak ograniczony... a ceny spadna, bo to Agencja bedzie ustalac po jakiej bedzie skupowac, a bez jej zgody ziemi nie mozna bedzie sprzedac. Dotyczy nas to w tym sensie, ze nie bedziemy mogli sprzedac idzuedziczonego gospodarstwa tesciow, gdyby do tego doszlo.

Poza tym podatek bankowy, podatek od sklepow beda nas dotyczyc tak jak innych obywateli i tak samo w nascuderza.

Nic tylko do prasy to zglosic, poki jeszcze niema cenzury.


Gość

#5

2016-02-13 16:23

Czyli jest w końcu ten strajk czy nie?
koko

#6 Re:

2016-02-13 18:58

tak. Tylko musimy ustalić szczegóły. Pani Joanna pewnie się odezwie.

koko

#7 Re:

2016-02-13 19:01

#1: -  

 Poszedł ale wbrew obiecankom nawet nie wzieli pod uwagę żadnych poprawek ani głosu społeczeństwa. Musimy mimo wszystko spróbować, matki urlopy macierzyńskie ugrały już po głosowaniu. Tylko musi nas być jak najwięcej.


Gość

#8

2016-02-13 20:44

Ruszmy 5 marca to jest sobota będzie mogło iść dużo osób widzę ze sporo jest z trojmiasta
alinek Kalisz

#9 Re:

2016-02-13 21:54

#1: -  

 Zgadzam się z przedmówcą że jeśli będziemy odkładać termin strajku to tym gorzej bedzie mieć na cokolwiek wpływ...

lola

#10

2016-02-14 09:50

Popieram strajk w 100 % 

Mama

#11 Pomocy

2016-02-14 16:59

Trzeba ten strajk na 5 marca bardzo rozpowrzeszchc.....ludzie zbierzny się poświęcamy czas na informowanie ludzi wszędzie...fb znajomi rodzina ...to nasza ostatnia szansa.

iwomika

#12

2016-02-14 18:15

Proszę o informacje w jakich miastach będzie organizowany strajk, żebym mogła dojechać. Nie poddawajmy się i nie pozwólny okradać naszych dzieci.

koko

#13

2016-02-14 20:37

Drodzy rodzice. Myslę że warto utrzymać date strajku 27 .02  bo im wcześniej tym lepiej a poa tym to też sobota. Tylko pytanie czy ktoś z rządu będzie , czy organizujemy strajk tylko przez przejście przez ulicę. Pani joanna rzeczywiście się nie odzywa, nie wiem dlaczego , nie odpisuje nawet na maile. W związku z tym nie wiem czy data strajku została oficjalnie zatwierdezona. Nie bardzo wiem ale chyba co do strajku muszą być zawiadomione włAdze danego miasta. ? Proszę o wskAZÓWKI. Bo nie wiem czy pani joanna załaTWIŁA FORMALNOŚCI ZANIM RZUCIŁA INFORMACJĘ NA FORUM.         PROSZĘ RÓWNIEŻ O WSPARCIE. pROPONOWAŁABYM RÓWNIEŻ ŻEBY ZORGANIZOWAĆ JEDNĄ WIELKĄ MANIFESTACJĘ W WARSZAWIE. JAK ROZPROSZYMY SIĘ PO KILKA GRUP W RÓŻNYCH MIASTACH TO STRAJK ROZEJDZIE SIĘ PO KOŚCIACH. jAKO DUŻA GRUPA , MAM NADZIEJĘ KILKUTYSIĘCZNA WG PETYCJI , ZOSTANIEMY ZAUWAŻENI.

Mama

#14 Strajk

2016-02-15 01:12

 Pani Joanna nie jest autorem strajku z 27 luty.A jego autorka nie odpowiada na wiadomości z naszym pytaniem czy w tym strajku będzie brała udział jakas partia. ...bo jeśli tak to rząd weźmie to za działania opozycji i nic nie wskoramy.27 ma też być w Warszawie marsz KODu i to duży...więc też źle.Dlatego 5 marca.Pani Joanna pracuje i zajmuje się domem i dzieckiem a mimo to poświęca swój prywatny czas na działania ja z nią czasem pisze na Messenger. Proszę o wyrozumiałość jeśli nieodpisuje bo i tak zrobiła wiele ...A więc zostaje nam 5 marca lub 20 luty A to mało czasu żeby ludzi zebrać dużo...Tak naprawdę nikt tego strajku nie rozpowszechnia każdy liczy ze zrobią to inni.Trzeba się zebrać i promować WSZĘDZIE gdzie się da nawet na grupach sprzedaży na fb bo tam dużo mam jest.To naprawdę ostatni gwizdek żeby zmienić ustawę.Inni rodzice dali rade w innych sprawach tu też trzeba trochę czAsu i pracy włożyć ale warto dla naszych dzieci.Myślę też ze powinien być jeden w Warszawie żeby nas zauważono.A może ktoś z państwa tam mieszka i może go zalegalizowAć ????

Mama

#15 STRAJK

2016-02-15 01:41

Ps dodałam juz na parę grup info w takiej formie. ...

Mama

#16 STRAJK

2016-02-15 01:43

STRAJK -CEL 500 ZL NA KAZDE DZIECKO DATA 5 MARCA MIEJSCE WARSZAWA GODZINA JESZCZE DO USTALENIA ZAPRASZAM W PETYCJI NIZEJ W ZAKLADCE OGLOSZENIA TAM INFO ORAZ UMAWIAMY SIE NA GODZINE KONKRETNA.http://www.petycjeonline.com/500_z_na_kade_dziecko_bez_wzgldu_na_dochod UDOSTEPNIAJCIE    wystarczy zrobić kopiuj wklej

Joanna Godlewska
Autor petycji

#17 Re:

2016-02-15 09:07

#13: koko -  

 Oczywiście też jestem za jednym dużym strajkiem, i też potrzebuję wsparcia w organizacji , jestem osoba pracującą na całym etacie , stąd moja prośba.

I faktycznie najlepiej byłoby się zorganizować jednocześnie w róznych miastach, tego samgo dnia.

Przestałam walczyć o bezpartyjność protestu, bo trzeba kierować się tym jak ważna jest zmiana - ze najważniejsza jest sprawa zmian w ustawie, a nie jakieś tam podziały polityczne.

Niech petycja i Państwa podpisy dalej służą w tej sprawie. W końcu udało się zebrac tyle głosów dzięki PAństwu!!!

Prosze kontakt!


Gość

#18 Re:

2016-02-15 10:47

#2: -  

 Nie moge się zgodzić. Też samotnie wychowuje 1 dziecko i uważam, że niesprawiedliwością jest to, że dzieci pierwsze zostały pominięte. Nie zgodzę sie jednak z tym, żeby pomijac ludzi okreslanych jako "bogatych". Uważam, że skoro płaca podatki, tak jak i ja to też powinni pieniądze otrzymać. Co innego z rodzinami, które mieszczą się w progu wyznaczonym do otrzymania pieniędzy na pierwsze dziecko. Jesli ktoś pracuje to nawet mając 2 dzieci nie ma prawa sie w nim zmieścic. Skończmy z naszych pieniędzy utrzymywać darmozjadów.

Mama 2 dzieci

#19 Re: Re:

2016-02-15 13:03

#18: - Re:  

 Oczywiście każde ma dostać tak jak obiecali 

Mama

#20 POMOCY

2016-02-15 13:06

 Ja już udostępniam takie info na grupach.Dodałam 20 nowych grup i wklejam info ...Niech każdy trochę czAsu poświęci .Razem damy rade. 

Mama

#21 POMOCY... (gotowa ściąga kopiuj wklej ) UDOSTEPNIAJCIE

2016-02-15 13:07

UWAGA STRAJK RODZICÓW!!! CEL 500 ZL NA KAZDE DZIECKO https://m.facebook.com/events/178035422565036/?soft=notifications Sa juz trzy strajki i terminy łaczymy sie w jeden ....tu jest drugi w ogłoszeniu do petycji na 5 marca http://www.petycjeonline.com/a/133905 oraz trzeci https://m.facebook.com/events/1564802750503677?ref=m_notif&notif_t=event_mall_reply Proszę się najlepiej wpisywać ze biorę udział w wydarzeniu a my staramy się połączyć te 3 w jeden duży strajk i termin .Mile widziane udostepnianie gdzie się tylko da i do zobaczenia

Joanna Godlewska
Autor petycji

#22 Re:

2016-02-16 13:36

#5: -  

 Pracujemy nad tym  :-)

 

Joanna Godlewska
Autor petycji

#23 Re:

2016-02-16 13:39

#12: iwomika -  

 Cały czas próbuje ustalić gdzie mozna by było, w tym celu trzeba znaleść w każdym mieście osobę , która zgłosi strajk w danym mieście, zalegalizuje.

Cały czas prosze o pomoc

Joanna Godlewska
Autor petycji

#24 Re: Strajk

2016-02-16 13:46

#14: Mama - Strajk 

 Dziękuje, faktycznie staram się , ale cały czas brakuje mi czasu.

Wystąpiłam z propozycją , zeby marsz był bezpartyjny, przynajmniej ten pierwszy tak uważam, żeby nikt  nie posłużył się społeczeństwem do zwiększenia poparcia politycznego.

Zadna partia mi nie odpowiedziała. Nie napisałam do PSL faktycznie. Ale pisałam do PO, Kukiz, Nowoczesna.

 

Do dziś głucha cisza. Od Prezydenta i Pani Premier  otrzymałam przekierowanie na jakąs stronę typu  obywatel.gov.pl.

 

Kolejne marsze moze by ktoś w końcu wsparł

:-)

Mama

#25 Re: POMOCY... (gotowa ściąga kopiuj wklej ) UDOSTEPNIAJCIE

2016-02-16 18:56

#21: Mama - POMOCY... (gotowa ściąga kopiuj wklej ) UDOSTEPNIAJCIE  

 Uwaga ten pierwszy link to oszustwo pani Marty jego autorki ...Proszę zobaczyć godzinę .Myślę ze ten 5 marca jest ok