Ochrona Górek Czechowskich w Lublinie

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Ochrona Górek Czechowskich w Lublinie


Gość

#51

2016-03-02 17:28

wspólne dobro: drzewa, czyste powietrze, woda ważniejsze od zysku wybranej grupy

Gość

#52

2016-03-02 17:58

Nie zgadzam się na beton! W relacji przyroda a Beton ustawiam się z Naturą!!!

Gość

#53

2016-03-10 08:24

Lublin bardzo łatwo pozbywa się swoich niezwykle cennych krajobrazowo terenów zielonych,parków i drzew.Rozumiem że miasto się rozwija ale jest jeszcze mnóstwo wolnych terenów pod zabudowe wielorodzinną i nie takiej konicznosci żeby pomniejszać ciągle zielone płuca miasta.Teren te w przyszłości ma szanse stać lokalnym "Central parkiem"otoczonym przez osiedla wielo i jednorodzinne.To skarb dla nas i kolejnych pokoleń lublinian nie zmarnujmy go !

Gość

#54

2016-03-10 17:44

Mieszkam w pobliżu i wiem, że ten teren - to zielone płuca dla północno-zachodnich rejonów miasta. Moza tym serce mi się kraje, gdy już teraz widzę wycinane drzewa (a będzie więcej wyciętych), które własnoręcznie z koleżankami i kolegami sadziłem w czynie społecznym na początku lat70. tamtego stulecia, będąc uczniem Szkoły Podstawowej Nr 18. Mówiono nam, ze to dla przyszłych pokoleń... I co? Kłamano?

Gość

#55

2016-03-10 22:09

Z górkami kojarzy mi się moje dzieciństwo spacery z rodzicami wypady że znajomymi wagary pikniki. Odrobina zieleni i relaksu wśród wielkich blokowisk

Gość

#56

2016-03-11 07:18

Cenie Górki, takie jakie są!

Gość

#57 Re:

2016-03-11 14:36

#54: -  

 Niestety dziś góra są chciwi zodzieje ,co za pieniądze swoja matke......

witus

#58 NIE DLA BLOKÓW

2016-03-11 21:53

To jest teren na rekrreacje a nie na blokowiska łapy precz panie Żuku. Kupiliście taki teren za śmieszne pieniądze a teraz zrobicie biznes życia bo zminicie plan zagospodarowania terenu już uruchamiają strefe wpływów TBV 

protest przeciwko zabudowie blokowisk na górkach!!!


Gość

#59

2016-03-14 22:09

Zabudowa Górek Czechowskich to działania krótkowzroczne. Już dziś na nowych osiedlach brakuje wolnych ogólnodostępnych powierzchni. Nie ma boisk, miejsc zielonych. Powstają ogrodzone getta. Ilustracją nie będzie ulica Jaspisowa na Czubach. Kto nie ma garażu lub wykupionego miejsca parkingowego nie ma gdzie zaparkować. Fundujemy sobie totalny armagedon. I to w sposób nieodwracalny. Zysk finansowy tu i teraz jest najważniejszy. Miejsce pracy - osiedle sypialnia-weekend galeria handlowa. Czy tylko taki schemat będzie istnieć w naszym życiu?

Anonymous

#60

2016-03-15 09:55

Nie zgadzam się na okradanie mieszkańców i układy korupcyjne ratuszowo/developerskie w Lublinie .

Gość

#61

2016-03-15 11:11

Bo kocham mój umiłowany,rodzinny Lublin.

Gość

#62

2016-03-17 12:32

Górki Czechowskie powinny być przeznaczone na tereny rekreacyjne!

Gość

#63

2016-03-17 20:06

Ponieważ uważam że należy chronić zieleń w mieście. To enklawa natury i przyrody w Lublinie, płuca Czechowa i miejsce na oderwanie się od szumu ulic i szarości blokowisk.
To skarb o który trzeba dbać.

Gość

#64

2016-03-17 20:09

Cudowny teren. Miejsce rekreacji i wypoczynku.

Gość

#65

2016-03-18 12:42

Tereny zielone są "płucami" miasta. Nie możemy ich niszczyć i usuwać, bo nie da się ich później "przeszczepić". Tereny zielone w mieście to nasze życie.

Gość

#66

2016-03-20 14:09

Budynków i galerii handlowych w Lublinie w bród!! a tereny zielone topnieją...; Dla naszego własnego dobrego samopoczucia i funkcjonowania musimy je zachować
NIEPROSZONY GOŚĆ

#67

2016-03-20 16:24

10 lat temu nikt nie slyszal o willowej czy poligonowej bo oprocz paru domów były tam same pola - uwazano, że to już nie miasto.

za 10 lat bedzie to środek miasta  - oczywiscie dla tych którzy się oszukują że już nie jest - z czym ja sie absolutnie nie zgadzam.

Pozostają tylko moje 2 pytania...

W którym roku miasto wybudowało NOWY PARK (nie odrestaurowano)? A o ile bloków i supermarketów wybudowano w tym czasie??????

Mamy prowadzac dzieci miedzy kolejnymi blokami czy po parkingu pod supermarketem? 

W każdym cywilizowanym kraju ( za który My sie uważamy ) park jest co kilka ulic a NIE TAK NAPRAWDE 2 W CAŁYM NASZYM UKOCHANYM LUBLINIE.


Gość

#68

2016-04-06 18:46

Do Lublina przeprowadziłem się z Łodzi kilka lat temu. Górki Czechowskie od razu mi się spodobały chociaż nie mieszkam na Czechowie. Tak pięknie ukształtowany obszar zielony w obrębie miasta to unikat, który trzeba ochronić przed zabudową.

Gość

#69

2016-04-15 19:20

Od zawsze miały być tam tereny zielone. I niech tak pozostanie. To co próbuje przeforsować deweloper śmierdzi korupcją i samowolką budowlaną. Na to zgody nie ma.

Gość

#70

2016-04-24 06:49

Mieszkam na Czechowie, na gorkach odpoczywam i oddycham :-)
Agnieszka

#71

2016-05-05 20:06

Stanowczo protestuję przeciwko zabetonowaniu do reszty Górek Czechowskich. Dzięki istnieniu tego Poligonu wychowałałam swoje dzieci,było to piękne,dostępne dla wszystkich miejsce,często spotykaliśmy na spacerach zające,bażanty,a nawet sarenki. Obecnie wybudowano tam dużo zupełnie zbytecznych budynków i w błyskawicznym tempie buduje się następne! Nie rozumiem kto to finansuje i po co, jeżeli w Lublinie nabudowano już mnóstwo różnych budynków, które stoją puste,bo nie ma chętych na ich używanie i zasiedlanie.Podejrzewam,że rząd bezpłatnie udostępni to uchodźcom!  


Gość

#72

2016-05-21 07:23

Lublin ma szansę stać się nieprzeciętnym miastem i za kilka lat odcinać pozytywne kupony dobrych, strategicznych decyzji. Mam nadzieję, że władze Lublina sięgną po mądrość, a nie mamonę z deweleperskiego m2.

Gość

#73

2016-05-21 19:05

brak słów na pazerność ludzką
afa

#74

2016-06-01 22:49

Zabawne są takie komentarze, każdy się tam wprowadził (do nowych bloków)  bo chciał aby wokół było zielono , przypominam że zanim staneły tam te , nowe bloki też było zielono . tak właśnie powstają wielkie aglomeracje . przez zabudowę kolejnych terenów peryferyjnych  a w nich sa enklawy zieleni , ale zieleni urządzonej , na nieużytkach wcześniej czy później pojawia się synatropizacja . i nie ma to znaczenia w jakim kraju  

 


Gość

#75

2016-06-06 19:44

Bo trzeba chronić naturę ,dzięki niej żyjemy :) a człowiek już wystarczajaco szkodzi przyrodzie